Skocz do zawartości

Montaż wału do K750


ricardo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przyznam że straciłem już orientację-więc proszę o pomoc i odpowiedż na pytanie:

Gdzie jest zamontowana w przypadku wału korbowego K 750- podkładka sprężynująca (dociskowa) i podkładka łożyska?

Za wszelkie prawidłowe podpowiedzi będę wdzięczny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to jest tak najpierw idzie odrzutnik oleju taka większa podkładka na tylne łożysko wału trzeba koniecznie sprawdzic czy jest odpoweiednio wyprofilowana musi się stykac z wewnętrzną bieżnią łożyska a przy zewnętrznej miec luz nie dopuszczający do tarcia potem podkładka sprężynowo dociskowa która ma za zadanie dopychac odrzutnik do wewnętrznej bieżni łożyska, którą z kolei dociska tuleja koła zamochowego która wchodzi w uszczelniacz. :bigrazz: cały pakiecik przy tylnim łożysku i to wszysto zamykamy przed założeniem koła zamachowego deklem z uszczelniaczem no chyba jasno, dokładnie i bez zbędnych zwiłości. Jak coś nie tak to porawcie.

Edytowane przez pietroni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przyznam że straciłem już orientację-więc proszę o pomoc i odpowiedż na pytanie:

Gdzie jest zamontowana w przypadku wału korbowego K 750- podkładka sprężynująca (dociskowa) i podkładka łożyska?

Za wszelkie prawidłowe podpowiedzi będę wdzięczny. :biggrin:

 

witam cie serdecznie

tez mam 47 lat , K -750 , i bede skladal silnik

te czesci ida od strony kola zamachowego

zwroc uwage na pasowanie lozysk w obsadach z przodu i z tylu , jak jest luz to wklej lozyska na

loctice wazne zeby nie bylo luzu poprzecznego

a przy okazji jakie lozyska zalozyles

przekazuj uwagi z montazu bo ja bede skladal silnik w sobote

pozdro PAWEL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam cie serdecznie

tez mam 47 lat , K -750 , i bede skladal silnik

te czesci ida od strony kola zamachowego

zwroc uwage na pasowanie lozysk w obsadach z przodu i z tylu , jak jest luz to wklej lozyska na

loctice wazne zeby nie bylo luzu poprzecznego

a przy okazji jakie lozyska zalozyles

przekazuj uwagi z montazu bo ja bede skladal silnik w sobote

pozdro PAWEL :clap:

 

Nie radzę wklejac łożysk wału na loctite, przednie łożysko jest stabilizowane w koszu który jest zamykany specjalnym deklem który ma odpowiednie podtoczenie dociskające zewnętrzną bieżnie łożyska. Tylne łożysko należy wymienic na NJ207E - wałeczkowe jednostronnie rozbieralne łatwo wtedy rozbierac tylny dekiel i czyścic rozrzutnik oleju bo zostaje tylko bieżnia a co najważniejsze tylne łożysko niweluje luzy powstające przy różnicy rozszerzalności obudowy silnika i wału. jedyne miejsca na loctite to ośki wału te na które wchodzą łożyska pod warunkiem że istnieje taka potrzeba.

Całe szczęście że dziś jest piątek. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam cie serdecznie

tez mam 47 lat , K -750 , i bede skladal silnik

te czesci ida od strony kola zamachowego

 

Witam i dziękuję za podpowiedź.

Widzisz jaka przypadkowa zbieżnośc podmiotu sprawy i wieku... :wink:

Nie zwracaj uwagi na ironię niektórych słow młodego pokolenia.

Oni ZAWSZE mają rację!! :wink:

 

Pozdrawiam.

 

 

Dziękuję wszystkim za rady i sugestie.

Temat niby prozaiczny jednak można popełnic błąd..

A propos łożysk- ktoś pisał że jedynie SKF.

Na ten temat są zdania podzielone.

Oczywiście nie biorę pod uwagę montażu łożysk CCCP :icon_eek:

Polskie łożyska nie są najgorsze w stosunku do małych przebiegów jakie zamierzam.

Nie sądzę też że znajdzie się czas i potrzeba na rychłe czyszczenie odrzutników oleju :banghead:

POZDRAWIAM ;)

Edytowane przez ricardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...