Skocz do zawartości

Polerowanie szyby


Rodnay
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie używać mechanicznej polerki, mam mimośrodową? Czym polerować, szmatką czy filcem?

Merlin

 

Ręcznie będziesz musiał poświęcić więcej czasu. Mechanicznie, ale z wyczuciem. Szmatka pozostawi delikatne rysy. Najlepiej filc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że pozwolę sobie przypiąć się do tematu...

Czy powyższe rady można zastosować przy "zmatowieniu" szyby? Nie cała jest zmatowiała, ale ma kilka nieładnych, bladawych placków... Chciałbym ją wypolerować tak, żeby była znowu preźroczysta ale boję się przedobrzyć i całkiem spierniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że pozwolę sobie przypiąć się do tematu...

Czy powyższe rady można zastosować przy "zmatowieniu" szyby? Nie cała jest zmatowiała, ale ma kilka nieładnych, bladawych placków... Chciałbym ją wypolerować tak, żeby była znowu preźroczysta ale boję się przedobrzyć i całkiem spierniczyć.

Zalezy czy szyba jest jednowarstwowa, czy ma na wierzchu cienka warstwe super twarda. Jednorodna nie powinno byc wiekszych problemow, ale wielowarstwowa jak sie przedobrzy to efekt moze byc gorszy niz stan wyjsciowy :icon_mrgreen: Wiem z wlasnego doswiadczenia na oryginalnej Hondowskiej szybie z warstwa Lexanu.

240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

To i ja sie podłącze -kupiłem na szrocie fajny policyjny niemiecki kask z gruba szybka z ---no własnie- plexi? - a moze inny materiał? moze ma warstwe wierzchnią? Jak rozpoznac co tam jest? Szyba i kask jest z lat 80. Szybka ma sporo drobnych rysek i jest zmatowiona choc nie az tragicznie, Chciałbym to doprowadzic do dobrej przejrzystości. Poradzcie co z tym moge zrobic i jakim specyfikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podłącze -kupiłem na szrocie fajny policyjny niemiecki kask z gruba szybka z ---no własnie- plexi? - a moze inny materiał? moze ma warstwe wierzchnią? Jak rozpoznac co tam jest? Szyba i kask jest z lat 80. Szybka ma sporo drobnych rysek i jest zmatowiona choc nie az tragicznie, Chciałbym to doprowadzic do dobrej przejrzystości. Poradzcie co z tym moge zrobic i jakim specyfikiem?

i chcesz taki kask nosic? przeciez nie wiesz czy nie bylo w takim kasku porzadnej gleby...

a po jednym wypadku kask powinien zostac zmieniony bo juz nie spelnia swojej fukcji.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo jest z szybka w cabergu downtown. jest dwuwarstwowa i polerowanie niepolepszylo a pogorszylo. Musialem kupic nowa.

 

Jak sprawdzić czy szyba jest jedno czy wielowarstwowa ?

Edytowane przez modoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

i chcesz taki kask nosic? przeciez nie wiesz czy nie bylo w takim kasku porzadnej gleby...

a po jednym wypadku kask powinien zostac zmieniony bo juz nie spelnia swojej fukcji.

 

 

to wszystko zależy od podejścia - jeśli sie sam nie chce zabezpieczać solidnym kaskiem to będzie jeździł ostrożniej mając świadomość ze może sobie kuku zrobić.

jak by puszkarze mieli kolce zamiast poduszek powietrznych tez by jeździli ostrożniej - uważali na nas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...