Skocz do zawartości

Astra - traci moc na benzynie


Guzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

zauwazylem ostatnio dziwny objaw w mojej wypasionej furze: po przelaczeniu na benzyne (z gazu) po dodaniu gazu traci moc, silnik wpada na wysokie obroty i "wyje".

w dodatku dzwiek silnika juz nie jest taki miekki a bardziej ostry przy normalnej jezdzie

nei wiecie co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stawialbym na zbyt dużą mieszankę, zmień filtr powietrza i skręć gaz. Może membranę w parowniku trzeba wymienić (średnio co 60.000 km) i leje cieklym gazem.

 

Jak przełączysz na benzynęto w kolektorze cały czas gaz a jak zabryzgane ciekłym to odparowuje i wtedy z benzyna zbyt duza mieszanka, dlatego wyje i wysokie obroty. Po chwili powinno sie uspokajać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stawialbym na zbyt dużą mieszankę, zmień filtr powietrza i skręć gaz. Może membranę w parowniku trzeba wymienić (średnio co 60.000 km) i leje cieklym gazem.

 

Jak przełączysz na benzynęto w kolektorze cały czas gaz a jak zabryzgane ciekłym to odparowuje i wtedy z benzyna zbyt duza mieszanka, dlatego wyje i wysokie obroty. Po chwili powinno sie uspokajać.

 

zdarzylo mi sie to tylko raz

samochod 3 tyg temu byl na wymianie filtra i regulacji gazu wiec to chyba nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

moze faktycznie problemem byl filtr gazu. jezdzil potem poprawnie

ale teraz mam inny problem.

pojechalem na wakacje. do Tallinna i z powrotem. w sumi 2200 km. w drodzi powrotnej zauwazylem ze silnik na postoju wydaje dziwne dzwieki. jak dizel. jakby cos sie w nim telepalo.

ale nie ma zadnych innych objawow. nia stracil mocy, nie grzeje sie. a nawet mam wrazenie ze grzeje sie mniej. totez wukluczylem opcje ze ktorys cylinder nie pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he he

oponki sie sprawuja dobrze

 

a felerem okazala sie pompa wodna :icon_biggrin: lozysko sie posypalo. a brak objawow dla pracy silnika spowodowany byl tym ze wszystki trzymalo sie na uszczelce. niezla mine zrobil majster jak mu powiedzialem ze na tym roztelepaniu zrobilem 1000 km

usterka usunieta. koszt 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...