Skocz do zawartości

transalp...jaki łańcubh???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze szykuje mi sie wymiana łancucha napedowego....niestety ceny łancuchów to trampka troszke dają po garach....mysle co by kupic łancuch na długosc tylko cholera nie wime jaki powinien byc typ plus ilosc ogniw.moze ktos mi z grubsza wytłumaczy..jakie są różnice o-ring; x-ring bo jestem skołowany....do tego jakies namiary na tanie łancuchy d.i.d-a...chyba byłby to najsensowniejszy wybór???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej per saldo wychodzi zestaw DID + zębatki Sunstar lub PBR.

Najlepszy współczynnik koszt/przebieg.

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety mój DID stracił uszczelniacz na jednym z ogniw, sworzeń się zaczął mocno wycieraż i się łańcuch rozsynchronizował z zębatką :) . Kupiłem motocykl rok temu, zrobiłem 9kkm, łańcuch wyglądał na mocno zmaltretowany mimo tego iż był na środku skali więc nie było się co szczypać i kupiłem. Nie wiem co było bezpośrednią przyczyną utraty uszczelniacza... Łańcuchy DID'a uchodzą za wytrzymałe. Myślę, ze to wiek zniszczył gumki, bo motocykl długo stał.

 

No i przy wymianie napędu możesz sobie serwis tylnego zawieszenia.

Edytowane przez wieczny student
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera już przeszukuje tą serwisówe i własnie cosik nie moge namierzyc..opisu typu łancucha. w specyfikacjach czy przy wymianie powinienem tego szukac?...chyba wzrok juz nie ten...pijcie tylko zacne trunki!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona 161, dla Trampków jest 525V8 118 ogniw. A ten 525VH to nie wiem co to jest, nie spotkałem się. Może odpowiednik VM, mocniejszego od V8.

 

 

 

 

no dzięki za pomoc kolego....teraz tylko musze poszukac jakiegos taniego dystrybutora...i trza bedzie kaske wyłozyc!!! :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko szybkie pytanie o-ring i x-ring jaka roznica z grubsza biorąc???? wsrod d.i.d- ów mam 2 modele: 525V ktory jest o-ringowy i 525VM x-ring...rozumiem ze do trampa brac ten drugi???

 

zresztą tu znalazłem jakis sklepik i są oba modele: http://motopasja.nazwa.pl/sklep/index.php?...uct&prod_id=216

http://motopasja.nazwa.pl/sklep/index.php?...uct&prod_id=214

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj Ci pełnej informacji nie udzielę. Wiem tyle: VM to Xring, a V8 to nowsza wersja starego V Oringa. Nowość polega na tym, że uszczelniacze mają przekrój poprzeczny nie okrągły, a w kształcie "+". Czy można go zatem nazwać już Xringiem...? Nie mam zielonego pojęcia. Vm jest mocniejszy, ale spotkałem się z opiniami, ze jak już dokładać to kupić zVM2 (najmocniejsze 525) i o średnim VM nie mysleć. Ja kupiłem V8, podstawowy, bo jeżdżę czasem w terenie i po prostu szybciej zużywają się zębatki. Myślę, ze w przypadku TA i jego mocy V8 również się spiszie porządnie, a cena tego łańcucha na pewno będzie przystępniejsza nić VN, a tym bardziej zVM2 :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wiem... Musisz sam poszukać. Nie znam cen internetowych bo wolę kupić w sklepie, który mam niedaleko i dostaję wszystko przed kupieniem do ręki.

 

Nie ma sprawy :icon_evil:. A o dokładniejsze pytania to wal do chłopaków z forum Transalpa. Tam na pewno znajdziesz więcej wiadomości dotyczących ściśle Twojego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...