Skocz do zawartości

YT poscig


gogulas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

Poniekad masz racje, ale z drugiej strony jazda jaka zaprezentowali Policjanci podlega w tym wypadku rowniez pod usilowanie zabojstwa w Twoim rozumieniu... Jazda tego radiowozu byla rownie niebezpieczna, jak tego motocykla.

 

Na moj gust koles jechal na tyle prosta droga, ze przewidzenie zlokalizowania blokady nie byloby duzym problemem, a byloby duzo lepszym i bezpieczniejszym rozwiazaniem.

 

No i tak jak juz pisalem wczesniej - Policja nie miala tu latwego wyboru. Scigac, nie scigac - kazde rozwiazanie bylo w pewnym sensie zle i kazde mogloby byc brzemienne w skutki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laboko - trochę Ziobrzysz.

w polsce jest nadużywana broń w zatrzymywaniu - idą na łatwiznę.

Zablokują trochę drogi, chcesz przejechać i minąć wszystkich, a tu stoi z rozdziabionymi rękami pies. Chcesz go ominąć a on wtedy ma wymówkę że chciałeś go rozdziabić i strzela - było kilk takich zdarzeń ostatnio.

 

Tu nie chodzi o zatrzymanie za wszelką cenę kogokolwiek z narażaniem innych. Są odtego inne środki techniczne.

 

Morderca który napadł na kantor upoważnia policje do strzelania i narażania postronnych? Dziwne myślenie. Kiedyś zastrzelili 20 latka i posłali na wózek pasażera 19 latka, bo mysleli że to groźni bandyci.

 

W szwecji np robią to tak, jadą za gościem radiowozem, gdy się nie zatrzyma, ma lepszy sprzęt itd, lekko odpuszczają, starają się obserwowoać gdzie jedzie i przez radio wysyłają cywilki - które również obserwują!! gdzie uciekinier jedzie. Czasami wzywaja dyskretny śmiglowiec.

 

Rezultat - bandzior się odpręża, zaczyna normalnie jechać myśląc że uciekł, nie stwarza zagrożenia!!!! i go zdejmują gdy się zatrzyma. Mają monitoring we wszystkich miastach itd. I to jest normalna praca, nie dziki zachód z zapierdalaniem 300 po drodze i strzelaniem do ludzi jak do kaczek.

 

A większość psów w polsce ma pełne gacie po okresie "mafii rosyjskich" w latach 90-tych i chętnie strzelają (z przyczyną próbą przejechania psa).

 

Ostatnio zabili 20 latka, za brak prawka, bo się nie zatrzymał, i zamiast celować w oponę lub silnik, strzelili mu w kręgosłup (między łopatkami), spadł, rozwalił się o bandę, zginął na miejscu, a motocykl złamał biodro kobiecie która szła chodnikiem.

 

Za takie coś urwałbym łeb psu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie to chyba do policji nie przyjęli i teraz wywalasz swoje frustracje.

Może i trochę ortodoksyjny jestem ale jak by mi ktoś moto zwinął to nie wahał bym się i strzelał do bandyty bez żalu o jego życie. Jeżeli zrobił by to za mnie policjant to bym mu jeszcze nagrodę ufundował. Oczywiście trzeba uważać na innych ludzi a nie strzelać na pałę. Uważam też że jeżeli ktoś próbuje uciec przed umundurowanymi funkcjonariuszami próbującymi go zatrzymać to wtedy powinni móc użyć wszelkich środków do jego zatrzymania. A co do Szwedów z ich zajebistą skutecznością to polecam filmy o ghost raiderze tam widać jak ich taktyka się świetnie sprawdza :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no złapali ghostridera, zlapali, ma zakaz sądowy prowadzenia pojazdów i dlatego nie ma nowych filmów (następne zlapanie to więzienie).

 

Jeżeli jest zlodziej i zidentyfikowany kradziony pojazd, to nie należy strzelać aby go zabić.

Po co ci martwy złodziej + rozjebany motor?

Kto ci wtedy za niego zapłaci? Tak, gość dostaje pierdziel i nakaz sądowy odszkodowania (ktore musi zapłacic bo inaczej zamiana na pierdziel).

Jak go kropną to poprostu przywiozą ci (na twój koszt) rozwalony motor, z flakami jakiegoś przechodnia.

 

Wiadomo, złodziejowi mozna wyrwać łapę, nakopać po ryju itd, ale tutaj mówimy o głupocie szczeniaka który uciekał bez prawka.

 

Dosyć dobrze radzę sobie w biznesie, i nigdy nie próbowałem startować na psa. Nie kręci mnie blacha i poczucie dowartościowania. Mam kilku w rodzinie i to największe patafilony, które z odznaka są mocne, a bez niej normalne gówniarze.

 

Myślę że najlepiej namierzyć dziuplę do której twój motorek wiezie - dla niego im w lepszym stanie tym lepiej. Wtedy masz cały motorek, gościa w pace i odszkodowanie (o które możesz wystąpić cywilnie)

Edytowane przez MisterBIG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat trafił na najlepszego policjanta z drogówki Lisa ( nie Tomasza z TVNu :biggrin: )

 

a najlepszy bo co? wygrał medal złotej patelni w lublinie czy wygrał 1/4 mili???

 

dla mnie sprawa prosta - jak zaczoł jechać to powinien spierniczyć - i naczej bym sie zatrzymał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no złapali ghostridera, zlapali, ma zakaz sądowy prowadzenia pojazdów i dlatego nie ma nowych filmów (następne zlapanie to więzienie).

 

Jeżeli jest zlodziej i zidentyfikowany kradziony pojazd, to nie należy strzelać aby go zabić.

Po co ci martwy złodziej + rozjebany motor?

Kto ci wtedy za niego zapłaci?

 

Myślę że najlepiej namierzyć dziuplę do której twój motorek wiezie - dla niego im w lepszym stanie tym lepiej. Wtedy masz cały motorek, gościa w pace i odszkodowanie (o które możesz wystąpić cywilnie)

 

Tu masz rację, dlatego najlepiej strzelać zanim odpali sprzęta :biggrin: ale już a tymi odszkodowaniami to nie tak prosto jak piszesz, paru osobom na forum zniknęły motocykle i jakoś po ich odzyskaniu nie cieszyli się z gigantycznych odszkodowań. I z tym zabijaniem to nadinterpretacja. Uważam że broń jest często najskuteczniejszym sposobem powstrzymania złodzieja a że przy tym zginie to jest już efekt uboczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam niektóre posty to mi się słabo robi.

W polsce naszej kochanej 98% funkcjonariuszy przez cały okres swojej służby nie oddaje oni jednego strzału podczas wykonywania swoich obowiązków to raz, dwa jak sobie wyobrażacie blokadę na takiej drodze ustawią radiowozy i co dalej dość pędzi grubo ponad 200 km/h czyli w jedna sekundę przebywa drogę mniej niż 50 m do tego czasz reakcji około 0,9 sek. wiec zrobienie takiej blokady było by debilizmem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepszy bo co? wygrał medal złotej patelni w lublinie czy wygrał 1/4 mili???

 

dla mnie sprawa prosta - jak zaczoł jechać to powinien spierniczyć - i naczej bym sie zatrzymał

 

Najlepszy z policjantów a nie wszystkich kierowców. Są taki konkursy w plocji zręcznościowe dla kierowców z drogówki (plac, pościgi itd.) organizowane i ten piesek wygrał wszystkie przez kilka lat z rzędu.

Edytowane przez enZo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że jest najlepszy wśród psiarni to pozwala mu jechać jak idiota? później się rozdziabił (ktoś pisal że po 2 tygodniach).

 

Szczerze to naprawdę dobrzy kierowcy nie pracują w policji - za takie pieniądze?

Ci mają tylko doświadczenie. :):P

 

Ale i tak kolo z filmu na motorze to patafilon i cymbał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Zrobienie blokady zatamowowaloby caly ruch, wiec koles widzac korek przed ryjem musialby zwolnic i sie zatrzymac.

Wszedzie na swiecie to dziala, to czemu tu ma nie zadzialac?

 

Pozdrawiam

 

ciekawe gdzie na świecie - pokaż mi film gdzie psy do zatrzymania uciekiniera tworzą korek z cywilnych samochodów ... za dużo "Zabójczej broni" się naoglądałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taki pościg za motocyklem to jest czysty debilizm :) Taki policjant ma chyba mózg w dupie :biggrin: A to, że wygrywa konkursy na najlepszego drivera o niczym nie świadczy :icon_mrgreen: Nawet najlepsi się rozpierd***ją. A najwidoczniej tym pościgiem chciał dać upust swojej spargnionej ambicji, że dopadł motocyklistę. Zaraz będzie wrzawa na forum :cool:

 

A poza tym widać momenty jak ładnie Pan policjant przegina i wygląda jak bym zamiast mózgu kierował nim jakiś dziki instykt. Ileż szkód wyrządzi motocykl a ile zgarnąć samochodów i spustoszenia może wyrządzić 2 tonowy kawał żelastwa rozpędzony do 150 lub 200km/h

 

Ogólnie to AVE dla tego gliny :flesje:

Edytowane przez Patriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...