Skocz do zawartości

zimny nie odpala kawasaki EL 250


goodfun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam kawasaki el 250 od kilku już sezonów. Problem z odpalaniem mam od samego początku - tzn im jest zimniej na dworze tym gorzej odpala. Przy sprzedaży w komisie powiedzieli, że kawasaki tak mają ale w momencie gdy temperatura spadła poniżej 15 stopni, i motocykl w ogóle nie odpalił (nawet na "pycha") stwierdziłem, że tak być nie może. Silnik ogólnie chodzi dobrze - cały czas bez zmian i spadków mocy, nie robiłem jak dotąd żadnych regulacji. Proszę o pomoc gdzie może tkwić przyczyna, że temperatura powietrza aż tak wpływa na odpalanie? Silnik ciepły działa bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działające ssanie w gaźniku i zbyt uboga regulacja składu mieszanki. Gaźnik generalnie do przeglądu. Świece zapłonowa kiedy wymieniałeś ?

 

Ssanie działa o tyle, że bez niego motocykla w ogóle bym nie odpalił, nawet przy wyskokiej temperaturze powietrza. Świece wkręciłem nowe ale różnicy nie ma. W takim razie skupię się na gaźnikach jednak sam pewnie nic nie zrobie bez odpowiedniej aparatury :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ssanie działa o tyle, że bez niego motocykla w ogóle bym nie odpalił, nawet przy wyskokiej temperaturze powietrza. Świece wkręciłem nowe ale różnicy nie ma. W takim razie skupię się na gaźnikach jednak sam pewnie nic nie zrobie bez odpowiedniej aparatury :/

 

Nie zapomnij także o luzach zaworów. Jeśli sam nie zajmujesz sie serwisem to po prostu zleć to mechanikowi i powiedz o problemie. Masz prawdopodobnie mocno rozregulowane gaźniki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...