Skocz do zawartości

SIdi vs alpinestars


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam A smx-r i jestem z nich bardzo zadowolony. W chłodnie dni cieplo a w cieple tez daja rade. Dobra ochrona przed kontuzjami i wygodne do jazdy, do chodzenia troche mniej ale nie o to w nich chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o wyjaśnienie łopatologicznie czy różnią sie poszczególne wersje Alpin między sobą i jakie mają przeznaczenie:

 

supertech

supertech R

SMX-4

SMX-R

SMX-Plus -> to jest top model na tor ?.. (tak wyczytałem)

 

Potrzebuje butki na miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supertechy - stricte torowe buty, niektórzy je uwielbiają, ja po 10 sekundach nie mogłem wytrzymać. Nieco krótsze od SMX-Plus, na zewnątrz posiadają dziwnie mało ochraniaczy, bo cały sekret tkwi w dodatkowej "skarpecie" wewnątrz, wyposażonej w dodatkowe ochraniacze. Skarpetę można wyprać, co jest dużym plusem.

 

SMX-R - buty do sportowo turystycznej jazdy

SMX Plus - mają więcej ochraniaczy niż R`ki, jeden model niżej niż Supertechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak .. byłem sobie po przymierzać na weekendzie .. alpina vs sidi :icon_arrow:

Uważam że w kwestii doboru/ oceny butów jestem obiektywny bo nie przymierzałem do tej pory żadnych butów motocyklowych.

Jeżeli chodzi o preferencje co do firmy to przez wYpRaWą skłaniałem sie ku firmie Alpinestars bo posiadam kurtke i rekawice tej firmy i uważam że jest to jak najbardziej "wypasiona" :icon_rolleyes: firma.

 

Po nogę poszły następujące buty:

Alpina: s-mx R, s-mx 4,

Sidi: vertigo, B2 ,

 

Sidi Vertigo Cosa i Alpiny Supertechy to butki na tor co mnie nie dotyczy

 

Po przymiarkach dla mnie buty to SIdi Vertigo. Dla mnie liczy sie ochorona a to że ma plastiki z kolorami jak na odpuście to dla mnie nie ma znaczenia. Ochraniacze na kostkę, ochrona kości piszczelowej z przodu i z tyły + regulacja do grubości nogi

 

Alpiny s-mx 4 na które liczyłem że mnie przekonają okazały sie jak dla mnie gumowym trepem, praktycznie bez ochraniaczy w newralgicznych punktach takich jak kostka i kość piszczelowa.

 

Co do reszty bucików w każdym bucie coś mi nie pasowało, czy to rozmiar, czy komfort chodzenia. etc ..

 

Mój wybór to SIDI VERTIGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac nie wszystko co alpin to dobre :icon_mrgreen:

 

 

Poki co jestem zajebiiscie zadowolony z VETIGO jezeli chodzi o jazde super sie nadaja wygodnie sie zmienia biegi i nic nie uwiera natomiast do chodzenia ie widze innych butów ale nienwypada w nich chodzic :lalag:

szkoda podeszfy :)

 

jak bym mialwybierac jeszcze raz bez wachania kupił bym te same obówie :biggrin:

"Jak każdy włoski sportowy sprzęt z dusza i mocnym charakterem..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miesiąc temu przeczytałem ten topic. Zdecydowalem się na corsy. Przejechałem w nich ponad 4000 km.

Bardzo wygodne buty. Nie ma problemu z dźwignią zmiany biegów - tylko przez parę pierwszych kilometrów trzeba było się przyzwyczaić. Zrobiłem też traske 300 km bez postoju - zero zmęczenia.

Także wygoda na duży +

Odnośnie wentylacji - jak najbardziej oki. Przewiewne.

Co do przemakania - tylko kilka kilometrów zrobione w deszczu, ale nie przemakają. Nie wiem jak jest z przemakaniem na palcach, ale wydaje mi się, że to niemozliwe. Wszystkie miejsca, którędy woda może spenetrować nasze nóżki są daleko za palcami. Czasem jak jest b. gorąco i mam buty kilkanaście godzin na nogach to wówczas skarpete w okolicach palców mam lekko spoconą. (Nie śmierdzi :biggrin:).

Wygodne w czasie jazdy jak i w chodzeniu. Testowałem już w biurze przez 8h (ludzie tylko sie pukali po głowach :biggrin:). Szczególnie w weekendy spędzam w tych butach minimum 10h. Wczoraj nawet w nich biegałem. Przebiegłem jakieś 500m pchając XTeka. Żadnych negatywnych wrażeń.

No i rozmiar oczywiście: niestety mam mizerny rozmiar stopy. Zalezy jak leży - od 39 do 41. Sidiki wziąłem 40.

Brałem z lekko półcentymtrową nadwyżką. I lekko się dopasowały. Te półcentymetra jest wystarczające, a noga nie lata mi w tył i do przodu.

Na corsy zdecydowałem się ze względu na klamre z przodu - zajebiste trzymanie na boki.

Wada - skrzypią. I powodem nie jest zamoczenia buta. Skrzypaiłay zanim skontaktowały się z deszczem. Skrzypią jak się chodzi. Kwestia przyzwyczajenia :flesje:

Z innymi butami nie porównywałem - przesiadłem się z "adidasów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypią jak się chodzi. Kwestia przyzwyczajenia :P

Moje tam nie skrzypią... może za bardzo śrubki masz po-dokręcane?

Jedyną ich wadą dla mnie jest och oczojebność :) ale już się przyzwyczaiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja wime czy tkaie oczojebne :lalag:

 

zależy jaki kolorek kupisz ja mam całe czarne :evil: i fakt skrzypią ale to skrzypi ten plastiowy protektor styłu na kości strzałkowej :D

 

popieram kolegę cod o opini corsy ja mam vertigo i powiem wrecz to samo :)

Nie widzę innych butów :) elegancja z praktyczności genialne połączenie:)

"Jak każdy włoski sportowy sprzęt z dusza i mocnym charakterem..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja wime czy tkaie oczojebne :P

 

zależy jaki kolorek kupisz ja mam całe czarne :P i fakt skrzypią ale to skrzypi ten plastiowy protektor styłu na kości strzałkowej :banghead:

 

popieram kolegę cod o opini corsy ja mam vertigo i powiem wrecz to samo :banghead:

Nie widzę innych butów :clap: elegancja z praktyczności genialne połączenie:)

 

Ja mam właśnie czarne corsy - i zaufaj mi są oczojebne :evil: dużo czerwonych wstawek. Moto jednak czerwone więc luz... :flesje: ...ale gdyby była wersja czarno-czarne - to bym wziął takie :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie na wyglądzie nie zależy ... prawdę powiedziawszy.. mam to głęboko w 4-rech literach co ludzie o tym myślą ..

 

Aczkolwiek mam jeszcze dylemat.. czy kupić vertigo czy corsy ..

 

Na torze nie będę jeździł .. narazie na to się nie zanosi ... a czy jazdę po mieście i niedaleki trasy to czy potrzebne są mi Corsy???

 

Kasa jest tu drugorzędną sprawą .. czy Vertigo dają odpowiednią dawkę bezpieczeństwa w porównaniu do Corsy ? Czy naprawdę Corsy (ochrona golenia i "ściągacz" stopy) daje taką różnicę w bezpieczeństwie ?

Edytowane przez Penetratore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...