Skocz do zawartości

Honda CBR 929 pytanie natury technicznej..


matey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na motorach jezdze sporo, teraz chcialbym sobie kupic cbr 929, bardzo mi sie podoba, poza tym chcialbym motor juz na dluzszy czas.

Pytanie jest takie: czy da sie nia zblokowac np na 100koni, waga jej jest taka sama jak cbr 600 f4i a obawiam sie ze 152 konie to w tej chwili dla mnie za duzo, gdyz wczesniej jezdzilem motorami po 60koni.

Slyszalem ze sa pewne ograniczniki dajace mniejsza ilosc paliwa.

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po samej twojej wypowiedzi widać , ze na tych "motorach" sporo to ty nie jezdzisz.Na dłuszszy czas to sobie mozesz kupić kupić buty, a nie 929 i zdlawiac ją i pozniej oddławiac. To jest myslenie ludzi nie wiedzących czym to pachnie. Kup sobie Bandita i pojezdzij uczciwie ze 3 sezony i zrób ze 40 tys km i wtedy jak ci mało to sobie zafunduj 929 , 954, 1L - to i tak najkrótsza droga. No chyba ze ci zycie nie miłe.

Paniali???

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i macie racje, tak poprostu luzno zapytalem.

Jezdze sv, chcialem sobie kupic cbr 600 ale zobaczylem ze ich ceny sa praktycznie takie same jak 929, i wlasnie z tad, wzielo sie moje zapytanie.

Apropo motory-motocykle to jakis kompleks.. :)?

Edytowane przez matey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wygląd to nie wsyzstko....

 

Za słownikiem PWN

motor 1. «mechanizm przetwarzający energię elektryczną lub cieplną na energię mechaniczną»

motocykl «dwukołowy pojazd bez nadwozia, napędzany silnikiem spalinowym, przeznaczony do przewozu jednej lub dwóch osób»

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sprawa jest prosta. Myślisz kategoriami że jak kupisz większy....to na dłuzej starczy. A sam wiesz ze 600 a 900 to nie różnica między komarem a jawką...

Nie to że ktoś Ci broni(bo zrobisz jak uważasz) Ale to według mnie niema sensu. Są inne modele, niezdławione których moc by CI idealnie pasowała.

P.S. a cbr 600.? Jak juz tak mierzysz?

Edytowane przez mati_mot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznalem wczesniej ze macie racje.

I to faktycznie nie ma sensu, poprostu kupie cbr 600 i bede sobie powoli przechodzil etapami.

Bylo to takie zauroczenie 929 ktora jest sliczna, chcialo by sie ja miec, napewno moglbym ja spokojnie jezdzic, ale pytanie po co odbierac sobie frajde ewolucji w przejsciach na wyzsze pojemnosci.

Zdlawienie w pewnym sensie fajna sprawa, gdyz bym pojezdzil na 100ps i potem by ja znow przywrocil do mocy fabrycznej, ale nie sadze zeby byla to prosta sprawa.

Poprostu zostane przy poprzedniej mysli zakupu cbr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

A ja mam calkiem odmiene zdanie na temat zakupu motocykla.Czesto jest gloszona teoria ze na pierwsze moto to trzeba cos o mniejszej pojemnosci i mocy.I w miare zdobywania praktyki przesiadac sie na mocniejsze sztuki.ja osobiscie tak do sprawy nie podchodze,choc wydaje sie bardzo rozsadna.

Ja uwazam ze mozna sobie sprawic na jedno z pierwszych moto potwora o duzej mocy.Wazne co jest nad dupa a nie pod dupa.Masz glowe na karku to bedziesz sie cieszyl jada.Nie masz glowy,to szybko zostaniesz zwryfikowany.Bo krzywde sobie czy komus mozna zrobic i na motocyklu 500cm.

Sprawa prosta jak dla mnie.Masz odchylki od normy,nie wsiadaj na moto.

Pozdrawiam,M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

A ja mam calkiem odmiene zdanie na temat zakupu motocykla.Czesto jest gloszona teoria ze na pierwsze moto to trzeba cos o mniejszej pojemnosci i mocy.I w miare zdobywania praktyki przesiadac sie na mocniejsze sztuki.ja osobiscie tak do sprawy nie podchodze,choc wydaje sie bardzo rozsadna.

Ja uwazam ze mozna sobie sprawic na jedno z pierwszych moto potwora o duzej mocy.Wazne co jest nad dupa a nie pod dupa.Masz glowe na karku to bedziesz sie cieszyl jada.Nie masz glowy,to szybko zostaniesz zwryfikowany.Bo krzywde sobie czy komus mozna zrobic i na motocyklu 500cm.

Sprawa prosta jak dla mnie.Masz odchylki od normy,nie wsiadaj na moto.

Pozdrawiam,M.

 

witam

Jestes na forum od niedawna , wiec razde poczytać wiecej, zanim cos napiszesz. Jest juz kilka wątków na temat tego , ze mozna kupić wieksze moto tylko trzeba miec głowe na karku. Wg mnie samo kupowanie wiekszego moto - to juz znak ze sie nie ma głowy "na karku"

Koniec w tym temacie njoyxx - w tym topiku, chcecz o tym pogadać znajdż temat w którym był ten problem porusznay. Jesli macie cos do do dodania do tego o co pyta kolega matey to prosze bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jestes na forum od niedawna , wiec razde poczytać wiecej, zanim cos napiszesz. Jest juz kilka wątków na temat tego , ze mozna kupić wieksze moto tylko trzeba miec głowe na karku. Wg mnie samo kupowanie wiekszego moto - to juz znak ze sie nie ma głowy "na karku"

Koniec w tym temacie njoyxx - w tym topiku, chcecz o tym pogadać znajdż temat w którym był ten problem porusznay. Jesli macie cos do do dodania do tego o co pyta kolega matey to prosze bardzo.

 

Siema!

Oka ;)

Pozdrawiam,M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zabrac glos na temat wyboru moto, uwazam podobnie ze najwazniejsze to trzeba miec poprostu troche rozsadku, wyczucia semego siebie, a przede wszytskim wyobrazni, bo wiele pokazuje ze moto 50cc to juz wielkie zagrozenie.

Osobiscie nie uwazam ze wybor tak mocnej maszyny jest dobrym rozwiazaniem, ale to tylko ze wzgledu na troske w stosunku do innych, absolutnie nikomu bym czegos duzego nie polecil.

Tak jak powiedzial przedmowca, nie masz wyobrazni, nie wsiadaj na moto.

Co do mnie, to raczej kupie cbr600 f4i, i to nie z tego wzgledu ze sie jakos bardzo boje 929, ale z tego ze poprostu mam czas na dosiadanie mocniejszych maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sie nie kierowac samym wyglądem motocykla przy zakupie, to też trzeba brac pod uwage :crossy:

Ale chyba nie ma czegoś piękniejszego niz własne życie i zdrowie, mi osobiście podobają sie duże motocykle :P ;) itp

Chciałem sam kupowac CBR 600F F4 lub podobne ale czytajac forum zrezygnowałem z tego.

Takie kupowanie motocykla i dławienie go jest po prostu głupie!

Jeżdżac takim motocyklem w dośc krótkim czasie stwierdzisz ze juz pora na oddławienie itp. Pora ta moze byc za wczesna a wtedy wiemy co sie moze stać.

Lepiej kupic mniejszy motocykl i wykorzystywac go w większym % niz większy motocykl w mniejszym %.

Wiadomo na motorze musimy myślec za wszystkich bo o nas nikt nie myśli dlatego z tym wykorzystywaniem motocykli trzeba uważac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...