Skocz do zawartości

Co sadzicie o tym kombi?


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=22808

 

Wiem ze to nie gorna polka, ale Probiker to nie RetBike i jakas tam jakosc prezentuje. Szukam opini kontkretnie o tym kombi bo byc moze ktos ten wynalazek posiada, aczkolwiek chetnie zapoznam sie z wszelkimi opiniami o firmie Probiker.

 

 

skoro juz jestesmy przy Probiker to powiedzcie tez cos o tym sprzecie

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....roducts_id=9721

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....products_id=458

 

 

Warto wogole zawracac sobie tym glowe czy moze lepiej od razu zainteresowac sie czym takim?

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=22199

 

SIDI to SIDI ale nie ukrywam ze jesli jest sens to sklanial bym sie ku opcji tanszej.

 

 

Dzieki i pozdrawiam.

Edytowane przez JERY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kombi to za wiele nie mogę powiedzieć bo nie maiłem do czynienia z kombi tej firmy.

 

Jeżeli chodzi o buty to posiadam Probiker Speedstar z linku który podałeś.

 

W butach tych przejeździłem ten sezon i szczerze powiem ze po zdjęciach spodziewałem się lepszego produktu.

 

Niestety się trochę zawiodłem.

 

Budy wykonane bardzo przeciętnie, widać niedoróbki tu i tam, nie są ze skóry tylko z jakiegoś materiału skóropodobnego który szybko się wyciera, w czsie deszczu dużego nalewa się przez otwory wentylacyjne po bokach. Słabej jakości zamek, jak w kurtkach z bazaru lub spodniach made in china.

 

Na twoim miejscu nie zawracał bym sobie tym głowy tylko dołożył do B-2. Nigdy nie słyszałem złego słowa o tych butach.

 

Też bym teraz tak zrobił ale mądry Polak po szkodzie :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kombiaku też się nie wypowiem bo nie miałem przyjemności go testować ale jeśli chcesz dobre buty to kup coś markowego. Nie sugeruj się cenami z tej strony, b2 na niemieckim jebaju kupisz z dostawą do domu poniżej 600zł. Za 800 to masz spokojnie model Vertigo.

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :icon_razz:

 

Na co dzień jeżdżę w kombiaku Probikera, w modelu sprzed 3 sezonów i nie mogę narzekać. Skóra jest ok, wykonanie też nie najgorsze, chociaż na dzień dobry musiałem poprawić trochę kilka zszyć i od tego czasu jest ok :smile: Kombi jest wygodne, dobrze się nosi - na szczęście nie musiałem sprawdzać jakości skóry na jezdni. Wstawki z materiału są skuteczne na ciepłe dni, nawet gorące o ile nie stoisz. Gdy jest chłodniej lepiej założyć coś z dłuższym rękawem. Dziwi mnie tylko brak protektorów w kurtce bo ja kupując swoją w Luisie miałem to już w cenie. Ślizgów nie buło i tu się zgadzam ze sklepem.

Co do butów to dwa sezony przejeździłem w Probaikerach z drugiego linka, tych niedziurkowanych. Są ok, choć gdy już się rozchodzą to trochę stają się trochę miękkie. Na pewno ma to zalety gdy trzeba dalej przespacerować się - nie gniotą. Co do trzymania kostki, to przydałoby się trochę wyższe usztywnienie ale nie jest źle. Niestety, z jakością jest gorzej niż w kombi, po sezonie złamał mi się suwak w zamku. I to nie jest skóra więc pewnie po jakimś czasie się przełamie.

Ze swojego doświadczenia mogę ocenić Probaikera na 3+ w skali 1-5 (5 najwyższa).

 

Co do Sidi to porównujesz prawidłowo. Oczywiście, wykonanie SIDI będzie lepsze, ale nie sądzę by aż tak dało się odczuwać różnicę taką jak w cenie :smile:

Ja sam jeżdżę w modelu Vertigo Tepor - LINK (kupiłem je na początku sezonu 2007) i oczywiście nie ma co porównywać tego modelu z Probaikerami czy B2. Są duże lepsze - trzymanie w kostce, ochrona piszczeli, regulacja łydki, system łatwego chodzenia, skóra nieprzepuszczająca wody, oddychająca - naprawdę fajny but. Na nowy sezon przesiadam się na Sidi Vertigo Corsa (dostałem je, żeby nie było, że poprzednie są nie ok :flesje: ). Jeśli chcesz i pasowałyby Ci Tepory to mogę Ci je sprzedać (daj znać na PW), na pewno się dogadamy!!!

 

Mam nadzieję, że trochę pomogłem

Marek

Edytowane przez jeszua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Glownie szukam kombi a dokladnie spodni z slizgaczami. Mam zamiar w nadchodzacym sezonie nuczyc sie przycierac podnozki. W odpowiedzi napisales o slizgaczach wiec zakladam ze ich uzywasz. Jak poradziles sobie z ich montazem? Doszywales je do spodni a jesli tak to czy przez otworki powstale przy szyciu nie przecieka woda? Jesli sa na rzep to czy nie odczepiaja sie gdy tra o asfalt?

Co do butow, to gdybys je mial 2-3 razy na nogach to bym sie zainteresowal, ale po calym sezonie zapewne sa podniszczone. Narazie moj priorytet to spodnie. Mam komplet tekstylny, ale spodnie w nich to porazka. Tzn nie sa zle (uratowaly mi juz raz skore a dokladnie kolano patrzac po sladach) ale maja jedna zasadnicza wade. Membrana to jakas pomylka. Po 2 min przykleja sie do skory a 5 min czuje sie jakbym byl na basenie bo plywam. Poza tym musze miec slizgacze a doszywanie ich do texow to samobojstwo. Zdecydowalem ze zostawie sobie ten komplet do turystyki, a do ostrej jazdy kupie cos co lepiej spelni swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi napisales o slizgaczach wiec zakladam ze ich uzywasz. Jak poradziles sobie z ich montazem? Doszywales je do spodni a jesli tak to czy przez otworki powstale przy szyciu nie przecieka woda? Jesli sa na rzep to czy nie odczepiaja sie gdy tra o asfalt?

Jak spojrzysz na zdjęcia kombiaka to pod kolanami zobaczysz czarne plamy - to naszyty na skórę materiał podobny do zamszu, ślizgacze mają rzepy, takie jak w ubraniach i tak się przyczepiają do spodni - nic ich nie ruszy więc spoko :icon_mrgreen:

Co do butów, to gdybyś je miał 2-3 razy na nogach to bym sie zainteresował, ale po całym sezonie zapewne sa podniszczone.

Jak chcesz to przyślę Ci zdjęcia - buty mają lekko otarte ślizgi, ale od chodzenia a nie od przytarcia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o tym ;) mojej dziewczynie podarły się po 3 jazdach...

To musiały być ostre albo długie trzy jazdy :icon_mrgreen: W opisie nie ukrywają, że buty są z syntetyków, więc pęknięcia, przetarcia pojawiają się na nich szybciej niż na skórze. Kombinezon ma te elastyczne wstawki na łokciach i łydkach, wygoda większa, tylko zastanawia mnie czy bezpieczeństwo na tym nie ucierpiało. Ja się na kombiakach nie znam, ale ten na bank trzeba będzie sobie dobezpieczyć i wtedy ta atrakcyjna cena po dodatkach nie będzie już tak atrakcyjna. Anyway, wybór należy do Ciebie, bo to Ty będziesz się w tym ciorał, lansował i co tam sobie chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiały być ostre albo długie trzy jazdy ;) W opisie nie ukrywają, że buty są z syntetyków, więc pęknięcia, przetarcia pojawiają się na nich szybciej niż na skórze

 

 

miała je 3 razy na nodze :lalag:

 

http://img186.imageshack.us/img186/732/2015pu5.jpg

 

s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiały być ostre albo długie trzy jazdy ;) W opisie nie ukrywają, że buty są z syntetyków, więc pęknięcia, przetarcia pojawiają się na nich szybciej niż na skórze. Kombinezon ma te elastyczne wstawki na łokciach i łydkach, wygoda większa, tylko zastanawia mnie czy bezpieczeństwo na tym nie ucierpiało. Ja się na kombiakach nie znam, ale ten na bank trzeba będzie sobie dobezpieczyć i wtedy ta atrakcyjna cena po dodatkach nie będzie już tak atrakcyjna. Anyway, wybór należy do Ciebie, bo to Ty będziesz się w tym ciorał, lansował i co tam sobie chcesz :lalag:

 

 

Kombi ma kieszenie na protektory. Po ich zainstalowaniu bezpieczenstwo jest takie same jak w innych strojach. Mam juz komplecik tekstylny z protektorami, ktore bedzie mozna przelozyc. A jak nie beda pasowaly to dokupie. To nie jest droga zabawa. Barki kolo 40zl, lokcie i kolana po 30. W sumie nie wydam wiecej niz 130-150 zl. Cena wiec wciaz atrakcyjna. O bezpieczenstwo sie nie martwie bo to nie zwykle ciuchy tylko kombi motocyklowe. Zastanawiam sie tylko nad jakoscia. Czy sie wszystko nie rozlezie na szwach jak RetBike. Niby napisane jest ze szwy maja atest, ale atest nic nie mowi o trwalosci.

Edytowane przez JERY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...