Skocz do zawartości

Czechy????


WOLAN
 Udostępnij

kiedy?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kiedy wyprawa do Czech

    • Marzec
      1
    • Kwiecień
      2
    • Maj
      7
    • Czerwiec
      11
    • Lipiec
      10
    • Sierpień
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Też sie piszę.

Powiedzcie koledzy, co musi być w obowiązkowym wyposażeniu motocykla przy wjeździe do Czech.

Kamizelka, żarówki itp ?

Policja czeska jest wredna.

Kiedyś w aucie sprawdzali mi nawet zapasówkę.

Jest już termin wyjazdu?

Pozdrawiam:

Merlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie piszę. Powiedzcie koledzy, co musi być w obowiązkowym wyposażeniu motocykla przy wjeździe do Czech. Kamizelka, żarówki itp ?Policja czeska jest wredna. Kiedyś w aucie sprawdzali mi nawet zapasówkę.Jest już termin wyjazdu?Pozdrawiam:Merlin

 

Dobre pytanie, też jestem ciekaw, co muszę posiadać na naszej wyprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam przy samej granicy,byłem tam setki razy i nigdy nic nie sprawdzali.Nie przesadzajcie.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mieszkam niedaleko granicy i często jestem w Czechach dlatego pytam (miałem kilka razy niezłe przeboje, np: zażądali ode mnie czterech kamizelek, bo cztery osoby były w aucie, na szczęście miałem).

Jeździłem zawsze samochodem, teraz będę i motocyklem.

Napisz jasno, czy nie sprawdzali jak Cię kontrolowali czy po prostu Cię nie kontrolowali.

Jak wiesz, pokuty u nich są bardzo słone a policja wredna i łapówkarska.

Merlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czyzby temat wyjazdu umarl?

 

Wszyscy kierowcy, podróżujący czeskimi drogami powinni obowiązkowo posiadać w samochodzie:

- zapasowy bezpiecznik elektryczny

- zapasowe żarówki, po jednej sztuce z każdego rodzaju do zewnętrznego oświetlenia i sygnalizacji świetlnej oraz narzędzia potrzebne do ich wymiany

- podnośnik samochodowy

- klucz do demontażu kół

- koło zapasowe

- apteczka samochodowa

- trójkąt ostrzegawczy.

 

Wskazane jest także posiadanie co najmniej jednej kamizelki odblaskowej.

 

Motocykle natomiast muszą być wyposażone:

-w zapasowy bezpiecznik

-w zapasowe żarówki, po jednej sztuce z każdego rodzaju do zewnętrznego oświetlenia i sygnalizacji świetlnej

-apteczkę (podstawowe wyposażenie znależć można w DzU 341/2002 na stronie 85).

 

Winiety:

-kierowcy dwusladow o wadze do 3,5 tony zapłacą 200 czeskich koron za winietę siedmiodniową

-kierowcy jednosladow nic nie płacą

 

W Republice Czeskiej obowiązują następujące ograniczenia prędkości: w terenie zabudowanym – 50 km/godz., w terenie nie zabudowanym – 90 km/godz., na autostradach i drogach ekspresowych w terenie zabudowanym – 80 km/godz., w terenie nie zabudowanym –130 km/godz (min. predkosc 50km/godz).

 

Edytowane przez Slay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapasowe żarówki i apteczkę powinien mieć każdy z nas we własnym interesie,więc to sprawa oczywista.Ale szczerze nigdy nie kontrolowali mnie Czesi na motocyklu.A wybierając się tam trzeba przestrzegać ich przepisów,bo to jak wiadomo ich "pokuty"są drogie.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONWENCJA WIEDEŃSKA

 

o ruchu drogowym,

 

sporządzona w Wiedniu dnia 8 listopada 1968 r.

Dz.U.88.5.40

1985-08-23zm.Dz.U.88.5.44

 

 

 

Jednym z praktycznym aspektów tej konwencji jest to, że policja drogowa nie ma prawa nakładania mandatu na kierowców samochodów zagranicznych, wyposażonych zgodnie z wykazem wynikającym z rodzimego prawa o ruchu drogowym, ale niewystarczająco z punktu widzenia kraju, przez który przejeżdżają. W szczególności na przykład policja niemiecka nie może w Niemczech karać polskich kierowców za brak lub nieodpowiednio wyposażoną apteczkę samochodową (w Polsce jest ona zalecana, ale nieobowiązkowa, natomiast pojazdy zarejestrowane w Niemczech muszą ją mieć i to wyposażoną w ściśle określone środki medyczne), a polska policja w Polsce - kierowców niemieckich za brak gaśnicy, która w Niemczech nie jest obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a kto powidział ze nie można jechac i w lipcu i w sierpniu i jeszcze kiedyś?? Czechy to nie hiszpania;p chwilka drogi. jak bede miał wolne wtedy to jak najbardziej moge odwiedzic w kolegów z jasenika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema wszystkim ,a my lecimy w ten cawartek czyli 22.05 i wracamy w niedziele po imprezie w Brodaku, znajomi byli rok temu i mowia ze u nas jeszcze takiej imprezy nie widzieli :biggrin::):)

 

pozdro i AHOJ ;)

 

A napisz coś wiecej skoro tak chwalisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...