Skocz do zawartości

Mycie motocykla


Brajan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szmata i lecisz z koksem :D :clap:

ale powaznie

skorzystałem raz z rady kolegi

i kupilem srodek do czyszczenia silnikow

w takiej butelce jak plyn do mycia szyb

K2 jakis czy inny juz nie pamietam

 

spryskalem caly silnik, felgi, wydechy

i po 5 min pod cisnieniem woda na to

 

jak wschlo to polerka

efekt - 100% stysfakcji

 

elementow lakieowanych tym nie traktowalem

tam tradycyjnie

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lakier najlepsza jest oczywiście pasta polerska lekko ścierna - tempo, lub automax - nakładasz, czekasz aż lekko przeschnie a potem wycierasz i polerujesz, potem przydałby się wosk i jeszcze raz polereczka i efekt murowany.

Na elementy aluminiowe automax też jest super - jednak aby uzyskać efekt chromu trzeba sie nacisnąc -kupujesz papier wodny np. 400, 600, 800, 1000, 2000 i każdym po kolei lecisz po gładkim aluminium (jeśli nie ma dużych rysek ten 400 możesz sobie odpuścić) - po tym wszystkim nakładasz automaxa i lecisz z koksem - efekt murowany - moim zdaniem ładniejszy od chromu - ja tak zrobiłem sobie ranty felg i boki karterów w moim VN750 - kartery (te kółka) wyglądają jak dwa lusterka.

 

Co do czyszczenia silników K2 - może być - ale ja tam wole tradycyjne metody - szmatka troszkę benzynki i potem znowu szmatka - co prawda śmierdzisz jakbyś na platformie robił ale warte roboty.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym ostrożny ze stosowaniem past lekko ściernych na codzien, jak sama nazwa wskazuje ścierają delikatnie powierzchnie lakieru, służą raczej do regeneracji lekko zniszczonych porysowanych powierzchni lakierowanych. Aluminiu w Twoim VN jest lakierowane (na 90%) więc nie polecam papieru ściernego bo zniszczysz powieżchnię lakieru na alu.

 

Ja stosuje pasty z woskiem do polerowania i nablszczania lakieru do chromow tez tempo ale nie lekkoscierne tylko zwykle, jest jeszcze troche past do chromow.

 

Silnik, jezeli wymaga czyszczenia to w zasadzie kazdy plyn do mycia silnikow.

 

SZMATA, SZMATA, SZMATA!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol Bike Cleaner - usuwa nawet smar z tylnej felgi, robale, jest latwy w uzyciu (spryska, poczekac 3 min, miejsca konkretnie zasyfione popryskac jeszcze i potrzec szmatka) i splukac. Motorek sie ladnie blyszczy i ladnie pachnie :icon_twisted:

A obecnie Harley Sunwash cos tam - takie fajne cos co dziala jak ww specyfik ale jak sie czysci w pelnym sloncu to szybko wysychajaca woda nie zostawia zaciekow :notworthy:

Edytowane przez Riccardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner Castrola jest najbardziej uniwersalny, bo mozna tym caly motocykl spryskac, nie szkodzi na lakier ani szybe. Preparat K2 tez wart polecenia, ale tylko do silnika i felgi. Uzywalem jednego i drugiego. A do ewentualnego oczyszczenia zapieczonego syfu z tlumika uzywam preparatu do czyszczenia kuchennych piekarnikow :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner Castrola jest najbardziej uniwersalny, bo mozna tym caly motocykl spryskac, nie szkodzi na lakier ani szybe. Preparat K2 tez wart polecenia, ale tylko do silnika i felgi. Uzywalem jednego i drugiego. A do ewentualnego oczyszczenia zapieczonego syfu z tlumika uzywam preparatu do czyszczenia kuchennych piekarnikow :icon_eek:

 

Sorry za offtop - mozesz napisac jaki to preparat do kuchenek i gdzie go kupiles? Szukam czegos takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop - mozesz napisac jaki to preparat do kuchenek i gdzie go kupiles? Szukam czegos takiego...

Mr Muscle pianka w aerozolu (zabralem zonie z kuchni) kupiona chyba w Leclerc, ale mysle ze produkt innej firmy tez sie sprawdzi, po prostu taki preparat byl w domu :flesje: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można kupić ten castrol cleaner czy harley sunwash ? Na Allegro szukałem i nici.

Castrol powinien byc u Asterixa http://motorista.pl/ mieli go chyba tez w Kawasaki na Prymasa 1kLecia. Poza Wawa - nie wiem.

W sieci - "Use the google Luke" :lalag: - http://motokosmetyka.pl/shop,show,343

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=12945

http://sklep.scigacz.pl/kosmetyki-greentec...ner-p-2869.html

itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do chromów oczywiście ze takie coś jak pisze krissF a do lakieru to pasta ale nie polerska ,no chyba ze zniszczony lakier i chcesz go odnowić na sezon.Ja stosuje paste taką jak do samochodu,ona tez sie nadaje do chromów,a jeszcze jest cos takiego do plastików niemalowanych np. w spreju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...