Skocz do zawartości

Majówka 2008 opcja 2-ga


vigaCMHQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wybieramy sie z dziewczyna na pare dni na Wegry a ze jest to mój pierwszy wyjazd za granice motocyklem, chcialem zapytac bardziej doswiadczonych jak to jest z assistance za granicą (w PZU), co jesli np gume złape?

Czy kupuje sie jakies nalepki na Słowacji na moto? Bo na Węgrzech chyba nie? Może coś jeszcze mi doradzicie w sprawach technicznych?

 

P.S. W przyszłym roku chętnie wybierzemy sie z Wami, natomiast teraz wolimy raczej sami, na spokojnie, głównie wypoczynkowo... :icon_mrgreen: żeby nabrać sił przed sesją egzam w czerwcu... :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wybieramy sie z dziewczyna na pare dni na Wegry a ze jest to mój pierwszy wyjazd za granice motocyklem, chcialem zapytac bardziej doswiadczonych jak to jest z assistance za granicą (w PZU), co jesli np gume złape?

Czy kupuje sie jakies nalepki na Słowacji na moto? Bo na Węgrzech chyba nie? Może coś jeszcze mi doradzicie w sprawach technicznych?

 

P.S. W przyszłym roku chętnie wybierzemy sie z Wami, natomiast teraz wolimy raczej sami, na spokojnie, głównie wypoczynkowo... ;) żeby nabrać sił przed sesją egzam w czerwcu... :buttrock:

 

My własnie jedziemy wypoczynkowo i na spokojnie.

Swoją drogą to polecał bym pierwszy zagraniczny wypad właśnie w zorganizowanej grupie.

Co do nalepek (winiety) - nie kupujemy ponieważ omijamy autostrady - a tylko tam są potrzebne.

Z assistance niestety (albo raczej - na szczęście) jak do tej pory nie musiałem korzystać - więc nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz racje ja tylko sie boje o plecaczka bo jezdzi ze mna dop od niedawna i nie wiem czy da rade w grupie...

Napewno jednak taki wypad w grupie na pierwszy raz jest bardziej racjonalny :icon_razz:

 

Ja zapytam o cene, bo podaliscie ze bedzie ok 2,5 tys km-to daje jakies max 700zl

+ 7 noclegów razy ok 60zl/2 osoby-420zl

razem wyszlo 1120 zl

 

Ja wiem ze to sa koszta przybliżone i tak dalej ale czy w okolicach 1,6-1,8 tys zeta zmiescimy sie w dwie osoby ze wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy jakieś spotkanie organizacyjne przed wyjazdem?

 

Przypadkiem trafiłem na artykuł „Węgry na dwóch kołach” (Motocykl 2000/5) relacja z tygodniowego pobytu – to tak przy okazji jakby komuś się dłużyło przed wyjazdem :clap: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin:

Planujemy jakieś spotkanie organizacyjne przed wyjazdem?

 

Przypadkiem trafiłem na artykuł „Węgry na dwóch kołach” (Motocykl 2000/5) relacja z tygodniowego pobytu – to tak przy okazji jakby komuś się dłużyło przed wyjazdem :clap: .

w tą sobote jest rozpoczęcie sezonu w Starej Iwnicznej, koło Piaseczna

ponoc fajna imprezka - mało komercyjna, można by sie wybrac, jakby co to ja bede, pod warunkiem ze zejdzie mi opuchlizna z japy bo mi sie glaca w kask teraz nie mieści :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy sie z dziewczyna na pare dni na Wegry a ze jest to mój pierwszy wyjazd za granice motocyklem, chcialem zapytac bardziej doswiadczonych jak to jest z assistance za granicą (w PZU), co jesli np gume złape?

Najlepiej wykupić w coś takiego jak ubezpieczenie turystyczne z motoassistance. Zapewnia zwrot kosztów leczenia w przypadku złapania czegoś lub wypadku tfu.. tfu.. odpukać. A motoasstance umożliwi pomoc w razie awarii motocykla. Nie są to jakieś duże pieniądze. W zeszłym roku zapłaciłem za taki pakiet chyba około 70 zl. Różne firmy oferują różne zakresy ubezpieczeń. Najlepiej skontaktować się z firmą która zajmuje się doradztwem ubezpieczeniowym, tam pomogą wybrać najlepszy pakiet.

Edytowane przez slawQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - rezerwację w Pradze już mamy.

Rezerwacja potwierdzona na 14 osób ( jak będzie więcej - będziemy kombinować na miejscu)

 

 

UWAGA: Lista osób zostanie zamknięta 20.IV - do tej pory proszę wszystkich potencjalnych uczestników o dopisanie się do listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - rezerwację w Pradze już mamy.

Rezerwacja potwierdzona na 14 osób ( jak będzie więcej - będziemy kombinować na miejscu)

UWAGA: Lista osób zostanie zamknięta 20.IV - do tej pory proszę wszystkich potencjalnych uczestników o dopisanie się do listy.

 

Rezerwację w Budapeszcie również mamy potwierdzoną na 14 osób (na szczęście coś im się zwolniło) 2 dwójki, 4 i 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety forum ostatnio szwankuje, więc proponuje ustalić już godzinę wyjazdu z Warszawy

 

Oto propozycja kolegi (qualm) Pawła, trasa wydaje mi się atrakcyjna i godna rozważenia.

Siema.Planujemy najpierw polatać po Słowackich winklach, a potem dołączyć do Was w Budapeszcie wczesnym wieczorem 29.04. Myślimy jeszcze, czy by nie odskoczyć na chwilę po wyjeździe z Egeru w Góry Bukowe. Podobnież prowadzi przez nie ekstra traska na motocykl - winkle, niesamowite lasy i krajobrazy w okolicach Lillafured. W artykule, który mi przysłałeś jest nie najciekawszy opis tej drogi (marna nawierzchnia asfaltu), ale podobno teraz jest lepiej i jest to jedna z ulubionych tras węgierskich motocyklistów. Mam nadzieję, że to nie plotka?!Po przejechaniu przez góry Bukowe chcemy zahaczyć o Aggtelek. Znajdują się tam dwie jaskinie. Jedna po stronie Słowackiej "Domica" a druga Węgierskiej "Borodlo". Którąś z nich może uda się zwiedzić. Obydwie są częścią składową jednej wielkiej jaskini - największej w Europie. Jeśli zwiedzanie potrwa długo, to w okolicy, po stronie Słowackiej znajduje się Slovensky Kras i myślę, że w razie czego nie powinno być tam problemu z kwaterami do wynajęcia. Jeśli natomiast uda się zaliczyć zwiedzanko w rozsądnym czasie, to będziemy Was gonić, by się jeszcze tego samego dnia znów do Was przyłączyć. Wszystko pewnie będzie zależało od tego, o której wyjedziemy z Egeru i ile czasu zajmie zwiedzanie jaskini. No i przede wszystkim, czy będziemy w stanie walczyć o poranku z winklami po wieczornej eskapadzie po Egerskich winiarniach ;-)Generalnie jeśli ten pomysł wypali, to pewnie będziemy Was namawiać, żebyście całą ekipą, razem z nami zaliczyli jaskinię koło Aggtelek :-)Pozdrawiam. Paweł
Edytowane przez wolkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA - BARDZO WAŻNE:

 

ze względu na wątpliwe działanie naszego ukochanego forum -> robimy tak jak w ubiegłym roku tzn:

 

Wszystkich potwierdzających wyjazd proszę o przesłanie SMS-a na mój nr: 604 660 037.

 

W treści: nick z forum + miasto spotkania z grupą (np: vigaCMHQ - Warszawa)

 

do wyboru 3 miasta:

 

1. Warszawa wyjazd około 9:00 (parking przy OBI - Al.Krakowska)

2. Wieluń wyjazd maxymalnie o 12:00 (Stacja benzynowa na skrzyżowaniu krajowej 8-ki i 45-ki - chyba to jest STATOIL)

3. Przejście graniczne - JAKUSZYCE ( wyjazd około godziny 16:00)

 

PAMIETAJCIE - brak SMS-a oznacza brak kontaktu w razie awarii forum lub w przypadku opóźnień na trasie.

 

CZEKAM

Edytowane przez vigaCMHQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

śledze temat od samego początku... i tym razem Piekielnych nie odpuszcze :)

 

1. vigaCMHQ - vt600

2. woolkan

3. earl ???? - rozumiem, że jedzie

4. morus70

5. aftys6 - deuville

6. marcin - gsx 1400 ( na 50 %)

7. Autochton - KZ 1000 POLICE

8. Daddy

9. SlawQ - TDM 900

10. kendo z plecaczkiem - xvs650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich.

Do zobaczyska w Budapeszcie ;)

 

1. vigaCMHQ - vt600

2. woolkan

3. earl ???? - rozumiem, że jedzie

4. morus70

5. aftys6 - deuville

6. marcin - gsx 1400 ( na 50 %)

7. Autochton - KZ 1000 POLICE

8. Daddy

9. SlawQ - TDM 900

10. kendo z plecaczkiem - xvs650

W Budapeszcie dołączają:

11. Qualm - FJR

12. Wojtek - FJR

13. Tomek - Drag Star 1100 (na 50%)

Edytowane przez qualm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mnie namówił Tomek(aftys6). Rozmawialiśmy i doszedłem do wniosku

że to wspaniały pomysł. Będę na 100%. Czekam z niecierpliwością!!!:biggrin:

1. vigaCMHQ - vt600

2. woolkan

3. earl ???? - rozumiem, że jedzie

4. morus70

5. aftys6 - deuville

6. marcin - gsx 1400 ( na 50 %)

7. Autochton - KZ 1000 POLICE

8. Daddy

9. SlawQ - TDM 900

10. kendo z plecaczkiem - xvs650

W Budapeszcie dołączają:

11. Qualm - FJR

12. Wojtek - FJR

13. Tomek - Drag Star 1100 (na 50%)

14. bartoszbial- Honda VFR 800

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...