Skocz do zawartości

Kufry tekstylne czy topcase?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam opini na temat sakw bocznych? Znalazłem na allegro torby boczne tekstylne firmy Moto-Datail oraz Metro. Jest ktoś może użytkownikiem tych sakw bo chciałbym wiedzieć jak się sprawują i czy warto je kupić czy może zaoszczędzić więcej i kupić topcase?

Nie zamierzam wyjeżdzać na 2 miesięczne wyprawy motorem tylko góra do 2 tygdni.

Z góry dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym wiele tematów i wystarczy poszukać... zaraz wpadnie MOD i temat wyląduje w koszu :icon_mrgreen:

 

Ja zrobiłem tak, że kupiłem sportowe sakwy Oxford'a, model Humpback i jestem mega zadowolony :notworthy:

Trzymają się świetnie, wyglądają dobrze i są bardzo starannie wykonane :clap:

 

Kumpel ma Moto-Detail i też nie narzeka, a trochę już z nimi przejeździł... :icon_evil:

 

Metro odradzam...

 

Teraz kupuję jakiś topcase na 2 kaski i taka kombinacja mi na razie wystarcza, ale wiem, że przy następnym moto będę miał 3 kufry :P

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie do Oxford'a przymierzam.

Czy pod nie musza byc jakies stelaże?

Nawet najtańsze Oxfordy są dobre :wink:

Zależy od moto, ale ogólnie to nie muszą być :D

Ja u siebie mam delikatny stelaż pod sakwy, bo w FZ6 mam smukły tył i nie ma tam za dużo miejsca, a poza tym nie chcę porysować lakieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam wyjeżdzać na 2 miesięczne wyprawy motorem tylko góra do 2 tygdni.

W takim razie polecam kupic kufer centralny (topcase) oraz sam walek (rollbag) przypinany tasmami i/lub pajakiem do pasazerskiej czesci kanapy (mam taki pochodzacy z zestawu 2+1 [boczne sakwy + walek] firmy Moto Detail i bardzo go sobie chwale). Kufer Ci sie przyda, chociazby jak bedziesz chcial zostawic kask podczas postoju, a do rollbaga bedziesz upychal najciezsze rzeczy. Rozklad mas moze bedzie nieco gorszy niz przy opcji z bocznymi sakwami/kuframi, ale nic Ci nie bedzie poszerzalo motocykla (wazne m.in. podczas przeciskania sie miedzy samochodami w korku; korki niestety czesto towarzysza takze wyjazdom o charakterze turystycznym).

Warto rowniez rozwazyc kombinacje topcase + rollbag + tankbag.

Edytowane przez Olsen

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...