Skocz do zawartości

Jaka jest ostateczna data wymiany starego dowodu osobistego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Problem wymiany dowodu osobistego mnie sie nie tyczy więc nie sledziłem co się dzieje w radiu i telewizji ale kolega będący za granica od dawna poprosił mnie abym sprawdził jaki jest ostateczny termin wymiany. Po przeczytaniu paru stron internetowych wskazywałoby wszystko że do końca tamtego roku ale wydaje mi się że ten termin był przedłużany. Czy ktoś ma jakieś informacje do kiedy właściwie był ten termin ustalony a może jakiś link do strony - byłbym wdzięczny

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za sto zeta: na cholerę komuś w ogóle dowód?

Ostatnio zauważyłem (przy okazji kontroli drogowej niestety :clap: ), że w PJ mam też Pesel - czyli dowód osobisty zawiera mniej informacji niż zwykłe Prawo Jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za sto zeta: na cholerę komuś w ogóle dowód?

Ostatnio zauważyłem (przy okazji kontroli drogowej niestety ;) ), że w PJ mam też Pesel - czyli dowód osobisty zawiera mniej informacji niż zwykłe Prawo Jazdy...

Nie wiem czy "na" prawo jazdy dostaniesz kredyt, zameldujesz się itd :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy "na" prawo jazdy dostaniesz kredyt, zameldujesz się itd :buttrock:

 

Może nie, ale jest jeszcze paszport. Konto w banku też otwarłem bez dowodu.

Wg mnie dowód osobisty powinien być przywilejem, a nie obowiązkiem. Zwłaszcza, że sposób wymuszania przez władze tego "obowiązku" może sugerować, że znowu ktoś ma w tym jakiś interes i zwłaszcza taki dowód, który wymaga przytaszczenia całej sterty dodatkowych dokumentów (np. zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego o zawarciu małżeństwa, dzieciach itp.), bo tak naprawdę poza imieniem, nazwiskiem i adresem nic w nim nie ma.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak otworzyłeś konto na paszport jak w paszporcie nie ma adresu :buttrock:

 

To że sie płaci to faktyczne skurrrrrrrrsyństwo, kolejny podatek na rzecz wymysłu kogoś.

 

Żeby np grupy krwi nie było w dowodzie to jakiś totalny bezsens, o nipie nie wpominam nawet.

Edytowane przez leonstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Żeby np grupy krwi nie było w dowodzie to jakiś totalny bezsens, o nipie nie wpominam nawet.

 

A ja zastanawiam się, po kiego *** nam potrzebny NIP, Regon ... kiedy mamy Pesel który powinien wystarczyć na każdą okoliczność.

Niedługo gryzipiórki zarządają podania numeru kołnierzyka i butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...