Skocz do zawartości

Czy YZF 600 THUNDERCAT jest lepszy od FZR 600?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy Yamaha YZF 600 THUNDERCAT jest lepszy od Yamahy FZR 600

Chodzi mi tu glownie o przespieszenie i predkosc max

 

Wydaje mi sie , ze maja bardzo zblizone osiagi...

 

FZR - 98.00 HP (71.5 kW)) @ 11500 RPM / 65.70 Nm (6.7 kgf-m or 48.5 ft.lbs) @ 9500 RPM przy 185.0 kg

YZF - 100.00 HP (73.0 kW)) @ 11500 RPM / 66.00 Nm (6.7 kgf-m or 48.7 ft.lbs) @ 9500 RPM przy 187.0 kg

 

Wiadomo, ze to w przyblzeniu i pewnie troche zawyzone.

Pewne bedzie zalezalo ktory ma zdrowszy silnik ?

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to Thundercat ma ok. 11-12 sek. do 200, a FZR na bank powyżej 15 sek.

Do setki pewnie idą podobnie.

Prędkość max u Thundercata coś na poziomie 245-250 km/h, a w FZR o 10-15 niższa.

Sorry, że info nie jest szczegółowe, ale ogólnie mówiąc czuć różnicę w osiągach.

Polecam Thundercata, bo to moto, gdzie nie ma się co psuć, oprócz nieszczęsnej dwójki i jest naprawdę solidnie wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze cieszy mnie ze na forum jest coraz wiecej wlacicieli Kotow i ze sa zadowoleni :icon_question:

 

Drugie to Ray podales dane FZR 600 R czyli kocie oczy natomiast FZR 600 czyli z pojedynczym swiatlem ma takie parametry:

 

91KM @ 10500 RPM

66Nm @ 8500 RPM

Vmax 221 km/h

Waga sucha: 181 kg Pelny: 208 kg

 

Dane z katalogu "Motocykle Świata 1993"

 

A czy lepszy Tcat od FZR to chyba odpowiedz jest oczywista :D

 

BTW. Zeby nikt nie mylil Fazer to FZS 600

 

A i jeszcze masz linka do jednego teksu

http://www.motocykl.org/thundercat/forum/viewtopic.php?t=89

 

To oprocz tych co otrzymales w twoim poprzednim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hę, nie pytasz który się lepiej prowadzi, który jest mniej awaryjny, który mniej pali... tylko który lepszy do pałowania na prostej... jestem ZA podniesieniem granicy wieku prawajazdy kat. A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Wejdz na forum thundercata, dostaniesz wiecej informacji niż tutaj. W przyrodzie bywa tak, że co nowsze to lepsze, więc i w tym wypadku (nie mówiąc już nawet o walorach estetycznych) tak będzie.

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hę, nie pytasz który się lepiej prowadzi, który jest mniej awaryjny, który mniej pali... tylko który lepszy do pałowania na prostej... jestem ZA podniesieniem granicy wieku prawajazdy kat. A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Wejdz na forum thundercata, dostaniesz wiecej informacji niż tutaj. W przyrodzie bywa tak, że co nowsze to lepsze, więc i w tym wypadku (nie mówiąc już nawet o walorach estetycznych) tak będzie.

Mam juz prawo jazdy :icon_question:

No z tego co wiem to lepiej sie prowadzi Thundercata i malo pali jak na swoje osiagi

Po prostu bylem ciekawe czy to sa te same silniki bo podobno cos w nich zmienili

Moi znajomi maja dwa modele FZR 600 no i niestety na zimnym jak i na cieply im nie bardzo pali a wszyscy mieli regulacje boje sie ze w kociaku moze byc to samo chodz nie slyszalem jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Silnik Thundercat’a jest sprawdzoną jednostką napędową, bedąca rozwinięciem silnika znanego z FZR600. Nowy blok silnika z nowymi cylindrami z aluminium wraz z nowymi kutymi tłokami pozwoliły na podniesienie stopnia sprężania oraz zmniejszy tarcia wewnątrz silnika. W podgrzewanych gaźnikach o przelocie 34 mm pojawił się czujnik położenia przepustnic. Wszystkie te modyfikacje dały wzrost mocy do 105 KM przy 11500 obr/min i momentu obrotowego do 66 Nm przy 9500 obr/min. Silnik jest przy tym bardzo elastyczny i przyjazny użytkownikowi."

 

 

A co do rozruchu to dobry kot pali od dotknięcia startera niezależnie od temp silnika. Mój pali pięknie w każdych warunkach, nawet po 2 - miesięcznej absencji :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...