Skocz do zawartości

Transalpina, Transfogaraska.


sitars
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Małe sprostowanie, bo mój temat został dopisany do Transalpiny a chodzi mi o dwie trasy: Transfogaraską i Transalpinę tak jak bylo w tytule.

Bez tytułu mój post może być mylnie interpretowany, moderator powinien to wziąć pod uwagę.

 

Dzieki za podpowiedzi.

Po nich będę się kierował na wschód Rumunii.

Nie ma dla mnie problemu aby zrobić obydwie od północy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Obydwie trasy zrobiliśmy w ubiegłym roku w sierpniu... Transfogarasan zaczelismy od miejscowości Carta po noclegu w Sibiu.... fajny wjazd w góry od strony Carty.... i całą trasa piękna... póżniej po przejechaniu tej trasy na wieczór spokojnie z obiadem ,fotografowaniem i postojami dotarlismy do wjazdu na Transalpine na nocleg w miejscowosci RANCA.. super... tylko podjazd nocny do tej miejscowosci...trzeba ostrożnie, choć droga ,asfalt super ale zakrety i to co za nimi w razie "W" to ....lepiej nie myśleć. Większość Transalpiny to asfalt extra... choć są odcinki bez asfaltu ...ale do przejechania. Moim zdaniem Transalpina lepsza od Transfogaraskiej.... widoki,przestrzenie.... nie zapomniane wrażenia.

Cały nasz wypad zajął 4 dni (4 noclegi ) i było super. Uwaga na POLICE w Rumunii bo się czają za krzaczorami.... my płaciliśmy...w przeliczeniu na złotówki 200 za wyprzedzanie na ciagłej na pięknej długiej prostej i za krzaczorami siedział mundurowy.... nie było gadania.

Ogólnie polecam wjechać od północy Transfogaraską zjechać od południa Transalpiną w kierunku północnym na Węgry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...