Skocz do zawartości

Sprowadzenie wydechu z USA


Rekomendowane odpowiedzi

ja w zasadzie w tej samej sprawie...

chcę ściągnąć pełen ubiór, mam tam osobę która to dla mnie kupi w USA. I teraz, ile będzie kosztowała przesyłka przy wadze podejrzewam ok. 12kg, za pomocą której firmy wysłać paczkę, jak długo będzie szła i jak

ominąć celników i VAT. Rzeczywista wartość paczki wyniesie ok 1600$

 

Serdeczne dzięki za wszelkie wskazówki

 

kalkulator cen w polamerze: http://www.polamerusa.com/oblicz%20koszt%20paczki.aspx

przy wymiarach paczki okolo 20x20x30cali i wadze 12kg czyli okolo 26funtow daje niespelna 60$ (droga morska) i 150$ samolotem. tylko ze ten klkulator dotyczy nietypowych paczek tzn np duzych a lekkich, cennik "typowych" paczek jest tu: http://www.polamerusa.com/cennik%20wysylka%20paczek.aspx

 

Nie ominiesz celników, ile bedzie kosztowac to chyba bedzie wiedział nadający. srednio znamy ceny za poczta w USA.

 

nie wierze ze celnicy biora pod lupe kazda paczke, inaczej nasza kochana polonia nie slalaby do nas tylu "giftow" :icon_razz: do mojego szwagra jego rodzice slali z chicago sporo paczek, niektore byly duze i ciezkie i jak narazie przez rece celnika przeszla tylko paczka z telewizorem (oczywiscie znalazly sie sposoby na "promocyjne" cło :biggrin: ). Do mnie w wakacje plynal grill gazowy- tez pudlo wielkie i ciezkie, oczywiscie bez problemow czyli dodatkowych oplat doszlo... rownie dobrze zamiast grilla mogly byc w tym pudle trzy pelne ubiory na motocykl i przeszloby to. Tak wiec nie strasz kolegi ze nie ominie celnikow bo to jest loteria tak naprawde...

 

pozdro.lenar :clap:

Edytowane przez LENAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ominiesz celników

Wszystkie przesyłki idą pod rentgen , nie pytajcie skąd wiem :) to po pierwsze.

 

taaaaaa, to chyba im sie rentgen popsul albo mieli wyjatkowo leniwy dzien :clap: bo wlasnie przybyla do mnie paczka o wadze ponad 20kg i wartosci 1400$ (chyba troche duzo jak na "gift", prawda???) :notworthy: , w srodku wydech, dwa kaski, rekawice, filtry i troche innych drobiazgow, oczywiscie te najceniejsze rzeczy szly bez sciemniania- tzn wszystko w oryginalnych opakowaniach, z metkami , nalepkami itp- poprostu smrod nowosci.

wiec nadal uwazam ze pomimo tych rentgenow i innych kosmicznych urzadzen sprawa oclenia to sprawa loteryjna najczesciej z korzyscia dla nas- sciagajacych cos zza oceanu :clap:

 

pozdrawiam.lenar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że trzeba zaniżać wartość przesyłek zza Wielkiej wody. Z całym szacunkiem Leonstar, ale sądzę, że i tak dużo podatków płacimy zeby jeszcze bulić cła za pierdoły do motorków.

Ostatnio kupowałem spacerówki do motura za 300$ i policzyli mi 200zł opłat wraz z przesyłką, następnym razem drobiazgi za 200$ i przyszło bez niczego. A f-ry przyklejone były do kartonu. Więc było nie było loteria.

A zakupy zrobione w stanach wystarczy przepakować lub wrzucić luzem do pudła i powinno byc git.

Należności celne chyba zaczyna się liczyc przy wartości powyżej 50$, więc przy wątpliwościach Urzędu Celnego podaje się najniższą wartość i zazwyczaj paroma złotówkami trzeba zasilić budżet.

Edytowane przez Robvalkpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest prosta, wartosc paczki $50 napisana na paczce i cla nie ma - jezeli rzeczy sa rozpakowane to na bank sie do niczego nie dowala

 

druga sprawa nawet jak zaplacisz vat 22% i clo ok 3% to i tak sie bedzie oplacalo :wink:

 

to ile trzeba placic za przesylke mieszkajacy w usa doskonale wiedza , tak smo jak skutecznie omijac clo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja paczka byla zadeklarowana na 50$ (zaledwie 28-krotnie zanizona wartosc :D ). Wysylka droga morska przez firme DOMA kosztowala 50$ za 60funtow, paczka dotarla do mnie rowno po szesciu tygodniach :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem buty, spodnie i bluze na crossa przez ebay.com, sprzedawca nie chciał zaniżyć ceny ale napisał gift na paczce, zobaczymy jaki będzie wynik loterii :)

 

Wiecie może jak długo będzie szła ta paczka? Gość ją wysłał przez USPS air mail, z Californii. Za przesyłkę dałem 58$, pozdrawiam.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem buty na amerykańskim ebay i pomimo wielokrotnych maili z prośbą o wysłanie paczki na adres w Chicago, sprzedawca wysłał ją do Polski :notworthy: . Płaciłem poprzez PayPal, adres do wysyłki podałem amerykański jednak kompletnie nie wiedziałem jak zmienić kraj do wysyłki, więc PayPal zarejestrował wysyłkę paczki do Polski. Paczka do samej granicy Polski, drogą lotniczą, od momentu wysłania jej z HOLLAND-Michigan szła zaledwie 5 dni. Później to już sama droga po Polsce, jednak ze względu na błąd w adresie paczka została cofnięta do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem buty na amerykańskim ebay i pomimo wielokrotnych maili z prośbą o wysłanie paczki na adres w Chicago, sprzedawca wysłał ją do Polski :biggrin: . Płaciłem poprzez PayPal, adres do wysyłki podałem amerykański jednak kompletnie nie wiedziałem jak zmienić kraj do wysyłki, więc PayPal zarejestrował wysyłkę paczki do Polski. Paczka do samej granicy Polski, drogą lotniczą, od momentu wysłania jej z HOLLAND-Michigan szła zaledwie 5 dni. Później to już sama droga po Polsce, jednak ze względu na błąd w adresie paczka została cofnięta do USA.

 

A koszt samej takiej przesyłki ile wynosi :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety koleś dał dupy i poszedł na łatwiznę wysyłając paczkę po przez USPS, wyniosło to 28 dolców. Są firmy polskie które specjalizują sie w wysyłkach między PL a USA i tam wyniosłoby to o wiele mniej. Obecnie dzięki dobremu koledze sprowadzam kask, buty, kombinezon i rękawice. Koszt wysyłki drogą lotniczą powinien oscylować w granicach 80$. Tak jak już pisałem, nie udało mi się po zakupie butów skontaktować ze sprzedawcą, który zamiast wysłać buty na USA wysłał je na Polskę co kosztowało mnie niepotrzebnie 30$ :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...