Skocz do zawartości

Akumulator, ladowanie, prostownik i inne...


m16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kilka pytan - wiem ze niektore byly juz poruszane na forum (Redas nie bij ;-) ) ale jakos nie moge znalesc.

A wiec:

1) Jak sie wymontowywuje akumulator z motoru 9wiem ze glupie pytanie ale nie chce tam nic popsuc ;-) )

2) Czy konieczne jest aby akumulator stal w mieszkaniu czy moze naprzyklad w piwnicy ?

3) Co jaki czas trzeba go doladowywac ?

4) Jak sie doladowywuje akumulator ? (wiem ze trzeba miec prostownik ale co dalej)

5) Jaki prostownik najlepiej kupi ci ile moze kosztowac ?

6) Jak sie toto (prostownik) obsluguje ?

7) Jak sprawdzic poziom naladowania akumulatora?

8) Jak sprawdzic czy ladowanie w moto jest sprawne ?

9) Czy zaplon elektroniczny jest calkowicie bezobslugowy ?

10) Jesli nie chodzi predkosciomiez a kilometry zlicza zle to co wymienic ? linke, licznik, slimak ?

11) Czy jesli w moto jest nowe sprzeglo to moze to powodowac jakies problemy z biegami ?

 

Z gory wszystkim dzieki za info :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to naładowanie akumolatora można sprawdzić prstownikiem do ładowania. Wskazówka ci pokaże w jakim jest stanie. A co do howania aku na zimę to radził bym to zrobić, bo w zimnie aku się rozładowywuje. A co wymontowania aku to poprostu: odkręcasz klemy i ewentualnie wypinasz go z jakiś mocowań i go wyjmujesz.

Akumolator najepiej żeby był w cipłym miejscu, więc raczej w mieszkaniu. Jeżeli masz nowe tarcze sprzęgłowe to jedynym problemem który żadko występuje jest poprostu to ze sprzęgło może niedokońc wysprzęglać. A co do obsługi prostownika to ciężko mi to napisać, najlepiej jak bym ci powiedział. Zapłon elekktroniczny jest chyba bezobsługowy.

A co do prędkościomieża to pmyśl: jeżeli ślimak był by zje*any to niekręcił by linką i prędkościomież nierobił by w ogóle nic bo niemiał by napędu, z linką jest to samo. Bo licznik kilometrów i prędkościomież mają tensam napęd, więc zostaje ci tylko kupić nowy licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...