Skocz do zawartości

PPP czyli początkujący prosi o pomoc


dżejdżej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dwudziestu lat,siedząc za kierownicą samochodu tęsknie spoglądam na wszystkie motocykle.Zawsze było jednak coś ważniejszego , a może po prostu brakowało ostatecznej decyzji?

W tym roku, a ważny to rok,kończę 40 wiem na pewno jaki sprawię sobie prezent CHOPPERA :-)

Najszybciej będzie jak opiszę Wam co wiem :

- mogę przeznaczyć na ten cel do 15000zł (na wszystko)

- muszę zrobić prawo jazdy kat.A

- marzy mi się kawasaki eliminator

Pewnie Was to rozbawi ,ale to już wszystko.Kurde ja nawet nie znam nikogo kto jeździ na motocyklu.

Mam nadzieję że zrozumiecie ,iż przy tym stanie wiedzy trudno zadawać konkretne pytania.

Każda porada od: gdzie najlepiej zrobić prawko w Łodzi przez jaki kask, buty itp. , a kończąc na tym jaki tak na prawdę motor na początek,jest dla mnie bardzo cenna.

A może znajdzie się w Łodzi ktoś kto miałby trochę czasu i ochoty by wprowadzić mnie w ten zupełnie nowy dla mnie świat.

Pozdrawiam:

Jarek Jabłoński (dżejdżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od dwudziestu lat,siedząc za kierownicą samochodu tęsknie spoglądam na wszystkie motocykle.Zawsze było jednak coś ważniejszego , a może po prostu brakowało ostatecznej decyzji?

W tym roku, a ważny to rok,kończę 40 wiem na pewno jaki sprawię sobie prezent CHOPPERA :-)

Najszybciej będzie jak opiszę Wam co wiem :

- mogę przeznaczyć na ten cel do 15000zł (na wszystko)

- muszę zrobić prawo jazdy kat.A

- marzy mi się kawasaki eliminator

Pewnie Was to rozbawi ,ale to już wszystko.Kurde ja nawet nie znam nikogo kto jeździ na motocyklu.

Mam nadzieję że zrozumiecie ,iż przy tym stanie wiedzy trudno zadawać konkretne pytania.

Każda porada od: gdzie najlepiej zrobić prawko w Łodzi przez jaki kask, buty itp. , a kończąc na tym jaki tak na prawdę motor na początek,jest dla mnie bardzo cenna.

A może znajdzie się w Łodzi ktoś kto miałby trochę czasu i ochoty by wprowadzić mnie w ten zupełnie nowy dla mnie świat.

Pozdrawiam:

Jarek Jabłoński (dżejdżej)

 

witam kolegę

 

nie będę oryginalny pisząc ze zachęcam do lektury bo pełno tego na forum ...ja na pierwszy moto polecam ci Draga ale 650 sam mam takiego i jest to moje poważne moto i nie słuchaj tych co mówią ze 650 jest slaby i będziesz szukał mocniejszego bo najpierw trzeba nauczyć sie prowadzić sprząta a później mieć coś mocniejszego a z kasa którą dysponujesz jest to możliwe .... przemyśl poczytaj i wtedy pytania ci sie nasuną ....

 

pozdrawiam i gratuluje prezentu niezależnie jakiego typu będzie to bike !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz choppera to Kawa Eliminator odpada. Powód - chopper musi miec silnik V2 bo inaczej nie poczujesz co to jest "american dream" . Nie musi byc od razu H-D ale może Suzuki Intruder czy Drag Star - oba bardzo miłe i piekne motorki. Powinny byc na 1-szym miejscu przy wyborze. pozdro.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zwróć uwagę na VN 800, przy podejmowaniu decyzji o zakupie i nie spiesz się, spokojnie rób prawo jazdy i szukaj, napewno usłyszysz opinie, że VN ma napęd na łańcuch ale nie jest to takie uciążliwe, moto musi odpowiadać Tobie, poszukaj , zdecyduj się na jakiś model lub dwa i dokonaj wyboru.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chopper musi miec silnik V2

Święte słowa :biggrin:

 

Nie musi byc od razu H-D

No pewnie, że nie. Lepsza Honda. :)

 

Moja prywatna rada i opinia:

1. Zapisz się na kurs. Szybko! Bo to za długo trwa, a sezon tuż tuż. Poza tym mogą Ci zrobić brzydki dowcip na egzaminie i będziesz musiał jeszcze raz. (Mnie oblał za pierwszym razem dlatego, że nie wyłączyłem kierunkowskazu i jechałem tak z 500m - ech to przyzwyczajenie z auta :/ )

2. Kup sobie motor taki, żeby nie był za mały. Nie wiem ile masz wzrostu itd, ale mi bardzo szybko się zrobiło ciasno na moim sprzęcie i żałuję, że nie kupiłem większego, bo teraz mam gorzej z kasą i muszę się męczyć. Większy chopper = fajniejszy chopper. Jak chcesz coś małego i zwinnego to kup crossa :D

3. Nie załuj kasy na ubranie, szczególnie na kask. Ja lubię jeździć w otwartym i bez szyby, bo najchętniej uprawiam lokalne wdpa przy ładnej pogodzie. Jak chcesz gdzieś dalej śmigać między ciężarówkami to szyba i kask może nie integralny, ale przynajmniej z szybą na całą twarz będzie bardzo potrzebny. Z ciężarówek sypie się piach i inne niefajne rzeczy (zwłaszcza z tych z balami drewna)

4. RIDE HARD OR STAY HOME :wink:

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od dwudziestu lat,siedząc za kierownicą samochodu tęsknie spoglądam na wszystkie motocykle.Zawsze było jednak coś ważniejszego , a może po prostu brakowało ostatecznej decyzji?

W tym roku, a ważny to rok,kończę 40 wiem na pewno jaki sprawię sobie prezent CHOPPERA :-)

Najszybciej będzie jak opiszę Wam co wiem :

- mogę przeznaczyć na ten cel do 15000zł (na wszystko)

- muszę zrobić prawo jazdy kat.A

- marzy mi się kawasaki eliminator

Pewnie Was to rozbawi ,ale to już wszystko.Kurde ja nawet nie znam nikogo kto jeździ na motocyklu.

Mam nadzieję że zrozumiecie ,iż przy tym stanie wiedzy trudno zadawać konkretne pytania.

Każda porada od: gdzie najlepiej zrobić prawko w Łodzi przez jaki kask, buty itp. , a kończąc na tym jaki tak na prawdę motor na początek,jest dla mnie bardzo cenna.

A może znajdzie się w Łodzi ktoś kto miałby trochę czasu i ochoty by wprowadzić mnie w ten zupełnie nowy dla mnie świat.

Pozdrawiam:

Jarek Jabłoński (dżejdżej)

 

 

 

Cześć,

Ja też tu jestem świeży ale mogę Ci podpowiedzieć co ja zrobiłem - poświęciłem troszkę dni i godzin zarazem ale przeczytałem chyba wszystkie wątki na forum do tego przeczytałem wiele stron w internecie poświęconych motoryzacji jak i konkretnym marką motocykli.

Moja wiedza, przynajmniej ta teoretyczna jest o wiele większa niż na samym początku, gdy zapragnołem mieć swoje pierwsze moto :)

A jeśli bardziej skonkretyzujesz swoje zapytanie np. ile masz wzrostu, wagi, jaki ma to być mniej więcej motocykl to bardziej doświadczeni koledzy napewno doradzą :icon_eek:

pozdrawiam carloss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od dwudziestu lat,siedząc za kierownicą samochodu tęsknie spoglądam na wszystkie motocykle.Zawsze było jednak coś ważniejszego , a może po prostu brakowało ostatecznej decyzji?

W tym roku, a ważny to rok,kończę 40 wiem na pewno jaki sprawię sobie prezent CHOPPERA :-)

Najszybciej będzie jak opiszę Wam co wiem :

- mogę przeznaczyć na ten cel do 15000zł (na wszystko)

- muszę zrobić prawo jazdy kat.A

- marzy mi się kawasaki eliminator

Pewnie Was to rozbawi ,ale to już wszystko.Kurde ja nawet nie znam nikogo kto jeździ na motocyklu.

Mam nadzieję że zrozumiecie ,iż przy tym stanie wiedzy trudno zadawać konkretne pytania.

Każda porada od: gdzie najlepiej zrobić prawko w Łodzi przez jaki kask, buty itp. , a kończąc na tym jaki tak na prawdę motor na początek,jest dla mnie bardzo cenna.

A może znajdzie się w Łodzi ktoś kto miałby trochę czasu i ochoty by wprowadzić mnie w ten zupełnie nowy dla mnie świat.

Pozdrawiam:

Jarek Jabłoński (dżejdżej)

Jezeli chcesz jezdzic pierwszym moto tylko jeden sezon to polecam 250, natomiast jezeli minimum 3-4 sezony to polecam jakies 600-650 mysle tu o Dragu badz Shadow!!

Pozdrawiam marian00

Edytowane przez marian00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej jak przejedziesz się do komisu, dosiądzesz kilka i sprawdzisz jak Ci pasują. Bo nie sztuka kupić cos, na czym będziesz np wyglądał jak na psie.

 

Ale niemniej witamy w klubie i do zobaczenia gdzieś na trasie :notworthy:

Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo...250ccm odpada. znudzi sie szybko. nie pjedziesz za daleko a poza tym niebezpiecznie na trasach szybkiego ruchu - bedziesz wyprzedzany przez ciezarówki i wriatów w samochodach...

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo...250ccm odpada. znudzi sie szybko. nie pjedziesz za daleko a poza tym niebezpiecznie na trasach szybkiego ruchu - bedziesz wyprzedzany przez ciezarówki i wriatów w samochodach...

 

 

Witam,

Za poprzedniego posta sorry,coś popiprzyłem.

A tak w ogóle to podziękował (ładnie) wszystkim za pomoc.Kurs zaczynam 8 marca ,taki prezent dla żony na dzień kobiet ;-). Oczywiście w Delcie (dzięki Virek)

Co do wyboru moto też postanowione Drag Star 650.Ku... ostatnie dni zamiast zarabiać kasę na sprzęt siedzę w necie lub jeżdżę po komisach.

Brałem mocno pod uwagę Virago , ale faktycznie wyglądam jak na motorynce (188cm/95kg.)

Od strony technicznej podejdę do zakupu z głową , ale wybór tego modelu to czyste emocje ,dawno temu....

ale o tym to już piwie ;-)

jeszcze raz dzięki i do zobaczenia na trasie

dżejdżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Za poprzedniego posta sorry,coś popiprzyłem.

A tak w ogóle to podziękował (ładnie) wszystkim za pomoc.Kurs zaczynam 8 marca ,taki prezent dla żony na dzień kobiet ;-). Oczywiście w Delcie (dzięki Virek)

Co do wyboru moto też postanowione Drag Star 650.Ku... ostatnie dni zamiast zarabiać kasę na sprzęt siedzę w necie lub jeżdżę po komisach.

Brałem mocno pod uwagę Virago , ale faktycznie wyglądam jak na motorynce (188cm/95kg.)

Od strony technicznej podejdę do zakupu z głową , ale wybór tego modelu to czyste emocje ,dawno temu....

ale o tym to już piwie ;-)

jeszcze raz dzięki i do zobaczenia na trasie

dżejdżej

 

 

dżejdżej,

widzę, że mamy te same parametry :) , podobną kasę do wydania

a do tego ja również nie dawno mówiłem że Drag Star 650 to jest sprawa postanowiona ale do momentu gdy zobaczyłem Volusie i sobie na niej pojeździłem troszkę :crossy:

carloss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...