Skocz do zawartości

słaba komprecha .. a tłok 40%...


Gość piorek9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Miałem identyczna sytuacje w swoim sx-ie, moto strzelało z wydechu ,okazalo sie ze pierścień sie zapiekl, kupiłem nowy wossera za 306zl, docierałem może z jeden bak, i moto zajebiście lata do dziś, z tym że motor rozgrzewam od 10 do 15min i dopiero potem zaczynam użytkować swoja setke zgodnie z jej przeznaczeniem :cool: , mieszanke zarówno na docieraniu jak i teraz robie 1:35, chociaż jest to dosyć duzo bo czasami swiece zarzuca olejem i trzeba zrobic przegazowke na postoju żeby ja przepalic :icon_rolleyes: a i najważniejsze dobry olej to podstawa, oczywiście full syntetyk

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na 10 l benzyny leje zawsze 200ml oleju full syntetyk mobil ... czyli to jest stosunek 1:20 nie ??

 

 

czyli na dotarciu ile mam w końcu lać na 10l beny??

 

 

 

castrol jest dużo lepszy od mobila ?? bo chciałem zacząć lać castrola ale nigdzie nie moge go dostać;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bys lał 1;20 to na 10l benzyny dawal bys 0.5l oleju. z tego co piszesz że na 10l benzyny dajesz 200ml oleju to jest 1:50

 

Podsumowując:

1:50 to znaczy 1 litr oleju na 50 litrow paliwa. Czyli 100ml => 5 litrow.

 

Czyli jak Ci koledzy radzą 1:30 to jest 1 litr na 30 litrow paliwa wiec mieszanka bogatsza => 100 ml na 3 litry => 333 ml na 10 litrow paliwa wychodzi. Nie rozdrabniajac sie wiec mozesz lac 350 ml oleju na 10 litrow paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość paliwa dzielisz np przez 40 jeśli ma być 1:40 i masz ile oleju masz wlać .

 

np 7L / 40 = 0.175 L oleju czyli 175ml na 7L beny

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe docieranie silnika tzn.Jezeli jest nowy tłok cylinder powinno trwac ok 1000Km zeby bylo wszytsko ok! Nie powinno sie piłowac sprzeta , jezdzic zmiennymi predkosciami.tzn.powoli przyspieszyc przychamowac i znow tak na okragło wtedy sprzet sie dobrze dotrze! do pierwszych 500km nie wychodzic poza 5 tys obrotów potem potem powoli dojsc do 6 gora 7 tys , raz na jakis czas mzona odkrecic ale nie na maksa tylko z umiarem.Mieskzanke stosowac 1:35 a po totarciu 1:30 lub 1:25! stosowac tylko najlepsze oleje ful syntetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...