Skocz do zawartości

Status CHEC na wyświetlaczu GSR600


blacha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobnie w swojej cbr f4 sport... wszyscy mówili mi że to moduł padł, a okazało sie że to był przekaźnik pompy ... obok tego przekaźnika jest identyczny przekaźnik awaryjnego wyłączania silnika... zamieniłem tylko je miejscami i moto odpaliło... przyczyną załatwienie przekaźnika było zwarcie w instalacji jakie zrobiłem podczas ładowania aku ... może i w Suzi padł przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem o alarm bo może miał z oryginalną wtyczką i jak koleś wypioł alarm to masz dokładnie takie objawy jak opisujesz ..........

 

Też bardzo prawdopodobne.. kiedyś kumplowi w Kawie padł alarm... byliśmy w górach w Szkocji... na totalnym pustkowiu... w takich okolicznościach najbardziej lubi wszystko padać... no myśleliśmy że to tylko bateria w pilocie...ale baterię skombinowałem (pojechałem po nią do najbliższego miasteczka ..jakieś 30 mil) zakładamy .. okazuje się że nic... alarm uzbrojony wyje i motocykla za cholerę odpalić się nie da... no to krótka decyzja wywalamy cały alarm... obcążki i jedziemy poobcinaliśmy przewody wywaliliśmy cholerstwo... na rozrusznik nie kręci... aha po wywaleniu alarmu trzeba ponownie połączyć przewód z modułu do stacyjki.. potem kręci ale nie ma iskry... aha jeszcze jeden przewód ... i po połączeniu dwóch przewodów moto odpaliło i pojechaliśmy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bezpieczniki OK.

 

2. Przerobiłem też temat zamiany przekaźników ale nic to nie pomogło. Przekaźniki są w porządku bo wpiąłem je do innej SUZI i śmiga.

 

Po rozdarciu kawałka wiązki przewodów przy główce ramy zauważyłem zmostkowane kable lecz wyglądają na oryginalne połączenia tym bardziej że przewody są w tych samych kolorach. Jeden wyróżnia się tylko tym że jest pomarańczowy z brązowymi kropkami spięty razem z jednolitymi pomarańczowymi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj z tyłu czteropinowa kostka 4 czarne kable - ;+ po stacyjce i dwa od ECM te od kompa muszą mieć mostek, obok powinien być jeden przewód zakończenie białą kostką (stały +)

 

 

Dziękuje kolego!! Pełen szacunek dla Ciebie za wskazówkę, którą mi dałeś. Co prawda dotarłem jeszcze do uszkodzonego przekaźnika i zwartych kabli w instalacji, lecz ta wskazówka była najważniejsza.

Moto śmiga!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z pękniętą ale pękła od normalnego stawiania motocykla na gumę! Te motocykle mają wadę konstrukcyjną! Jest o tym mnustwo na forum- poszukaj w tematach.

 

Pozdrawiam

 

Fakt zgadzam sie że jest mnóstwo ale plotek.

tak naprawdę pokazało się kilka zdjęć w necie a cała reszta to właśnie tylko plotki.

Pytam się bo właśnie takiego kupiłem i byłem ciekaw czy Tobie właśnie pękła.

 

Motor kupiłeś od jakiegoś znajomego? przepraszam że tak sie pytam ale zastanawiam się na ile te ramy pękają po dzwonach a na ile od rzeczywistego użytkowania.

 

pozdrawiam

Metiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt zgadzam sie że jest mnóstwo ale plotek.

tak naprawdę pokazało się kilka zdjęć w necie a cała reszta to właśnie tylko plotki.

Pytam się bo właśnie takiego kupiłem i byłem ciekaw czy Tobie właśnie pękła.

 

Motor kupiłeś od jakiegoś znajomego? przepraszam że tak sie pytam ale zastanawiam się na ile te ramy pękają po dzwonach a na ile od rzeczywistego użytkowania.

 

pozdrawiam

Metiu

Motocykl kupiłem od faceta, który nic nie ukrywał. Powiedział mi szczerze, w jaki sposób motocykl pękł. I uwierz mi, na słowo że nie było to wynikiem żadnej stłuczki a zwykłe stawanie na gumie i być może mało umiejętne opuszczanie motocykla z koła. Motocykl nie posiada żadnych innych śladów uszkodzeń poza tym pęknięciem. Niestety sprzęt ten nie jest dopracowane (być może konstruktorzy nie wzięli pod uwagę triksów , lub gość stawiał go na flaku).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...