Skocz do zawartości

Polerowanie szyby


Rodnay
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem niedawno szybę do mojego motorku, ponieważ jest troche porysowana i zniszczona chciałbym ją wyczyścić, wypolerować. Czy możecie polecić firmy w Warszawie które zajmują się "renowacją"?

Będe wdzięczny za informację.

pozdrawiam,

Rodnay

Edytowane przez Rodnay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, robilem taki zabieg zwykłą maszynką do polerowania lakierow samochodowych (jak kontówka, tylko mniejsze/regulowane obroty) - końcówka filcowa lug gąbkowa, trochę wody i pasta lekko ścierna - wychodzi jak nowa :icon_rolleyes:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

kupiłem niedawno porysowaną owiewkę, jakby ją ktoś po lesie za moto ciągnął. Na początek papierek ścierny 120, później wodny 1000 i 2000, na koniec polerka pastą AutoMax z końcówką na wiertarke i wygląda jak nówka sztuka. Spędziłem nad nią 3 wieczory.

Wszystkie rysy zniknęły.

Jeśli masz cierpliwość to spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek papierek ścierny 120, później wodny 1000 i 2000, na koniec polerka pastą AutoMax

 

ZAJEBISCIE duzy skok w gradacji zrobiles, az dziwne, ze dobrze wyszlo.

Im mniejsze skoki tym lepszy efekt, a do tego kiedy zmieniasz np. 120 na 240 to nie ma wcale az tyle roboty, bo roznica jest niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, a jak wygląda sprawa z polerowaniem szybki w kasku?

Mam taką, która niby ,,spełnia normy europejskie ECE 2205, wykonana z polimeru, nie rysuje się", a niestety jest porysowana.

Czy można ją też spolerować i uzyskać zadowalający efekt?

Robił już ktoś z Was coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz najpierw ile kosztuje nowa szybka do kasku.Do większości kasków można dostać nowe za niewielkie pieniądze,a co nowa to nowa,

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAJEBISCIE duzy skok w gradacji zrobiles, az dziwne, ze dobrze wyszlo.

Im mniejsze skoki tym lepszy efekt, a do tego kiedy zmieniasz np. 120 na 240 to nie ma wcale az tyle roboty, bo roznica jest niewielka.

 

To, że skok zrobiłem duży, to wiem. Miałem około 10 grubych rys z obu stron owiewki i najpierw je chciałem usunąć, nie ruszając przy tym w miarę "dobrych" powierzchni owiewki, które można było usunąć papierem 1000 i 2000. Później całość zmatowiłem papierem 1000 na jednakową chropowatość na całej powierzchni owiewki, następnie to samo 2000 i na koniec całą owiewkę wypolerowałem pastą polerską. Gdybym nie zmatowił całej powierzchni owiewki papierem 1000 i 2000 wówczas powstałyby "pola" widoczne na niej. Na pewno dużo zależy od materiału z jakiego wykonano owiewkę.

Edytowane przez gandżo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę orgyinalny

tylko XERAPOL

i żadnych okrągłych ruchów

 

ja odnowiłem do tr1 po wypadku więc nie będziesz miał problemów

pasta 40 zeta

 

To nie używać mechanicznej polerki, mam mimośrodową? Czym polerować, szmatką czy filcem?

Merlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...