Skocz do zawartości

Status CHEC na wyświetlaczu GSR600


blacha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś pomysł na nie odpalającego Suzuki GSR600 2007 rok. Zaraz po przekręceniu kluczyka zapala się licznik i wywala komunikat CHEC, po czym wisi tak bez końca. Nie pomaga przełącznik zapłony- bez względu czy jest na ON czy OFF informacja ta nie gaśnie. Rozrusznik kręci, lecz nie podaje iskry, co wydaje się być oczywiste przy tym komunikacie. Pytanie, za co się zabrać? Sprawdziłem już całą instalację i nie widać nigdzie przerwanego kabla lub uszkodzonej wtyczki. Pozostaje jedynie podłączenie go pod kompa. Może ktoś z Was spotkał się z taką awarią?

Za wszelkie pomysły jestem wdzięczny.

 

Pozdrawiam

blacha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pewnie czytaliście motocykl ten ma problemy z ramą :icon_biggrin: I takie też uszkodzenie przydarzyło się tej sztuce. Rama pękła poprzez niewinną jazdę na kole. Status CHEC świeci 5sek po przekręceniu kluczyka i nie przechodzi dalej, nie pokazuje w ogóle FI niestety. Co do przełącznika to wydaje mi się że działa bo gdyby nie to nie pokręcił by rozrusznikiem (na OFF oczywiście nie kręci).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a instrukcja obslugi nie radzi nic sensownego?

skoro to moto z 2007, to pewnie jest gwarancja do 2009... jezeli nic sam nie grzebales, to wg mnie sprawa jak najbardziej do zalatwienia w serwisie bez kosztów dla Ciebie.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyswietlany napis CHEC informuje o bledach jakie nalezy sprawdzic, jak to w suzuki w starszych modelach ( od 2000r) wystarczy do sprawdzenia tych bledow polaczyc dwa przewody ( umieszczone w kostce w zadubku) i wtedy wyswietlaja sie w kolejnosci bledy, tak bylo w starszych wersjak , a jak jest w 2007 , moze zostawili ten latwy sposob sprawdzenia bledow, ale pozatym musisz znalez z mamual service oznaczenia tych bledow, a napewno dojdziesz co go boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki w kostce też już zwierałem zgodnie z serwisówką którą mam po włosku :icon_razz: . Niestety nie reaguje na prośbę wyświetlenia błędu i nie wyświetla nić interesującego poza CHEC ;) . Pytanie:

-W jakiej kolejności trzeba zewrzeć kableki?

-Zanim przekręcę zapłon czy po?

-A być może po przekręceniu kluczyka?

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij ten przełącznik i na 100% sprawdź czy działa!

jak działa to komputer zdechł! do wyświetlenia kodów musisz wałczyć zapłon czyli ON bez zapłonu powinno pokazać położenie TPS-a czyli C z kreseczką .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...