Skocz do zawartości

PPP czyli początkujący prosi o pomoc


dżejdżej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3. Nie załuj kasy na ubranie, szczególnie na kask.

 

Nie żałuj oj nie żałuj :crossy:

 

O ubraniach na motor możesz przeczytać trochę rad w pkt 9. tekstu na stronie: http://motorki.terramail.pl/pyt.html

 

Również tutaj znajdziesz sporo na tematy związane z zakupem ciuchów, kasków, doborem moto:

http://www.riders.pl/wacko/wakka.php?wakka=NajnowszyFAQbot

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]ja również nie dawno mówiłem że Drag Star 650 to jest sprawa postanowiona ale do momentu gdy zobaczyłem Volusie i sobie na niej pojeździłem troszkę :)

carloss

 

Wydaje mi sie jednak ze za taka kase jaka ma do wydania nie kupi Volusi

Chyba ze nie w Pl :crossy:

 

[...]Co do wyboru moto też postanowione Drag Star 650.

 

No i bardzo slusznie !!! :) :clap:

Smigam juz drugi sezon i nie narzekam ( 185 cm wzrostu ) :)

Pewnie po jakims czasie bedziesz chcial zmienic na 1100, ale ............... na poczatek, lub moze docelowo kto wie ?, 650 jest jak najlepszym rozwiazaniem ;)

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę ci tak.

Wszyscy radzili mi, żebym kupił to co mi najlepiej odpowiada wizualnie i wielkościowo. Niektórzy kazali zwracać aspekty na awaryjność itd itp. - wszystko sobie planowałem jak w podręczniku - ale gdy zobaczyłem moje moto wszystko szlak trafił - po prostu kupiłem go i już i nawet pomimo tego, ze wiele osób mnie skrytykowało, że go kupiłem - myślę, że postąpił bym jeszcze raz tak samo.

 

Moja rada jest taka - weź sobie jakiegoś fachmana - jedź na giełdę np. TUTAJ i porozglądaj się - bo na tym forum - raczej nikt ci w 100% nie doradzi co można kupić - po prostu tak naprawdę nie znają Ciebie i każdy będzie promował raczej swoje gusta więc opinie nie będą obiektywne i być może spodoba ci się coś zupełnie innego. Oczywiście wszystkie rady trzeba przyjąć.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez szwarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę ci tak.

Wszyscy radzili mi, żebym kupił to co mi najlepiej odpowiada wizualnie i wielkościowo. Niektórzy kazali zwracać aspekty na awaryjność itd itp. - wszystko sobie planowałem jak w podręczniku - ale gdy zobaczyłem moje moto wszystko szlak trafił - po prostu kupiłem go i już i nawet pomimo tego, ze wiele osób mnie skrytykowało, że go kupiłem - myślę, że postąpił bym jeszcze raz tak samo.

 

Moja rada jest taka - weź sobie jakiegoś fachmana - jedź na giełdę np. TUTAJ i porozglądaj się - bo na tym forum - raczej nikt ci w 100% nie doradzi co można kupić - po prostu tak naprawdę nie znają Ciebie i każdy będzie promował raczej swoje gusta więc opinie nie będą obiektywne i być może spodoba ci się coś zupełnie innego. Oczywiście wszystkie rady trzeba przyjąć.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Dokładnie tak jak pisze Szwarc ;będę szukał dobrego egzemplarza,ale model to kwestia serca,moto jak kobiety wszystkie piękne (tylko wina czasem brak) ale jamaszka to właśnie ta ,,jedna jedyna,którą kocham najwięcej''

A tak zupełnie na poważnie to mam kolejną wątpliwość ,zresztą z dnia na dzień w temacie moto robię się coraz głupszy.

Znajomy(15lat w siodle) stwierdził że pierwsze moto chopper to skrajny idiotyzm bo trudny w prowadzeniu i jednak powinienem zacząć od czegoś w stylu honda cb 500.Czy jednak zachowując umiar to znaczy mało uczęszczane drogi i nieduże prędkości można uczyć się od razu na drag starze?

pozdro

dżejdżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne Wymiary jak Ty, i zaczynałem na Virago 535. Niestety wyglądałem jak na kozie, choć sam motor jest piękny. Potem wahałem się pomiędzy Dragiem 650 a Maruderem 800. No i jednak wybrałem Marudera. Dużą zaletą jest chłodnica, która przyjeździe w mieście bardzo pomaga. Powodzenia i trafnego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego pytania czy lepiej kupić coś innego niż choppera - totalna bzdura - ja też nigdy nie miałem wcześniej motocykla - zakochałem się w kawusi vn750a - motor w porównaniu do virago czy intrudera wydaje mi się lepszy na większe osoby - jest wyższy - ale nie o to tu chodzi - WIDZISZ JUŻ ZACZYNAM CHWALIĆ SWOJE ZAMIAST CI DORADZAĆ.

 

Chodzi o to, że właśnie na chopperku nauczysz się kulturalnej i rozważnej jazdy w końcu jest to moto do "pyrkania" a nie szalonego biegu i do tego jeśli tobie się lepiej podobają chopperki nawet się nad tym nie zstanawiaj. - taka moja rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy(15lat w siodle) stwierdził że pierwsze moto chopper to skrajny idiotyzm bo trudny w prowadzeniu i jednak powinienem zacząć od czegoś w stylu honda cb 500.Czy jednak zachowując umiar to znaczy mało uczęszczane drogi i nieduże prędkości można uczyć się od razu na drag starze?

pozdro

dżejdżej

 

 

 

Oczywiście, że mozna jeżeli nie będziesz przeginał to dasz radę, największym problemem jest waga motocykla ale jak będziesz unikał piaszczystych dróg (łatwo o uślizg motocykla np. przy hamowaniu),

 

to powinno być ok., ja po ujeżdżaniu WSK, MZ, Jawa itp. przesiadłem się po wielu latach przerwy na VN 800 i zaczynałem pierwsze jazdy tak jak napisałeś na bocznych ulicach, wieczorami przy malym natężeniu ruchu. Po kilku jazdach było ok. i z karzdym dniem coraz lepiej, brat jako pierwsze w życiu moto kupił Dragstara 650, też daje radę warunkiem jest umiar i respekt do sprzętu.

 

Pozdrawiam i życzę dobrego zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mozna jeżeli nie będziesz przeginał to dasz radę, największym problemem jest waga motocykla ale jak będziesz unikał piaszczystych dróg (łatwo o uślizg motocykla np. przy hamowaniu),

 

to powinno być ok., ja po ujeżdżaniu WSK, MZ, Jawa itp. przesiadłem się po wielu latach przerwy na VN 800 i zaczynałem pierwsze jazdy tak jak napisałeś na bocznych ulicach, wieczorami przy malym natężeniu ruchu. Po kilku jazdach było ok. i z karzdym dniem coraz lepiej, brat jako pierwsze w życiu moto kupił Dragstara 650, też daje radę warunkiem jest umiar i respekt do sprzętu.

 

Pozdrawiam i życzę dobrego zakupu

 

 

no toście mnie uspokoili :biggrin:

nie ma to jak słuchać rad z którymi się sam się człowiek zgadza

pozdrawiam:

dżejdżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od razu wskoczyłem na VZ 800 pomimo obaw - moje gabaryty (192cm, 120kg), praktyka.. Prawko zrobiłem w 1,5 miesiąca, moto kupiłem w ciągu tygodnia a zadowolenie z wyboru trwa do tej pory Motorkami jeżdziłem ponad 30 lat temu a po przejechaniu coś około 200 mil czuję się na marudzie bardzo dobrze. Spokojna jazda, uważanie po czym się jedzie i jest dobrze. Myślę iż najlepiej zacząć od czegoś średniego tak jak ja zrobiłem a po wprawieniu się można będzie pomyśleć o czymś większym.

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drag star 650 dobry wybór....bardzo fajnie se tym jeżdzi i wcale nie jest za slaby chyba że sie nastawiasz na predkosć ....ale mysle ze wybierając chopera nie predkosci sąnajwazniejsze...... a i jeszcze mala uwaga jezeli planujesz jezdzić w dwie osoby to koniecznie kup clasica bo ma duzo wygodniejsze siedzenie pasażera...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brachu,

nie kupuj małego chopperka. Wal coś albo w Shadow lub Drag Stara 650. Drag Star jest na wał Kardana i nie będziesz się chrzanił z łańcuchem. Stare Shadowki są na łańcuch.

Będziesz miał dużo radochy z tych maszynek.

I koniecznie czytaj o technice jazdy. Tu na forum jest tego dużo. Sam kurs tylko liźnie Ci temat.

Przeczytaj też książkę: "Strategie uliczne".

 

I ważne - dobrze wybierz szkołę jazdy. Nie idź do pierwszej lepszej - poszukaj. Tzn, żeby uczyli Cię na różnych maszynkach. Jazdy z plecaczkiem. Po piachach i wertepach To nie jest bez znaczenia. Ja w W-wie chodziłem do takiej.

Istruktorzy na prawde kochali naukę i zależało im, aby nie wypuszczać konowałów na ulicę. Opieprzali ostro, ale tym samym wytykali błędy i nie przymykali na to oczu.

 

Powodzenia :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...