Skocz do zawartości

Buty z internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanko do osob, które kupily sobie buty na scigacza przy uzyciu internetu. Jak wiadomo przymierzyc nie ma jak w zwiazku z tym sprzedajacy kaza zmierzyc dlugosc stopy a na stronie podaja dl.wkladki i odpowiadajacy temu rozmiar buta. Czy jak mierzyliscie stope to mierzyliscie ja co do milimetra i taka dokladnie dlugosc podawaliscie sprzedajacemu czy do dokladnego pomiaru dodawaliscie np. 1cm wiecej i dopiero wtedy taki but lezy jak ulal?? jak mierzyliscie stope?od grubego palucha do najbardziej wystajacego miejsce na piecie? :icon_razz: wszelkie uwagi mile widziane bo niechcialbym potem pisac ze mi but lezy przy ciasno i czy sie jeszcze ulozy i uciagnie jak z kombiakem :biggrin:

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyslano mi buty niby mojego rozmiaru. Hm juz z samym zalozeniem mialem dylemat, najjepiej przydalby sie jakis niewolnik ktory by mi je i zalozyl i sciagnal. Po zalozeniu cisnely mnie na szerokosci, naszyta "lata" na dzwignie zmiany biegow cisnie. jednym slowem nie pasuja. Kupowalbym wiec o conajmniej jeden nr. wieksze w razie czego nie jest tak tragicznie jak by byly za male.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupować za duże buty za kilka ładnych stów??

mamy XIXwiek żeby na całą rodzinę miała przypadać jedna para o rozmiarze uniwersalnym? :crossy:

 

Fabi-jakie konkretnie buty chcesz kupić?

najlepszym rozwiązaniem jest podejście do sklepu z takimi papciami, przymierzyć a potem zamówić na necie

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Njlepiej poszukaj tego modelu w jakimś sklepie przymierz i dopiero zamawiaj,

 

sam tak robię w wielu przypadkach np. kask, (jak kupić bez mierzenia?), nie kupuj w ciemno bo może okazać się że będziesz odsyłał kilka razy, nie ma co ryzykować.

 

Pozdrawiam :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce kupic takie buty http://www.allegro.pl/item304359981_buty_n...uper_cena_.html

moja stopka wynosi w bardzo dokladnym pomiarze prawie tak co do milimetra 28,4-28,5 cm.

w/g rozmiarow na stronie:

43---28.0cm

44---28.8cm

i teraz wlasnie nei wiem co brac? czy buty powinny lezec ciasniej? jesli tak to 43 luzniej to 44. co byscie wybrali?

 

ps.dodam tylko ze mialem okazje przymirzyc uzywany bucik wiec pewnie juz troche rozciagniety .Rozmiar 45(w/g strony 45---29.5cm) i przyznam ze wydawal mi sie sporo za duzy :banghead:

Edytowane przez fabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że lepiej ciut za luźny niż za ciasny.

 

Stopę należy mierzyć w skarpecie i kupować u sprzedawcy, który wymieni źle dobrany rozmiar.

 

Ja również praktykuję ten sposób co Piotr27, przymierzam w jakimś sklepie lub na targach i zamawiam w necie jeśli są w dużo niższej cenie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku SIDI nie miałem problemów, facet zmierzył długość wkładki porównałem ze stopą i git ;) wszystko pasuje idealnie.

Co to za promocja ,ja niedawno widzialem te butki u mnie w okolicach za 300zl

Nie lepiej isc do sklepu ,przymierzyć zobaczyć czy ladnie wszystko dolega i ewentualnie zdecydować sie na zakup ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może lepiej zamiast mierzyć swoją stopę zmierz długość któregos ze swoich butów? pomiar będzie łatwiejszy i wygodniejszy. A jeżeli chciałbyś się wzorować na numeracji - moje doświadczenia są takie, że dokładniejsza i bardziej uniwersalna jest numeracja UK. Patrząc po swoich butach (nie tylko motocyklowych) numery europejskie mam różne, a UK najczęściej na tych butach jest taki sam.

Co do przymierzania towarów w sklepach a potem zamawiania na necie uważam to za postepowanie troche niemoralne i nieuczciwe wobec sprzedawcy, i choć zdarza mi sie tak robić, nie robię tego z czystym sumieniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przymierzania towarów w sklepach a potem zamawiania na necie uważam to za postepowanie troche niemoralne i nieuczciwe wobec sprzedawcy, i choć zdarza mi sie tak robić, nie robię tego z czystym sumieniem.

Pozdrawiam

Sidi vertigo u nas w sklepach 950zł, na allegro z wysyłką wyjdzie 820zł, a na ebay.de niecałe 700zł ...ja miałbym nieczyste sumienie gdybym tyle przepłacił :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest niemoralne tylko jest to chamskie o ile nawet nie zlodziejskie.

Kupujac w sklepie doplacasz wlasnie za to ze masz lokal w ktorym mozesz wszystko obejzec, przymiezyc, pogadac. Dotego czesto gesto spokojnie cos utargujesz.

Mam kilku znajomych ktorzy prowadza sklepy. Sam zajmowalem sie przez chwile legalnym handlem. Nic tak nie wku**ia jak klient ogladajacy u ciebie, a kupujacy gdzie indziej. Oszczednosc oszczednoscia, ale to nie jest fajne :/

 

Co do kupowania z netu to w zasadzie zawsze liczysz tylko na szczescie.

Mozesz zmierzyc wkladke i tyle. Jak sie okaze za waski, zbyt wysoki w podbiciu, itp itd. to wiele sie nie poradzi :)

 

ps. oczywiscie nie mowie, ze trzeba przeplacac i cisnac sie, zeby tylko kupic w sklepie, ale bez przesady.

Edytowane przez G3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale w takim razie jezeli chcesz tak zaoszczedzic, to wypadaloby, zebys godzil sie na tego konsekwencje!!! Wiec albo idziesz do sklepu, mierzysz, wybierasz, wybrzydzasz i placisz wiecej, albo kup taniej przez internet ryzykujac, ze kupisz nieodpowiedni rozmiar, lub zakupiony przedmiot nie bedzie wykonany lub wygodny tak jak to sobie wyobrazales. Nie mam nic przeciwko zakupom przez internet, ale z pelnymi konsekwencjami, bez oszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targach takich jak Expo, czy MBS sklepy nie nastawiają się na sprzedaż lecz reklamę - nie zabierają całego asortymentu z przyczyn logistycznych.

Przykład: na stoisku Rapid albo Tarbor można było praktycznie tylko obejrzeć/przymierzyć, a zakupić w sklepie lub jeśli mają przez sklep internetowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...