Skocz do zawartości

CB 500 zdławiona do 50 KM.....


Tytexo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem dumnym posiadaczem Hondy CB500, motocykl ma moc 50 KM (37Kw) sprawdzany V-max 180 km. Z racji że motocykl jeździł większość czasu w niemczeh gdzie zdławione motocykle to standard moja Honda ma właśnie te 50 KM.

Normalnie, książkowo można z niej uzyskać 58 KM......oj przydało by się te 8 koników.....

 

Teraz pytanie do Was, na czym polega odblokowanie tego modelu Hondy, jak to się robi czy potrzebne są jakieś części i czy to droga operacja. Wreszcie czy wiecie gdzie można taki zabieg wykonać ??

 

Z góry dziękówa za podpowiedzi.

LAKIERNICTWO MOTOCYKLOWE - 889 423 626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wydaje mi sie zeby ktokolwiek dlawil moto zeby zmniejszyc jego moc o 8 koni :) swego czasu gdy mialem kilka motocykli z belgii (xj 600 oraz cb 500) to w papierach byly blokowane tzn mialy wpisana moc z wersji zblokowanych w rzeczywistosci motocykle mialy pelna moc...Belgowie wykonuja takie "zabiegi" zeby mniej placic ubezpieczenie, sadze ze w niemczech tez ten zabieg zrobili....Sadze ze moc masz pelna a 180 jak na cb to calkiem niezly wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.youtube.com/watch?v=yKrmLD5WpqM hehe to tak do ogladniecia :)

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle w niemczech od nowości mają mniejszą zdławioną moc chodzi tu o przepisy które mówią o stosunku moc a wiek motocykisty. Więc myśle ze moto jest zdławione a poza tym te Hondy o mocy 58 KM wyciągają ponad 190 Km/h mogą to potwierdzić użytkownicy.

LAKIERNICTWO MOTOCYKLOWE - 889 423 626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle w niemczech od nowości mają mniejszą zdławioną moc chodzi tu o przepisy które mówią o stosunku moc a wiek motocykisty. Więc myśle ze moto jest zdławione a poza tym te Hondy o mocy 58 KM wyciągają ponad 190 Km/h mogą to potwierdzić użytkownicy.

Dokładnie tak. Jeżeli jest zdławiony to tak jak mówisz w dowodzie rejestracyjnym jest to wpisane, czyli że ma te 37kW i Vmax180km/h. Jezeli został odblokowany to zostaje to wpisane do dowodu i dane skorygowane ( przekreslone stare i dopisane z boku nowe). Nie jest to trudny zabieg. Nie wiem jak z ceną ale odblokowanie polega na zdemontowaniu blaszek które są zalozone na króćcach ssących, bądź tez wymiana krócców ssących.

 

 

Pozytywnie Zakrecony Wariat Filmik był - stawiasz piwo :)

Edytowane przez zwirson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Jeżeli jest zdławiony to tak jak mówisz w dowodzie rejestracyjnym jest to wpisane, czyli że ma te 37kW i Vmax180km/h. Jezeli został odblokowany to zostaje to wpisane do dowodu i dane skorygowane ( przekreslone stare i dopisane z boku nowe). Nie jest to trudny zabieg. Nie wiem jak z ceną ale odblokowanie polega na zdemontowaniu blaszek które są zalozone na króćcach ssących, bądź tez wymiana krócców ssących.

Pozytywnie Zakrecony Wariat Filmik był - stawiasz piwo :icon_rolleyes:

Z tym że nie zawsze... ja mam NTV 650 - w dowodzie mam 20kW czyli 27KM a jest odblokowany. Nigdzie w papierach nie było wzmianki że został odblokowany a moto jest z niemiec. Musiał sobie Hans na własną ręke odblokować i tyle... NTV jest blokowana tylko na kruccach wiec podejrzewam że cb też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem dumnym posiadaczem Hondy CB500, motocykl ma moc 50 KM (37Kw) sprawdzany V-max 180 km. Z racji że motocykl jeździł większość czasu w niemczeh gdzie zdławione motocykle to standard moja Honda ma właśnie te 50 KM.

Normalnie, książkowo można z niej uzyskać 58 KM......oj przydało by się te 8 koników.....

 

Teraz pytanie do Was, na czym polega odblokowanie tego modelu Hondy, jak to się robi czy potrzebne są jakieś części i czy to droga operacja. Wreszcie czy wiecie gdzie można taki zabieg wykonać ??

 

Z góry dziękówa za podpowiedzi.

 

Musisz zdjąć gaźniki, żeby się dostać do specjalnych kryz na dolotach. Ja miałem tą samą wersję, ale oddławiona już u niemca, który w 7 miesięcy strasznie zniszczył motocykl. miał 19 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...