Skocz do zawartości

Szukam chętnych na Nordkapp


MAYON
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam propozycję.

 

Ze Sztokholmu bezpośrednio, najkrótszą i najszybszą drogą na Nordkapp a powrót wzdłuż fiordów do Bergen

 

Propozycja trasy:

1. 28.06.2008 (Sb) Warszawa-Gdańsk 340 km

1a. 28.06.2008 (Sb) Prom Gdańsk Nynäshamn 54 km

2. 29.06.2008 (Nd). Nynäshamn-Stockholm (Zwiedzanie miasta. Nocleg)

3. 30.06.208 (Pn). Stockholm-Umeå 640 km (Nocleg)

4. 01.07.2008 (Wt). Umeå-Inari(Lapponia) 770 km (Nocleg i odwiedziny u św. Mikołaja)

5. 02.07.2008 (Śr). Inari-Kjøllefjord 380 km Nocleg + prom

5a 02.07.2008 (Śr) Kjøllefjord-Honningsvåg - prom Hurtigruta

6. 03.07.2008 (Czw.) Honningsvåg-Nordkapp-Honningsvåg 2x30=60 km (Nocleg)

7. 04.07.2008 (Pt.) Honningsvåg - Tromsø 440 km Nocleg

8. 05.07.2008 (Sb.) Tromsø - Fauske 480 km Nocleg

9. 06.07.2008 (Nd.) Fauske- Trondheim 650 Nocleg

10. 07.07.2008 (Pn.) Trondheim - (Droga Trolli ) - Ålesund 300 Nocleg

11. 08.07.2008 (Wt.) Ålesund - Flåm 260 km Nocleg

12. 09.07.2008 (Śr.) Flåm - Bergen 170 km Nocleg

13. 10.07.2008 (Czw.) Bergen - zwiedzanie

13a 10.07.2008 (Czw.) Bergen - Hantsholm - prom. Nocleg

14. 11.07.2008 (Pt.) Hantsholm - Kopenhaga 470 Nocleg

15. 12.07.2008 (Sb.)Kopenhaga - Karlskrona 250

15a 12.07.2008 (Sb) Karlskrona-Gdynia Prom. Nocleg

16. 13.07.2008 (Nd) Gdynia - Warszawa 370 km

 

Czyli razem 16 dni ok 5700-5800 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanka takie:

 

- czy terminy są już "sztywne"? w sensie czy wyjazd będzie na bank w czerwcu, (mam wolne niestety od 1 lipca)

- jak ze spaniem, namioty, kwaterki czy hotele?

- jaka przelotowa?

- jaki szacunkowy koszt?

 

Pozdrawiam. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminy nie są sztywne, ale w czerwcu są tańsze promy. Koszt bliżej nieznany ale myśle ze kilka tysi na pewno. Najdroższe będa promy i noclegi. Noclegi w namiotach na polach namiotowych i w hostelach. Przelotowa nie może być za duża bo nie wydolim na mandaty i nie uśmiecha mi się utrata prawa jazdy. Na tych odcinkach gdzie robimy bardzo duże odległości będziemy po prostu jechać dłużej. Dzień w Norwegii jest długi :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno pojade ale nie w tym roku.

Powodzenia Wam zycze i czekam na relacje z wyprawy. Pozwole sie nieco nauczyc o Was i nie popelnic Wszych bledow.

Z autopsji sadze ze koszt wyjdzie ok. 5000 ale to zawsze lepsze niz wycieszka z biura podrozy do Hiszpani.

a dzien w Norwegii trwa pare miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym temacie i z tego co liczyłem ani nie prom i nie noclegi będą miały największy udział w kosztach tylko paliwo i żarcie. W Skandynawi można nocować tam gdzie zastanie cię noc i o ile się nie mylę nie jest to tylko zwyczaj ale chyba nawet prawo(chyba że upierasz się przy hostelach to troche podkręci koszty). Prędkości jak coś na pewno zgodne z prawem bo można stracić prawko lub dostać mandat który podwoi koszty wycieczki.

 

A przy okazji nie myślałeś o objechaniu Bałtyku trasa niewiele dłuższa(poniżej 8000km) a Finlandia też piękny kraj ?

 

Sorry przejrzałem trasę i faktycznie kasy na promy też pójdzie dość dużo, wstępnie myślałem że promami tylko przez Bałtyk ale widzę że twoja trasa przecina kilka fiordów i zatok.

Edytowane przez Lasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jesli termin jest do ustalenia to ja mam czas o 16 sierpnia do konca wrzesnia. trasa przepiekna pokonalem ja kiedys samochodem. z tym spaniem pod namiotem gdzie popadnie to nie do konca sie zgodze. Sa pola namiotowe i raczej ludzie spia na polach namiotowych. Czekam na okreslenie terminu, moze komus jeszcze ten termin bardziej odpowiada??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam , planuję wypad pod koniec czerwca ale trasą przez Pribałtykę ( myślałem też o St. Petersburgu ale dałem sobie spokój ) , lecę przez Litwę , Łotwę , Estonię , w Tallinie na prom do Helsinek i na północ . Na powrót nie mam planu ( w pewnym sensie jest to też jakiś plan ) . Wstępne koszty powinny się zmieścić pomiędzy 3500 a 4500 zł , jeśli zabraknie kasy na wahę zawsze można pozbierać plastikowe butelki :rolleyes: i oddać w najbliższym markecie . Możliwe że spotkamy się gdzieś na Północy dlatego myślę że warto się wymienić numerami telefonów , zawsze to bezpieczniej i w razie jakiejś draki można kogoś poprosić o pomoc

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , planuję wypad pod koniec czerwca ale trasą przez Pribałtykę ( myślałem też o St. Petersburgu ale dałem sobie spokój ) , lecę przez Litwę , Łotwę , Estonię , w Tallinie na prom do Helsinek i na północ . Na powrót nie mam planu ( w pewnym sensie jest to też jakiś plan ) . Wstępne koszty powinny się zmieścić pomiędzy 3500 a 4500 zł , jeśli zabraknie kasy na wahę zawsze można pozbierać plastikowe butelki :) i oddać w najbliższym markecie . Możliwe że spotkamy się gdzieś na Północy dlatego myślę że warto się wymienić numerami telefonów , zawsze to bezpieczniej i w razie jakiejś draki można kogoś poprosić o pomoc

 

Jacek

 

Czesc,

Ja tez sie wybieram w pierwszy tydz lipca do Finlandii przez Pribałtyke. (Post "Finlandia poczatek lipca) Jakby co, to moze na priva wymienimy sie telefonami. Jak piszesz. Nigdy nie wiadomo.

Pozdrawiam

 

A64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam w planie rowniez wyjazd na Nordkap.Termin to pierwsza polowa lipca.Start z okolic Oslo.Nie wiem jeszcze czy najpierw na polnoc i powrot zachodnim wybrzezem ,czy dojazd wybrzezem i powrot prosto do domu.Moze gdzies sie zjedziemy?Pozdrawam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja również zaplanowałem podróż na Nordkapp w tym roku, mój plan zakłada wyjazd 20 czerwca

przez Niemcy Danię Szwecję Norwegię i powrót przez Finlandię Estonię Łotwę i Litwę. Całość zajęła by

od dwóch do trzech tygodni. Rozważam pominięcie Niemiec i Danii na rzecz promu. Zwiedzanie tylko Norwegii. Noclegi głównie pod namiotem w przypadku złej pogody w możliwie tanich hotelach.

W związku ze specyfiką Norwegii nie zakładam dokładnego planu zwiedzanych miast czy dziennych przebiegów.

Szukam chętnych na ten wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayon - przeslij mi swoj numer na +47 90888184 to sie skontaktuje, mieszkam w Oslo , chcemy sie tez wybrac na Nordkapp

 

Witam

 

Mam w planie rowniez wyjazd na Nordkap.Termin to pierwsza polowa lipca.Start z okolic Oslo.Nie wiem jeszcze czy najpierw na polnoc i powrot zachodnim wybrzezem ,czy dojazd wybrzezem i powrot prosto do domu.Moze gdzies sie zjedziemy?Pozdrawam

Piotr

czesc Piotr , jesli jestes z okolic Oslo i masz tutaj moto to ssie odezwij.mariusz 90888184

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja również zaplanowałem podróż na Nordkapp w tym roku, mój plan zakłada wyjazd 20 czerwca

przez Niemcy Danię Szwecję Norwegię i powrót przez Finlandię Estonię Łotwę i Litwę. Całość zajęła by

od dwóch do trzech tygodni. Rozważam pominięcie Niemiec i Danii na rzecz promu. Zwiedzanie tylko Norwegii. Noclegi głównie pod namiotem w przypadku złej pogody w możliwie tanich hotelach.

W związku ze specyfiką Norwegii nie zakładam dokładnego planu zwiedzanych miast czy dziennych przebiegów.

Szukam chętnych na ten wyjazd.

 

Ja i jeszcze jeden kolega planujemy taka sama trase na przelomie lipca i sierpnia - start okolo 12 lipca. Jedziemy dwoma Varadero, ja startuje z Obornik Wlkp. Kolega dolacza w Danii. Jezeli jestes elastyczny terminowo, mozemy polaczyc sily.

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i jeszcze jeden kolega planujemy taka sama trase na przelomie lipca i sierpnia - start okolo 12 lipca. Jedziemy dwoma Varadero, ja startuje z Obornik Wlkp. Kolega dolacza w Danii. Jezeli jestes elastyczny terminowo, mozemy polaczyc sily.

 

Pozdrawiam

Cześć! Dziękuję za zainteresowanie i propozycję wspólnego wyjazdu. Niestety termin urlopu mam ściśle określony bez możliwości zmian. Zaplanowałem urlop z myślą, że w czerwcu jest mniejszy tłok na drogach jak i campingach.Pewnie wrócę przed waszym wyjazdem. Jeżeli będziecie chcieli jakieś dodatkowe informacje po moim powrocie służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i jeszcze jeden kolega planujemy taka sama trase na przelomie lipca i sierpnia - start okolo 12 lipca. Jedziemy dwoma Varadero, ja startuje z Obornik Wlkp. Kolega dolacza w Danii. Jezeli jestes elastyczny terminowo, mozemy polaczyc sily.

 

Pozdrawiam

Jak pisalem juz wyzej chce wyruszyc 8-9 lipca ,moze wyskoczlibyscie troche predzej?Wiem ,ze takze koledzy z Oslo maja w planie wylot w bardzo zblizonym terminie.Moze sie jakos spasujemy:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...