Skocz do zawartości

Kupno TT 600 / 97 rok. Proszę o radę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Jeździłem do tej pory na KLR 650 ale poszła do ludzi i upatrzyłem sobie Yamahe TT 600 z rozrusznikiem rok 97 wg papierów. Przebieg na liczniku ok. 20 000...

 

Moto dziś oglądałem i jeździłem.Ogólnie jest oki, ale...

 

Mam pytania do fachowców:

1. Czy jest normalne, że przy bardzo mocnym przy gazowaniu z rury leci delikatnie czarnawy dym?

2. Wszystkie nalepki z plastików odchodzą, łuszczą się i łatwo schodzą...Sprzedawca mówi, że to normalne i jest to od słońca..Normalne?

3. Plastiki są porysowane i maja jakby wżery, takie mikropęknięcia a nawet ślady, jakby ktoś czyścił papierem i wydrążył wgłębienie. Co to jest?

4. Przy jeździe po dużych dziurach słychać lekkie stuki w lagach lub gdzieś w górze a jednocześnie żadnych wycieków i na postoju, przy wciśniętej klamce przedniego, lagi chodzą ładnie i płynnie.? Co to może być?

5. jak sprawdzić z którego roku jest moto bo jest on z Włoch i wiem, że tam rożnie wpisują datę produkcji w papiery.

 

Motorek ogólnie oki, ładnie sie zbiera, jeździ prosto, nie połamany, wszystko wygląda na oryginał...

Poradźcie coś, proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czarny dym. hmm specjalistą w 4t nie jestem, ale raczej go nie powinno byc.

2. Z tymi naklejkami różnie jest. U kolegi też się tak jak by kruszyły.

3. Może ktoś papierem ściernym próbował przywrócic dawną świetnośc plastiką.

4. A może zawiechy dobijały, jak piszesz że to duże dziury.

Edytowane przez wi(L)ku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ten czarny dym jest niezbyt intensywny i występuje po przegazówce na postoju, bez obciążenia, to powiedzmy, ze moze byc. Kolor świecy dużo Ci powie, bo jezeli zeczywiście mieszanka jast zbyt bogata ogólnie, świeca będzie czarna zakopcona i trzeba zareagować a jeżeli kolor świecy będzie brązowawy, jasny taki ... zresztą poszukaj w sieci, lub tu na forum będą zdjęcia różnych kolorów.stanów świecy to sie wiecej dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...

Też mi się wydaje, że to mieszanka a nie olej...

A plastiki może były szlifowane ale po co?

 

Wciąż się zastanawiam czy brać to moto...

 

Ma ktoś ma takie moto we Wrocku aby porównać?

Interesuje mnie okolica tego rocznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie mam jak zrobić a necie już nie ma tej oferty...(wycofał ją bo zaliczkowałem..)

Takie chodzą na allegro od 6000 do nawet 10 000...

 

Moto nie ma rewelacyjnego wyglądu (te plastiki) i dlatego taka cena..

Dla mnie jest oki...

Tylko nie wiem czy te plastiki o czymś świadczą i ten dymek...

Ale chyba nie będzie żle i wezmę to moto...

Edytowane przez ittmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dalej niestety nie wiemy jaka cena tego moto. A plastiki mogły byc szlifowane żeby nabrały dawnego blasku. Może zmatowiałe były i właściciel nieudalnie starał się przywrucic ich dawny blask. To tylko moje takie spekulacje. Bez zdjęcia trudno coś powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastiki w enduro to najmniejszy problem , stuki to moga byc lozyska glowki ramy luzne.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnym dymkiem puszczanym przy mocnym odkręceniu gazu (szczególnie jak moto stoi) się nie przejmuj (kwestia regulacji gaźnika). Tak jak pisali poprzednicy - zbyt bogata mieszanka.

Co do plastików to nie wiem co się niby ma dziać przez nasłonecznienie? :icon_biggrin:

TT600 E (1999r.) sąsiada przyjechała z słonecznej Italii i plastiki były idealne.

Czyli prawdopodobnie ktoś już "w Twoim" egzemplarzu coś poprawiał i malował na nowo (gdybam).

Tak czy inaczej plastiki to mało istotna część motoru.

Co do przedniego zawieszenia to (w moto kumpla - USD) sprawowało się nad wyraz dobrze i znosiło nawet dość wysokie, jak na tego typu moto skoki bez dobić i stuków. Więc pewnie coś już tam u Ciebie jest wybite/luźne.

 

Co do samego moto to naprawdę wdzięczna maszynka i bezawaryjna jeśli się o nią dba i jest kupiona w dobrym stanie.

Moto kumpla/sąsiada "poszło" za 7500zł rok 1999r. stan - idealny (pęknięty tylny błotnik, to była jedyna wada).

Ale jemu bardzo się spieszyło :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady..Dalej jestem głupi..Te plastiki wciąż mnie martwią...

 

Pozdrawiam wszystkich...

 

 

Ale jaki to model!!!!!!!!! W 97 były produkowane równolgle dwa! tj zakonczono produksje tt600s i e a zaczęto tt600r a te motocykle sie trochę różnią

 

 

Twój post jest w stylu:

 

Drogie Brawo

 

Chcem kupić motor terenowy! Upadtżytłem se Yamahe terenowom tt600! Ale ma porysowany plastik i nie wiem czy sie opłaca go kupić doradziecie! NIe zdradze Wam ile kosztuje i jaki to model rzebyście mieli trudniej haha

 

pozdraiwam Adam lat 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki to model a koszt 6700

ma rozrusznik i wg mnie to tt 600 e

I tak ma w papierach po włosku...tzn. ma tylko jako opis modelu "TT"

 

Te plastiki nie są porysowane ale zjechane, szlifowane. Na całej powierzchni... Rysy, uderzenia po kamieniach, gałęziach, padach wiem jak wyglądają.. :)

 

Plastiki są takie jakby gościu je czyścił jakimś ściernym materiałem i nie pomalowane.. i to jest dziwne...

 

Odpadanie nalepek też jest dziwne...Chyba że włoch go miał nad morzem i w gorącu.. To by trochę tłumaczyło...

 

a wygląda mniej więcej tak: http://www.bikez.com/pictures/yamaha/1997/...ous%20user..jpg

 

Z tym, że nalepki są inne...nie wiem też czy przypadkiem nie jest z 96 roku.. I nie wiem jak to sprawdzić...W papierach jest 97 ale....

Edytowane przez ittmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...