Skocz do zawartości

[Peugeot XPS] Jaki olej - skrzynia biegów


emilsiwy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Troche o mnie:

We wakacje kupiłem sobie motorek "Peugeot XPS", dowiedziałem się od sprzedającego że olej do skrzyni biegów wymienia się raz w sezonie. Niestety nie otrzymałem od niego nazwy oleju jaki jest w skrzyni biegów( a sam zapomnialem zapytać).

 

Malutkimi kroczkami zbliża się wiosna a więc czas na wymiane "olei/olejów" w skrzyni biegów. Tak więc mam pytanie.

 

Jaki olej mam wlać do skrzyni biegów? tzn. wymienić;)

 

Aby nie zaśmiecać forum chcialem się o coś jeszcze zapytać bez zakładania nowego tematu. Gdy kupiłem motor do mieszanki wlewałem Mobil 2T SemiSyntetic jak się kończył ten olej dolałem Orlena 2T SemiSyntetic. Chciałem jeszcze wspomnieć, że jak jezdziłem na Mobilu motor był silniejszy i odrazu "jechał". Po zmianie oleju okres jakoś 1 miesiąc motor, aby mógł pojechać najpierw musiał zostać dobrze rozgrzany. Troche namieszałem więc napisze teraz po chłopsku.

 

"Włączam motor> wsiadam > czekam 1min az sie rozgrzeje> wciskam 1 bieg daje mu prawie do konca a tu przy samym koncu tak dziwnie warczy i nie moze szybciej jechac dopiero jak zmienie na 2 bieg to jedzie szybciej" - tak sie dzieje zawsze, przy włączaniu 4 biegu juz tak nie warczy i jedzie normalnie.

Wydaje mi sie że traci moc. Nieraz jak nie odczekałem az sie rozgrzeje nie mogł mnie udźwignąć tzn ruszyć.

 

Nie wiem czy zrozumiale napisalem:D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu.

 

Jak to dokładnie jest?? Olej do mieszanki, silnika i skrzyni biegów? Jaki i ile lać do silnika, ile do skrzyni biegów, po ilu km wymieniać ,jak sprawdzić czy jest właściwy poziom?

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawie piszesz olej do silnika mieszanki i skrzynij na moje 2t a ma tylko olej przekladniowy i do mieszanki do mieszanko kazdy motor ma inaczej 1;50 np a co do marki to według upodoban.ILE lac do przekladni to tez zalezy od moto wiekszosc moto z jakimi sie spotkalem 750ml a u ciebie nie wiem powinno byc napisane na pokrywie.Ja w crm wymieniam olej w przekladnij co 3000km i jak sprawdzic poziom masz pewnie oczko kontrolne lub srubke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dozownika: Najlepiej syntetyczny olej do mieszanki (Castrol Power 1 Racing R2 lub ActEvo 2t lub tez zamiennik motula,midlanda itp ale zeby byl do 2t)

 

Do skrzyni: taki jak zaleca serwisowka ale jest to Motul TransOil Expert 10W40 (specjalny olej do skrzyn biegow silnikow 2t) lub jezeli jest ciezko dostepny mozna zalac motocklowym olejem 10W40 (np.: Motul 5100), dlatego motocyklowym iz jest tu mokre sprzeglo. Czasami do skrzyni nie lej oleju przekladniowego gdyz jest on zbyt gesty i bedzie kleil sprzeglo i powodowal ciezka zmiane biegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dozownika: Najlepiej syntetyczny olej do mieszanki (Castrol Power 1 Racing R2 lub ActEvo 2t lub tez zamiennik motula,midlanda itp ale zeby byl do 2t)

 

Do skrzyni: taki jak zaleca serwisowka ale jest to Motul TransOil Expert 10W40 (specjalny olej do skrzyn biegow silnikow 2t) lub jezeli jest ciezko dostepny mozna zalac motocklowym olejem 10W40 (np.: Motul 5100), dlatego motocyklowym iz jest tu mokre sprzeglo. Czasami do skrzyni nie lej oleju przekladniowego gdyz jest on zbyt gesty i bedzie kleil sprzeglo i powodowal ciezka zmiane biegow.

 

 

Czyli jak to jest ?? Leje się olej do PRZEKŁADNI i SKRZYNI BIEGÓW?

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami czytanie ze zrozumieniem jest naprawde ciezkie. W 90% motocykli z silnikiem 2T ma miec w skrzyni olej 10W40 czyli zwykly olej silnikowy (motocyklowy) lub tez specjalnie stworzony do tego celu olej motula. Ja wyraznie napisalem zeby nie lac oleju przekladniowego do skrzyni 2T czyli oleju pokroju 80W90 (hipol) poniewaz jest to olej do skrzyn biegow samochodowych. A zeby najlepiej wiedziec jaki ma byc olej nalezy czytac serwisowke, a jak nie wiemy jaki ma byc oddajemy motor do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytam tych co maja Peugeota XPS, XP5 lub XP6 :icon_mrgreen:

 

Xp6/XpS mają silniki minarelli am6. Takie ma jeszcze DT, Rjeju i inne podobne sprzęty:)

A co do pytania (A może będzie prosciej jezeli ktoś nam powie jaki olej mamy wlać do tej skrzyni biegów?)

 

 

taki jak zaleca serwisowka ale jest to Motul TransOil Expert 10W40 (specjalny olej do skrzyn biegow silnikow 2t) lub jezeli jest ciezko dostepny mozna zalac motocklowym olejem 10W40 (np.: Motul 5100)

 

Myślenie nie boli ;)

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami czytanie ze zrozumieniem jest naprawde ciezkie. W 90% motocykli z silnikiem 2T ma miec w skrzyni olej 10W40 czyli zwykly olej silnikowy (motocyklowy) lub tez specjalnie stworzony do tego celu olej motula. Ja wyraznie napisalem zeby nie lac oleju przekladniowego do skrzyni 2T czyli oleju pokroju 80W90 (hipol) poniewaz jest to olej do skrzyn biegow samochodowych. A zeby najlepiej wiedziec jaki ma byc olej nalezy czytac serwisowke, a jak nie wiemy jaki ma byc oddajemy motor do serwisu.

Tu Cie Asmodan zaskocze, gdyz do mojego silnika Minarelli Am5 producent wyraznie zaleca lanie samochodowego oleju do skrzyni biegow (70w90). Podejrzewam, ze do AM6 rowniez nalezy lac taki olej, poniewaz tarcze sprzegła pasują te same do obu sprzetów.

 

A co do zalozyciela tematu - sciagnij sobie instrukcje obslugi np Aprilii RS 50 po 2000 roku i tam bedziesz mial napisane co lac do silnika. Bo silnik jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wlej 75w-90 o specyfikacji gl-4 lub lepszej (np.: gl-5). Taki olej jest zalecany do minareli am6 (masz ten silnik). Niektórzy leją 10w30, 10w40.

ok a masz moze dokładną nazwe oleju? Najlepiej chyba Mobila co?

 

Jeżeli nie wiem jaki mam teraz olej a chce wymienic to musze odkrecic tą zasłone silnika i wylac olej potem zakrecic wykrecic ta śrubke co jest na środku tej zasłony i wlewac olej od góry? az sie przeleje i zacznie wylatywac ta srubą na środku?

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...