Skocz do zawartości

Cło za paczkę z USA.


Rekomendowane odpowiedzi

no dobra,ale to co ciocia ci wysyła prezent,warty dużo kasy załóżmy,ale nie ty płacisz za to,no i co wtedy pałacisz cło??

 

no chyba tak - nie wiem nie mam cioci w usa która by mi słał prezenty za 500 dolców, a szkoda :icon_mrgreen:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee nic tak łatwo panowie nie ma....

 

na swoim przykładzie powiem bo znam to z autopsji kilka razy byłem juz na ulicy łączyny 8...po właśnie gifty z za oceanu :crossy:

 

otóż zawsze na każdej paczce miąłem napisane ze to prezent =gift lecz zazwyczaj były to rzeczy drogie no i brat zawsze pisał większą wartość dla pewności ze jak by zginęło to taka kase zwrócą..

 

nie wiem jak to jest z częściami do moto lecz z elektronika cło w UE jest 0% lecz nasz kraj oczywiście musi wliczyć vat 22% od obojętnie czego...i nawet jak jest napisane gift to nic to nie da...broń Boże nie piszcie ze to uszkodzone albo cos bo wtedy nie wydadzą przesyłki....nic nie daje dopisanie ze jest to przedmiot używany…

 

 

jeżeli przesyłka zatrzyma sie na celnym przychodzi do ciebie powiadomienie i odsyłasz albo jedziesz je wolałem jechać co by w konia mnie nie zrobili tam piszesz oświadczenie co jest w paczce jaka wartość i naliczają co trzeba i od okienka do okienka po 1h otrzymujesz przesyłkę....najgorsze jest to ze ktoś juz wcześniej ja rozpakował... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ar ju siur? :notworthy:

 

Jes of kors :rolleyes:

Ja tez tak robie kupujac z USA do UK i prosze aby na paczce w deklaracji napisali GIFT czyli prezent.

Nie place cla a podatek juz jest oplacany przy kupnie.

Zawsze towar z USA wynosi mnie taniej przynajmniej o 50-60% niz w UK :icon_mrgreen: :)

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć pewność to wyślij przez jakąś agencję polonijną (polamer itp). Butów nie trzeba brudzić, niech ktoś zapakuję je do paczki po prostu bez metek i pudełka, dorzuci trochę używanych ubrań, pluszaków itp. Niech to wyślę jako używane i po 4-5 tygodniach podróży statkiem zadzwoni do Ciebie pan z takiej agencji i zapyta się kiedy przywieźć paczkę pod dom. Nie zapłacisz ani grosza więcej. Tak robiłem z moim xr 1000 (nie wiem tylko czy ktoś deklarował to jako gift, ważne, że do rzeczy używanych nie ma vat'u).

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi znajomi mieszkają w stanach i chciałem żeby mi laptopa przysłali, to powiedzieli ze jak sie u nich wysyła do kogoś z europy to trzeba zapłacić cło w wysokości 45%. Mówili że ciuchy tak nie są kontrolowane ale komputerey itd to tak i wtedy mogą cofnąć paczkę i wałek:/ napiewno firmy które sie tym zajmóją wiedzą co i jak, nie wiem czy to co ja słysząłem jest na 100% prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne ja sciagam sobie pojedyncze ubrania na moto - bez giftu i cene jakies 160 dolcow i nie placilem ni cnigdy ;)

 

vat i clo to od 2 sztukw gore slyszalem :) ewentualnie jakies wieeeksze sumy....

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne ja sciagam sobie pojedyncze ubrania na moto - bez giftu i cene jakies 160 dolcow i nie placilem ni cnigdy :icon_mrgreen:

 

vat i clo to od 2 sztukw gore slyszalem ;) ewentualnie jakies wieeeksze sumy....

 

nigdy nie wiadowmo. Ja tez dostalem paczke na 150 $ i tez nie było giftu i tez nie była na cle - kto wie czemu?? No ale nie zmienia faktu ze mieli prawo dodać cos od siebie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżę stary temat.

 

Po przeanalizowaniu ubrań motocyklowych na rynku polskim stwierdziłem, że nie stać mnie na wydanie ponad 2k zł.

 

Po przeanalizowaniu oferty ebay podjąłem decyzję o zakupie w USA. Paczka 56 $ sam towar 500$, czyli o wiele taniej niż w PL. Sprzedawca zgodził się, by napisać na paczcie GIFT, wyśle też bez rachunku i metek. Czy to wystarczy, aby ominąć podatek/ cło? Co z wartością paczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę stary temat.

 

Po przeanalizowaniu ubrań motocyklowych na rynku polskim stwierdziłem, że nie stać mnie na wydanie ponad 2k zł.

 

Po przeanalizowaniu oferty ebay podjąłem decyzję o zakupie w USA. Paczka 56 $ sam towar 500$, czyli o wiele taniej niż w PL. Sprzedawca zgodził się, by napisać na paczcie GIFT, wyśle też bez rachunku i metek. Czy to wystarczy, aby ominąć podatek/ cło? Co z wartością paczki?

 

To jest jak loteria.... raz sie uda a raz nie. Ale są duze szanse ze to przejdzie bez cla....

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś podał wyżej link do programu ,który kwalifikuje towary do grup z których potem naliczane są stawki celne ,nie jest to dokładnie ten program z ,którego korzystają polskie urzędy celne (a nie agencje celne),klasyfikacja towarów nie jest prosta a nawet powiedział bym ,że jest bardzo trudna. Stawki celne nalicza się po zakwalifikowaniu towaru zależy jak kto to zrobi i czy dobrze,dlatego więc mogą być różne rozbieżności w spłaconych przez was długach (bo cło jest długiem). To tylko tak z grubsza uogólniając . Wszystko jest bardzie złożone i wymaga móżdżenia a mi sie dziś nie chce zresztą dopiero się ucze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tariku, a program agencji jest lepsz dla ludzi nie znających proceur.

Bo jeśli nie znasz nomenklatury taryfy celnej sam nie zataryfikujesz towaru, a jesli nawet to nie będziesz wiedział która stawke zastosować.

Podaj towar, wartość towaru, koszty frachtu, skąd wysłany i kraj produkcji to po świętach podam ci nalezności.

 

 

PS. cło nie jest długiem, a naleznosci celne czyli cło akcyza i podatki, to dopiero jest długiem celnym.

Dług nie może wynosic zero, a czasami tyle wynosi samo cło.

Urzad celny przy dopuszczaniu towaru do obrotu jest urzedem skarbowym pierwszej instancji.

Edytowane przez leonstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podaj towar, wartość towaru, koszty frachtu, skąd wysłany i kraj produkcji to po świętach podam ci nalezności.

PS. cło nie jest długiem, a naleznosci celne czyli cło akcyza i podatki, to dopiero jest długiem celnym.

Dług nie może wynosic zero, a czasami tyle wynosi samo cło.

Urzad celny przy dopuszczaniu towaru do obrotu jest urzedem skarbowym pierwszej instancji.

mówiłem ,że pisze w dużym skrócie :icon_eek:

widzę ,że kolega jest w temacie :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odświeżam.

Może ma ktoś już doświadczenie w zamawianiu kilku rzeczy z USA??

np. kilka kasków, par butów, spodni, kurtek itp. na równowartość być może i 2 tys zł?? wszystko zapakowane w jedną paczkę

Większość z Was wypowiadających się w tym temacie zamawiała tylko jedną rzecz, mi chodzi o kilka/kilkanaście rzeczy.

rozumiem że równowartość ma wynosić >50$ + napis ,,gift", brak metek, rachunków itp. :icon_razz: i to ma wystarczyć na ominięcie cła ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...