Skocz do zawartości

GP Kataru 2008 - Ekskluzywna relacja


mick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Grand Prix Kataru - ekskluzywna relacja z toru czyli jak było naprawdę i dlaczego warto wybrać się tam za rok.

 

Tylko tutaj:

 

http://www.scigacz.pl/GP,Kataru,Podsumowanie,5035.html

 

Pozdro!

 

 

Spoko relacja, ale jedno pytanko... okoliczne katarskie mohery nie narzekały na hałas w nocy :wink: :wink: :icon_mrgreen:

 

Może to jest recepta na te poznańskie.. zakatarzyć ich :P

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko relacja, ale jedno pytanko... okoliczne katarskie mohery nie narzekały na hałas w nocy :wink: :wink: :icon_mrgreen:

 

Może to jest recepta na te poznańskie.. zakatarzyć ich :P

 

Pzdr

 

:-)

 

Tor jest umiejscowiony jakieś 30 kilometrów od stolicy kraju, Doha. Hałasa dociera więc tylko na pustynię i do kilku innych obiektów sportowych umiejscowionych w okolicy (Katar gościł w 2006 roku Olimpiadę krajów Azjatyckich i przygotowuje się do Olimpiady 2016, stąd jakieś boiska, hale itd, ale żadnych domów).

 

Ale recepta chyba słaba, bo jakby zrobić wyścigi w Poznaniu w nocy to dopiero by się zaczęły protesty. Zresztą ostatnio w Kartagenie widziałem jak grupa wariatów latała po torze bez świateł w środku nocy prze jedynie kilku lampach - prawdziwe szaleństwo - Katar czy Endurance to była przy tym jazda w dzień :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zawsze nachodzi pytanie czy to jest fair? Znaczy, jak masz za duzo kasy i nie masz co z nia zrobić, to kupujesz sobie rundę wyścigów, czy turniej tenisa, w sumie to tylko dla szpanu! No bo ilu zagorzałych fanów motocykli moeszak w Katarze?

JA wiem, GP to biznes prowadzony przez firmę Dorna, i tą firmę interesuje zysk w pierwszej kolejności, a nie opinia fanów, ale cos tu jest nie tak.

Czy nie lepiej byłoby zrobić jeszcze jedną rundę w Europiem, czy USA, gdzie NA PEWNO przybyłoby o wiele więcej fanów?

 

No ale to moja opinia. Zawsze mnei denerwuje gdy kraje siedzące na ropie po prostu wyrzucają pieniądze żeby sie pochwalić "jaką to brykę se moga kupić".... Takie totalne marnotrawstwo. Jak robienie wysepki na morzu z piasku, gdy na pewno lepiej by było zainwestować w techniki nawadniania czy odsalania wody....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zawsze nachodzi pytanie czy to jest fair? Znaczy, jak masz za duzo kasy i nie masz co z nia zrobić, to kupujesz sobie rundę wyścigów, czy turniej tenisa, w sumie to tylko dla szpanu! No bo ilu zagorzałych fanów motocykli moeszak w Katarze?

JA wiem, GP to biznes prowadzony przez firmę Dorna, i tą firmę interesuje zysk w pierwszej kolejności, a nie opinia fanów, ale cos tu jest nie tak.

Czy nie lepiej byłoby zrobić jeszcze jedną rundę w Europiem, czy USA, gdzie NA PEWNO przybyłoby o wiele więcej fanów?

 

No ale to moja opinia. Zawsze mnei denerwuje gdy kraje siedzące na ropie po prostu wyrzucają pieniądze żeby sie pochwalić "jaką to brykę se moga kupić".... Takie totalne marnotrawstwo. Jak robienie wysepki na morzu z piasku, gdy na pewno lepiej by było zainwestować w techniki nawadniania czy odsalania wody....

 

Dwie kwestie - po pierwsze wyścigi, czy motocyklowe czy samochodowe, to głównie biznes i tutaj nikt nie kieruje się sumieniem, a portfelem. Niestety, ale faktycznie takie są realia.

 

Po drugie - nikogo nie interesują kibice którzy przychodzą na zawody. Ważna jest widownia telewizyjna liczona w setkach milionów i przychody z reklam.

 

Z Europy motorsporty powoli uciekają z uwagi np. na zakaz reklamowania wyrobów tytoniowych. Stąd MotoGP i F1 w miejscach takich jak Katar, Bahrajn, Singapur itd.

 

Faktycznie Katar to tylko pustynia z ekstrawaganckimi wieżowcami i różnymi obiektami sportowymi. Nie da się ukryć, że ten region świata wchodzi w co się da - Olimpiada, tenisowy turniej WTA, kolarski wyścig Pro Tour, itd. itp.

 

Z drugiej jednak strony goście wpakowali w ten tor kupę kasy, szejk Nasser naprawdę żyje całym tym wydarzeniem, wszystko strasznie przeżywał i widać było, że naprawdę mu na tym zależy.

 

Jeden z fotografów zwrócił uwagę, że BMW 7, które woziły media po drogach serwisowych dookoła toru, jeździły nieregularnie i musiał stać pół godziny w jednym miejscu. Dotarło to do szejka i jestem pewien, że na przyszły rok sypnie jakąś setką skuterów, którymi fotografowie będą mogli jeździć po torze sami i kiedy chcą, albo załatwi 200 BeMek więcej.

 

No a że mają pieniądze, no cóż. Gdy zarabiasz więcej niż wcześniej, to nagle też kupujesz sobie zegarek za 1000zł a nie za 100 bo zawsze taki chciałeś i teraz Cię stać. Wtedy jakoś nikt nie ma wyrzutów, że nie przelał tej kasy na badania nad odnawialnymi źródłami energii czy coś w tym stylu - taki lajf ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ilu zagorzałych fanów motocykli moeszak w Katarze?

to wlasnie zabieg celowy - slyszalem np. ze specjalnie organizuja zawody z kopaniem skorzanej kulki w miejscu gdzie jest to mniej popularne (liga angielska u skosnych? nie pamietam) zeby zainteresowac nowe grupy ludzi i wejsc na nowy zupelnie nienasycony rynek z gadzetami i transmisja tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...