Skocz do zawartości

Kaski HJC w Warszawie i okolicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Gdzie w Wawie lub okolicach można nabyć kaski HJC, bo jakoś nie mogłem nigdzie znaleźć?

No i czy orientuje się ktoś czym się różni modle FG 14 od modelu CL 14, bo cenowo wyglądają podobnie.

Ja poluję na FG 14, ale jak nie ma znaczącej różnicy to CL bym kupił, bo powiedzmy na allegro tych jest dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że widziałem w tarborze na kijowskiej, naprzeciwko dworca wschodniego. Ale dawno tam nie byłem i mogłem coś pomieszać. Niedawno tez wyprzedawała takie kaski Honda Plaza.

trochę tego jest. Poszukaj w necie na stronie tarboru i na allegro sprzedacy Honda.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemano,

różnica jest podstawowa: materiał z którego wykonano skorupę kasku:

FG 14 - z lekkich i bardzo wytrzymałych włókien szklanych z dodatkowymi wzmocnieniami kevlaru

CL 14 - z mieszaniny tworzyw sztucznych

chyba CL jest chyba troszkę cięższy....

coś tam jeszcze by się znalazło, chyba z wypinanych elementów wnętrza kasku

poszukaj na necie dużo tego a i na forumie temat się gdzieś przewinął

używam FG i jest spoko, zważywszy na cenę...

następny SHOEI XR 1000 :) jak możesz dołóż i kup SHOEI'a :P

Kupiłem u Tadka w MOTOSTORE - Warszawa ul. Wiertnicza 65a

 

Mam nadzieję, że mogę zrobić kryptoreklamę Tadkowi ;) :) ale on przede wszystik markowe produkty sprzedaje ...nawet nie wiem czy nie dał sobie spokoju z HJC

 

pozdro i szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś doczynienie z modelem HJC ZF-9 :biggrin:

Bo wynika, że struktura skorupy to też włókna kompozytowe kewlaru, więc coś w stylu FG 14, choć pewnie nie identyczna.

No i różni się tym, że wnętrze nie wyjmowane i zapięcie typu DD.

 

Polecilibyście ten model :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupienia FG 14 za 500zł. Myślicie, że na mototargu można by ten model taniej dostać :)

Jest jeszcze jedna sprawa. Obwóg głowy mam 60,5 cm, a modele HJC mają tak, że 58-60 jest rozmiarowo L, a 60-62 jest rozmiarowo XL. Przymierzałem oba rozmiary i ten L jest tylko niewiele ciaśniejszy od XL, i raczej nigdzie mnie nie uwiera. Jaki brać :buttrock:

Jeśli jest możliwość proszę o w miarę szybką odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz L one szybko sie ukladaja do glowy-mialem ten sam problem za swoj rok temu w maju dalem 530zl, mysle ze taniej niz 500zl nie znajdziesz a jak znajdziesz to bedziesz musial albo kupowac w ciemno-allegro ew jakas gielda motocyklowa, wiec bierz raczej ten co miales w rekach- kask jest napawde okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HJC ZF-9 - generalnie ok, ale mało w nim przejechałem na razie, więc marna wartość mojej oceny. Ma wypinany cały środek, 3 otwory wentylacyjne (nie wiem jak latem się sprawują, bo pod koniec sezonu kupiłem). Sklep - FcMoto.de - szybka i tania przesyłka z Niemiec UPS'em - gdzieś już pisałem. Ja jestem zadowolony. Jest dość głośny, ale ja jeżdżę nakedem, więc większość mi hałasuje.. Powyżej 140-150 szum jest męczący, poniżej tej prędkości strasznie nie przeszkadza. Ale to wrażliwość osobnicza :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupienia FG 14 za 500zł. Myślicie, że na mototargu można by ten model taniej dostać :biggrin:

Jest jeszcze jedna sprawa. Obwóg głowy mam 60,5 cm, a modele HJC mają tak, że 58-60 jest rozmiarowo L, a 60-62 jest rozmiarowo XL. Przymierzałem oba rozmiary i ten L jest tylko niewiele ciaśniejszy od XL, i raczej nigdzie mnie nie uwiera. Jaki brać :flesje:

Jeśli jest możliwość proszę o w miarę szybką odp.

 

 

bierz "L", a nawet.... zastanów się nad "M"....

 

...mam ten kask ( uważam że jest bardzo dobry )... ja w/g rozmiarów - jestem gdzieś pomiędzy M a L ...

 

...na początku mierzyłem L i wydawał się być OK.... ale zmierzyłem jeszcze M - i był niewiele ciaśniejszy...

 

...z ciekawości zmierzyłem też S - i...nigdzie mnie nie uwierał :icon_eek: choć początkowo wydawał się ciasnawy

 

jednak kupiłem S.... prawie 2 lata temu...po kilku pierwszych jazdach doskonale się ułożył...używam go do dziś....nie uciska... ale też nie lata mi na głowie...

 

 

:flesje:

 

P.S - mój poprzedni kask był w rozmiarze L... teraz używam S...

 

wniosek - nie patrz na tabelki z obwodem głowy tylko mierz wszystko co Ci wpadnie w ręce....

Edytowane przez mla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem ostatnio w tym sklepie:

 

http://www.ebiker.pl

 

Mają tam HJC w b.przystępnej cenie jak na Warszawę.

B. fajna obsługa.Chyba nie wszystko mają aktualne na stronie.

Mierzylem tam cl-14.To bardzo wygodny kask. Kosztował chyba 535zł.

Edytowane przez Vegathedog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...