Skocz do zawartości

Cytrynka - jak usunac ?


popek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dobra...zawalilem - zle przygotowalem powierzchnie.... przy scieraniu cytrynki zaczal zwijać sie lakier z powierzchni ktora byla zle przygotowana - efekt jest taki ze teraz to wyglada gorzej jak przed malowaniem :icon_twisted: zaczelem wszystko czyscic na nowo i tu pytanie - jest jakis roztwor zebym dekiel zamoczyl ktory mi ten lakier jakos rozpusci albo cos.... bo nie mam pojecia jak oczyscic caly dekiel z lakieru kiedy tam jest tyle zakamarkow itd ??????? czy piaskowanie to jedyne wyjscie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra...zawalilem - zle przygotowalem powierzchnie.... przy scieraniu cytrynki zaczal zwijać sie lakier z powierzchni ktora byla zle przygotowana - efekt jest taki ze teraz to wyglada gorzej jak przed malowaniem :icon_twisted: zaczelem wszystko czyscic na nowo i tu pytanie - jest jakis roztwor zebym dekiel zamoczyl ktory mi ten lakier jakos rozpusci albo cos.... bo nie mam pojecia jak oczyscic caly dekiel z lakieru kiedy tam jest tyle zakamarkow itd ??????? czy piaskowanie to jedyne wyjscie ?

tak troche oftopicowo, ale czy nie prościej ( i taniej! ) byłoby dać to od razu do kogoś kto zajmuje się lakierowaniem?

 

Taką procedurę proponuję ci też teraz. Moim zdaniem trzeba usunąć lakier do zera, bo nałożyłeś już tego wszystkiego za dużo, usunąć można bez piaskowania odpowiednio mocnym paint removerem. Gołe aluminium zmatowić, poźniej podkład do alu, znowu zmatowić, polożyć pewnie ze 2 warstwy bazy (cieniutko) i kilka warstw bezbarwnego. Zawsze kładziesz więcej warstw ale cieniszych a nie jedną grubą.

IMHO wałkiem tego ladnie nie zrobisz.

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pędzelek i nitro jeżeli jeszcze to coś da.Są jeszcze preparaty do usuwania powłok ale uwierz mi że nie uda Ci się tak łatwo pozbyć tego.Chociażby z tego względu że preparat nie usunie CI sam powłoki tylko umożliwi zdrapanie szpachelką,nożykiem itp także jakby nie patrzeć to musisz się udrapać trochę żeby było czysto.Jak nie widzi Ci się drapanie to udaj się do kogoś kto piaskuje i zapytaj czy mógłby Ci to wyszkiełkować. Piaskowanie jest dobre ale nie do aluminium,pozostają duże wżery nawet po drobnym piasku.Po szkiełkowaniu element jest idealnie matowy i wygląda jak po renowacji.Wystarczy tylko użyć dobrego gruntu i podkładu aby stworzyć dobre podłoże pod lakier i dekle będą jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) preparat nie usunie CI sam powłoki tylko umożliwi zdrapanie szpachelką,nożykiem itp także jakby nie patrzeć to musisz się udrapać trochę żeby było czysto (...)

a nie prawda, mocniejsze środki bez problemu sobie z tym poradzą bez zdrapywania. Sprawdzone osobiście.

pozdroo

Edytowane przez bartek gawlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...