Skocz do zawartości

Buty Alpinestars SMX-4 - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Jestes tego pewny, a jak Cie po drodze deszcz zlapie ?

 

:D

 

 

no pewny niejestem ale te waterproof s tylko w necie i obawiam sie ze moga niepasowac w rozmiarze takim jaki mierzylem w sklepie te bez membrany no i tego ze z membrana beda cieplejsze - a zbliza sie lato....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, sam jestem ciekawy jak beda sie sprawowac i w lecie i w deszczu.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Sidi - są znacznie bezpieczniejsze, a w deszczu tak samo przepuszczalne, jak SMX-4 bez membrany.

Może będzie ci w nich trochę cieplej w upalny dzień, ale osłona kostki jest nieporównywalnie lepsza.

 

Nie wiem co tu koledzy za bzdury wygadują, że Alpiny bez membrany dają radę w deszczu. Sam takie mam i wiem, że przy porządnej ulewie woda wlewa się do środka przez wywietrzniki i podsiąka przez podeszwę. W takim razie albo ja mam jakiś słabo wykonany model albo panowie nigdy nie jechali cały dzień w lejącym deszczu po autostradzie ze słuszną prędkością.

 

SMX-4 to fajne kapcie, ale osłona kostki jest praktycznie zerowa i to jest ich duży minus. Poza oczywiście przepuszczalnością wody. Na plus świetny komfort w gorące dni - dużo otworów wentylacyjnych i podwójna podeszwa dają radę (w bucie jest dziurkowana wkładka, która o dziwo daje pewien efekt cyrkulacji powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Sidi - są znacznie bezpieczniejsze,

 

Powiedzial KTO ?

 

i powiedz jeszcze w ktorym miejscu ? jak kiedys przydzwonisz wlasnie tym plastikiem w kostke to pogadamy, he, he.

 

Porownaj sobie cala konstrukcje i wykonanie SMX 4 do tych Sidi ktore sa raczej mierne a z regoly sa kupowane wlasnie ze wzgladu na CENE !

 

:notworthy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci że miałem SiDi na nogach i bardzo mi się podobają. Do wykonania jakoś nie mam zastrzeżeń. Niestety Alpinów nigdzie we Wrocławiu nie mogę znaleźć przez co nie mogę ocenić tych butów ale jak dla mnie to SiDi są ok i chyba właśnie ten model wybiore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci że miałem SiDi na nogach i bardzo mi się podobają. Do wykonania jakoś nie mam zastrzeżeń. Niestety Alpinów nigdzie we Wrocławiu nie mogę znaleźć przez co nie mogę ocenić tych butów ale jak dla mnie to SiDi są ok i chyba właśnie ten model wybiore.

 

Widzisz nie miales jeszcze w reku SMX 4 a juz mowisz, ze sa OK, Do wykonania to ja tez nie mam zastrzezen.

 

A to, ze sie podobaja jest inna bajka. Osobiscie cenie sobie wiecej prostote niz bajery i moze dlatego SMX sie tak nie podobaja. Wiec gdzie jest Twoja obiektywnosc ?

 

Pozsatym trzeba jeszcze sprecyzowac modele SIDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider czytaj uważniej to co komentujesz, choina napisał kilka postów wcześniej że interesują go sidi vertigo, do tego ja nie widzę u niego opinii czy smxy są czy nie są ok.

 

pozdr :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzial KTO ?

 

i powiedz jeszcze w ktorym miejscu ? jak kiedys przydzwonisz wlasnie tym plastikiem w kostke to pogadamy, he, he.

 

Porownaj sobie cala konstrukcje i wykonanie SMX 4 do tych Sidi ktore sa raczej mierne a z regoly sa kupowane wlasnie ze wzgladu na CENE !

 

:icon_mrgreen:

 

Powiedziałem JA !

 

Buty są zbyt elastyczne i za mało sztywne w rejonie kostki. Wypieprzyłem się na torze w Lublinie i jedne miejsce w jakim poczułem ból była kostka - wszystkie inne punkty upadku były dobrze chronione poza stopą. Skoro przy jakiś 40 km/h było źle to przy 140 będzie tylko gorzej. Poza tym weź do ręki SMX-4 i SMX-Plus lub Sidi Vertigo i spróbuj pozginać je w rękach - nawet głupi zauważy, że z tej trójki SMX-4 są najmniej sztywne, he, he.

 

Sidi Vertigo są w identycznej cenie, więc nie wiem co to za argument, że ludzie kupują, bo tanie :icon_mrgreen: Konstrukcji i wykonania porównywał nie będę, bo to dwa światy. Alpiny na pewno są trwalsze, ale to z prostej przyczyny - ich budowa przypomina technicznie kalosz. Nic nie odpadnie, bo nie ma co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz nie miales jeszcze w reku SMX 4 a juz mowisz, ze sa OK, Do wykonania to ja tez nie mam zastrzezen.A to, ze sie podobaja jest inna bajka. Osobiscie cenie sobie wiecej prostote niz bajery i moze dlatego SMX sie tak nie podobaja. Wiec gdzie jest Twoja obiektywnosc ? Pozsatym trzeba jeszcze sprecyzowac modele SIDI.

 

Kolego w swoich wypowiedziach ani razu nie napisałem swojej opinii o SMX bo takiej nie mam. Nie udało mi się ich znaleźć w okolicach Wrocławia wieć ich nawet w rękach nie miałem. Miałem za to SiDi i bardzo mi się spodobały te buty i myślę że są ok. Co do ceny to sugerując się allegro SiDi są droższe od SMX-4.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Sidi to posiadam Vertigo Corsy i nie zamienił bym ich na żadne inne. Wygodne, trwałe i bezpieczne. Miałem nieszczęście wypróbować ich bezpieczeństwo i nic a nic z nogą mi się nie stało. Przed kupnem Sidi oglądałem i przymierzałem SMX 4 i zarówno ich konstrukcja, wykonanie jak i wygląd przekonały mnie do kupna Vertigo Corsy. Niemoge się wypowiedzieć o użytkowaniu SMX bo ich nie mam. Decyzja należy do was.

Edytowane przez joniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tą wygodą Sidi Vertigo Corsy. Jak się jedzie to owszem, są świetne i nic nigdzie nie uwiera. Co innego jakby jechać gdzieś na moto, a później iść w nich gdzieś. Są za mało elastyczne z przodu, ale nie na tyle, żeby chodzenie było problemem.

 

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to się zgadzam, ale pod tym względem Vertigo Corsa jednak sporo się różni od zwykłych Vertigo więc nie ma sensu porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii z drugiej ręki mogę powiedzieć, że podobno są bardzo wygodne i w czasie gleby spisują się perfekt (a noga znajomego dostała sie pod motocykl). Wadą może być to, że zakładanie ich trochę trwa i są bardzo sztywne, więc zbyt długich dystansów pieszo w nich nie pokonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...