Skocz do zawartości

Nie widać poziomu oleju - Drag Star 650 97r


shogun1968
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich:-))pewnie o tej porze jestem tutaj sam ale nie ma pośpiechu z odpowiedziami.mam dragusia 650 i jest problem ze sprawdzeniem oleju w silniku!w tym gównianym szkiełku nic nie widać!nie wiem czy jest poprostu brudne czy może jest jakaś inna przyczyna.może już mieliście taki przypadek?raz już aby się upewnić spuszczałem olej,bo kumpel nie dawał mi spokoju,ze zarżne motor no i okazalo się,ze jest stan ale wkurza mnie ten mankament.może trzeba zdjąć dekiel i zajrzeć od środka,tylko nie wiem czy uszczelka wtedy do wymiany itd? uważam to za zle rozwiązanie,powinien być bagnet i już,tu można się wyłożyć razem z motorem sprawdzają olej.pozdrawiam shogun:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko stary, ten typ tak ma :)

Musisz, najlepiej z kims, bujnac Draga w lewo i prawo dosc mocno i wtedy zobaczysz jak sie poziom oeluma zmiania w tym okienku. Pisze z kims, aby przypadkiem podczas bujniecia, motor Ci sie nie przewrocil, bo Ty w tym czasie musisz byc pochylony i patrzec na to cholerne okienko.

Jakby japonce nie mogli bagnetu zamontowac :)

Przy normalnym stanie oleju to niestety nie widac nic, dopiero jak ruszysz sprzeta to widac stan.

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :-)) miałem już spadać w pióra.masz dokładnie taki motor jak mój,nawet kolor.dzięki,że napisałeś! a co sądzisz o przednim zawieszeniu,nie za miękkie?mam takie wrażenie.długo jeżdzisz dragusią?bo ja od dwóch sezonów. miałem kupować intrudera 1400 ale w ostatniej chwili się zdecydowałem na yamahę,napewno lepiej się prowadzi to wie napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ktos pyta to trzeba dac odpowiedz :) :)

Mi tam zawieszenie nie przeszkadza, nie czuje aby bylo za miekkie.

Moze jak bede robil w marcu serwis to poprosze aby przy zmianie oleju wlali gestszy, ale teraz jeszcze nie wiem.

Ja tez jezdze drugi sezon a wczesniej mialem w Polsce dluga przerwe.

Dla mnie Dragusia jest wystarczajaca i nie potrzebuje nic wiekszego a innym motocyklem moglby byc tylko ........ 1100 :)

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oleju to wytarczy przechylić moto tak, żeby olej przelał sie na drugą strone, wtedy zobaczysz zmiany :icon_mrgreen: więc potwierdzam jedynie to co napisał majkel. Spraw sobie kogoś do pomocy.

Odnośnie zawieszenia to ja polecam wymiane (albo chociaż wymieszanie) starego oleju na twardszy. Zrobiłem to pod koniec sezonu i powiem tyle, że jak Drag prowadzi się świetnie to teraz jest jeszcze lepiej, lepiej wybiera nierównośći, nie dobija przy ostrym hamowaniu, w zakrętach czuje sie jakby pewniej.

 

Niewielki koszt a różnice widać od razu. Wielu mechaników odsysa olej... co podobno później objawia sie zbyt dużym stanem gdyż przy odsysaniu zawsze coś zostanie - to slowa mechanika, dla mnie to nie ma znaczenia bo ten poziom krytyczny na pewno nie jest i górą sie nie wylewa :-) inni natomiast rozbierają całość i zlewają w dół. Mi natomiast mechanik znajdując złoty środek (bo nie chcialem rozbierać zawieszenia) odessał pewną ilość oleju i wlał tyle samo nowego, twardszego (15W?). Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dragiem 650 5 sezoników i tez z autopsji wiem, że sprawdzenie poziomu oleum jest problematyczne. Ale nie przesadzajmy, te sprzęty raczej nie biorą oleju, więc lukanie co chwila ile jego jest to bzdura. Ja generalnie od wymiany do wymiany sprawdzałem może z raz. a wymieniałem dwa razy na sezon i nigdy (nawet jak moto miał 5 lat), nie zdarzyło się, by nie było odpowiedniego poziomu.

 

PS

Podobny sposób sprawdzenia poziomu oferuje i mój obecny motocykl - vn, z tym że, tutaj jakoś lepiej widać olej :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Dex ma rację, xvs 650 praktycznie nie bierze oleju. Gdy robiłem wymiankę to zlałem praktycznie tyle co powinno być tylko to paskudne oczko. Weź sobie kogoś do pomocy bo jak próbowałem sprawdzić sam to o mało nie położyłem moto na siebie :) Pozdrawiam!

Edytowane przez nomarcon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :P dzięki wszystkim za porady,cieszę się,że jednak zaglądacie w ten temat:-))to forum podoba mi się coraz bardziej,oby tak dalej,gdyby tylko czasu było więcej a nie tylko nocą.mam za dużo chętnych do komputera w domu :D pozdrawiam wszystkich :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zawieszenia to ja polecam wymiane (albo chociaż wymieszanie) starego oleju na twardszy.

 

Mozna jeszcze, i to tez bylo juz poruszane w temcie o Drag Starach, zmienic sprezyny w przednim zawieszeniu na progresywne i tez podobno jest duza roznica. :lalag:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jednak cos ciekawego napisza .............

Jak ja :wink: :wink: :bigrazz:

A bo wtykaja nos tam gdzie ich nie potrzeba i dlatego takie klocki wychodza.

Jakbys mial jeszcze jakies pytania, to wal w takim wypadku tu :wink: :wink:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jednak cos ciekawego napisza .............

Jak ja :wink: :wink: :bigrazz:

A bo wtykaja nos tam gdzie ich nie potrzeba i dlatego takie klocki wychodza.

Jakbys mial jeszcze jakies pytania, to wal w takim wypadku tu :wink: :wink:

Tak pytam o zawieszenie bo ogólnie miękkie mi nie przeszkadza poza tym, że jak przejeżdzam przez skrzyżowania na których są poprzeczne koleiny to zawieszenie dośc mocno dobija, a to nie jest komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...