Skocz do zawartości

Peugeot


Krzysnik363
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki oto problem.

Gadałem z kilkoma użytkownikami peugeotów sv którzy wytlumaczyli mi w końcu ze aby odblokować sv50 trzeba wymienić dysze.

Tylko ze oni kupowali dysze w sklepie i powiedzieli ze największe do peugeota sv i im podali.

A u mnie w sklepach nie wiedzą zabardzo,

 

Pytanie: jakie dysze kupić ??

Czy każda ma być tego samego rozmiaru itp

Edytowane przez Krzysnik363
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na każdej dyszy jest nabity numerek np 72, czyli 0.72mm itd. wysze dobiera sie podczas tuningu doświadcalnie i w oparciu o pomiary, osiągi dla każdego silnika ndywidualnie, w zależności od wydechu, cylindra, gaźnika, i od zużycia silnika, wiec nie sprawa nie kończy sie na zamontowaniu większej dyszy która może spodowdowa dużo większe spalanie, i zrobi ze skutera muła, bo będize się zalewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak sie wymijania dyszę ( W kilku modelach skuterów jest to przymusowe by odblokować jego moc) To wymienia sie wszystkie ??? Dysze główną tez ??

I jeszcze jedna sprawa. Jak sie wymienia na większe to o tyle samo ??

np. Dysza główna 60 zmieniam na 80 to te mniejsze dysze tez zmieniam na 20 większe czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na początku wymienia sie samą dyszę główną, jeśli będzie ok to nic nie ruszaj, jeśli nie będzie się dało dobrze ustawić wolnych to możesz kombinować z resztą, ale raczej nie będzie trzeba, wykręć tą co teraz masz spisz oznaczenie, i spisz oznaczenie gaźnika, później wchodzisz na mielocha i wybierasz o 15-20 większą do twojego typu gaźnika i włala, tylko trzeba gaźnik później ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Mieloch'a to znam juz kupowałem kilka rzeczy :biggrin:

O regulacji też wiem że trzeba wyregulować.

Od tych kolesi co mi mówili o dyszach to oni wymieniali 2 dysze tylko jeden nie wie które bo mu to robił ojciec a drugiego sie nie pytałem dokładnie ale on mówił że wszystkie wymieniał więc nie wiem .

Edytowane przez Krzysnik363
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...