Skocz do zawartości

kombinezon skórzany pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Sam stalem przed wyborem - jakie kombi do 1,5k PLN. Szukalem, patrzylem no i ....

kupilem w USA Alpinestara Stage 2czesciowego.

 

Obecnie jest jeszcze wyprzedaz tego modelu na http://www.ridegear.com/1/1/37875-stage-two-piece-suit.html

 

Ja za swojego zaplacilem smieszne 333$.

 

Najlepeij jakbys mial kogos w USA, zeby miec adres do wysylki. Ja wyslalem do znajomego mojego kumpla. Paczka juz jest u niego i czeka na transport do Polszy. Pzresylka to koszt rzedu 200-300PLN. Najlepsza opcja to miec znajomych, ktorzy wracaja i sa chetni przywiezc ciuszek do kraju. Popatrz po sklepach w USA, ceny zachecaja do zakupow, a jak jeszcze trafisz na wyprzedaz to juz wogole bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak sie podłączę do tematu.

Chodzi mi o to czy taki kombi ma jakie podpinki czy nie bo jak to jest jak jest 5 stopni czy jest zimno a jak 25 to pot po dupie sie leje

Waham sie nad kombi a kurtka modeka (spodnie już mam)

Modeka ma podpinki i zawsze moża je wypiąć a skóra to nie wiem jak z tym jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zmienne warunki pogodowe to skórą niestety przegrywa z dobrym texem. Wczesną wiosną i późną jesienią jeżdżę w moim ret bike'u gdyż w skórzanym kombi Berika jest naprawdę zimno. Trochę ratuję tę sytuację bielizna termoaktywna ale niestety dalej dla mnie daleko od komfortu termicznego :)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do samego kombi to też o nim myślałem ze względu na cenę, ale zrezygnowałem z kilku powodów:

 

- wydaje mi się takie proste

- dolna tylna część nogawek nie jest rozciągliwa

- zero wentylacji

- inne wyżej niewymienione powody :icon_mrgreen:

 

Kombi ma być praktyczne i oczywiście cieszyć oko. Poza tym jak Ci nasi włodarze zapodają obowiązkowe oczojebne kamizelki na plecy to i tak nie będzie miało znaczenia jak "nieprosty: masz kombiak pod spodem. Nie za bardzo rozumiem określenie "proste" :icon_twisted: Co masz na myśli, że dolna część nogawek nie jest rozciągliwa? Nawet topowe modele tego nie mają - masz zamek i już. A jaki C noga lata w nogawce to masz źle dopasowane kombi. Chyba, że masz ochotę naciągać nogawkę na założony but? (ale wtedy polecam teksy).

Wentylacja - jeśli masz na myśli dziurkowaną skórę to owszem, ale poza tym wentylacja odbywa się w miejscach gdzie masz wstawki materiałowe (są na rękawach, nogawkach).

 

Na marginesie, byłem w berlinowni 29.03. - w żadnym z luisów nie było tego kombi (jedyne dwa w rozmiarach 54 i 56 ale to nie na mnie :icon_mrgreen: ). Więc raczej pozostaje tylko zamówienie mailowe.

Sam jeździłem w modelu sprzed 3 lat, RX i nie mogę złego słowa powiedzieć. I by rozwiać wątpliwości - wszystkie protektory w tym kombinezonie - tzn łokcie i kolana to twarde protektory - nie gąbki i nie takie miękkie jak np w Vanucci. Pozostałe to oczywiście gąbka

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...