Skocz do zawartości

Polerowanie wahacza i goleni


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

 

Wczoraj miałem sen! :buttrock: Śniło mi się, że moja RF-ka miała śliczny czarno-perłowy lakier, polerowany wahacz i wszystko co się da wypolerować i świeciła się jak słońce :notworthy:

 

Dziś postanowiłem wcielić ten sen w życie :banghead: Już byłem u lakiernika wybrać lakier :P

 

Teraz myślę o tym jak wykonać polerowane stalowe części jak w temacie... Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Chemicznie, czy do piaskowania i jechać ręcznie? Jak to zabezpieczyć - przecież są to elementy stalowe...?

 

Myślałem o trawieniu zanurzeniowym z pasywacją, a po tym polerowanie elektrochemiczne? Tylko nie wiem czy idę dobrym tropem i jaki będzie tego efekt...

Proszę o rady jeśli ktoś ma doświadczenia z takimi rzeczami.

 

Sory jeśli było, ale nic nie znalazłem na 4UM

Edytowane przez Kamel-WGJG

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

Wczoraj miałem sen! :) Śniło mi się, że moja RF-ka miała śliczny czarno-perłowy lakier, polerowany wahacz i wszystko co się da wypolerować i świeciła się jak słońce :icon_mrgreen:

 

Dziś postanowiłem wcielić ten sen w życie :P Już byłem u lakiernika wybrać lakier :P

 

Teraz myślę o tym jak wykonać polerowane stalowe części jak w temacie... Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Chemicznie, czy do piaskowania i jechać ręcznie? Jak to zabezpieczyć - przecież są to elementy stalowe...?

 

Myślałem o trawieniu zanurzeniowym z pasywacją, a po tym polerowanie elektrochemiczne? Tylko nie wiem czy idę dobrym tropem i jaki będzie tego efekt...

Proszę o rady jeśli ktoś ma doświadczenia z takimi rzeczami.

 

Sory jeśli było, ale nic nie znalazłem na 4UM

może z tym być problem.. bo o ile przednie lagi są z aluminium i te wypolerujesz bez problemu, to rama jak i wahacz są ze stali której wypolerować się nie da. Pozostaje ci jedynie chromowanie :) ale nie wiem czy nie miałoby to negatywnego wpływu na wytrzymałość tych elementów, nie mówiąc już o kosztach..

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da :lalag:, do tego klar...

 

Jednak co chrom to chrom - trwalsze.

 

 

Masz racje chrom moim zdaniem też najlepszy ponieważ nie ingeruje w element, kamel dla twojej wiedzy chromowanie jest to nakładanie metal na metal, ale raczej to wiesz :)

 

Na chromowanie trzeba wydać trochę pieniędzy:)

 

 

Przyczepie się jeszcze. Po chromowaniu trzeba chyba polerować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz racje chrom moim zdaniem też najlepszy ponieważ nie ingeruje w element, kamel dla twojej wiedzy chromowanie jest to nakładanie metal na metal, ale raczej to wiesz :icon_razz:

 

Na chromowanie trzeba wydać trochę pieniędzy:)

 

 

Przyczepie się jeszcze. Po chromowaniu trzeba chyba polerować??

 

 

powiem tyle.. wracaj do książek :evil:

a zeby nie byc goloslownym, to przed chromowaniem trzeba idealnie wypolerowac (na lustro) podklad, czyli miedź bądź nikiel

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle.. wracaj do książek :icon_rolleyes:

a zeby nie byc goloslownym, to przed chromowaniem trzeba idealnie wypolerowac (na lustro) podklad, czyli miedź bądź nikiel

 

 

nie strasz chłopaka tymi zabiegami ,owszem do chromowania trzeba detal (fachowo) przygotować , ale robia to firmy które nakładzją chrom. A co do kosztu to powiem jest niemały :cool: jest o tym dużo na forum.

Polerowanie aluminium jest proste dwie pasty i do dzieła ale efekt nietrwa długo, należało by to polakierowac i tu znowu do fachowca :banghead:

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...