Skocz do zawartości

Cło za paczkę z USA.


Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie ile może wynieść cło za paczkę z fantem wartym 200$? Noszę się z zamiarem kupienia butów i jestem ciekaw na ile opłacalna jest taka operacja wiedząc, że takie laczki kosztują w PL około 400$. Cło to jest pewna stawka, czy % wartości? Pytania laickie, ale jak wchodzę na stronę MF to mnie jasny pierun szczela... A tutaj ktoś może wie "od ręki"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat Oxtarów Cię męczy :buttrock: Poczytałem trochę na forach i wygląda na to że samo cło to mały pikuś bo wynosi chyba 2,6 % ale do tego dochodzi 22 % VAT ;) Z tego co się zorientowałem to najpierw do wartości doliczane jest cło a potem na bazie wartości + wartość cła obliczany jest VAT. Nie wiem tylko do podstawy biorą również koszty przesyłki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz sukinkoty no :buttrock: ;) :) . A do paczki z rozpakowanymi butami, które znajomy z USA wytaplał w błocie i wysłał tez Vat doliczą?

 

Chociaż jak byty kosztują 200 dolców, to Vat wynosi 44$. Wychodzi niecałe 600pln. Ciekawe ile kosztuje najtańsza paczka do PL... Nie popuszczę, drążyć będę temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone z 8 razy. Nawet bez napisu GIFT. Jesli ci ktoś napisze ze wartość np 35 $ to nie dają cła. Ja kupowałem zawsze czesci do moto.

 

pzdr

 

Ja coś słyszałem o 40 dolarach :-)

 

no ja o 50$, ale jak maiałem napisane na paczce 45 to nie doliczyli cła.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeśli chodzi o cło to to co podałem dotyczy kasków (tak przynajmniej myślę), natomiast jeśli buty na motocykl potraktujemy jako buty sportowe to chyba będzie 8 % ...

 

Zresztą sam już kurna nie wiem. Tutaj można sprawdzić stawki celne, ale za cholerę nie wiem do jakich kategorii przyporządkować klamoty motocyklowe:

 

http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/c...tarquer?Lang=PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: jeśli "dobra ciocia z USA" kupi mi buty, rozpakuje, ubłoci, a potem zapakuje i z wartością "35$" wyśle do mnie to vat i cło mnie ominie i jedyne koszty to będzie kasa za buty i przesyłkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no,ja słyszałem ,że jak ktoś napisze ,że to jest prezent to nic nie bulisz,mój brat sprowadzał sprzęt do paintballa dla siebie i dogadał się z gościem od sklepu ,że napisze na paczce "prezent" oczywiscie po ang,i nic nie płacił.

 

 

Pozdrawiam,jak chcesz to się zapytam brackiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak "prezent" = GIFT , ale bez przesady z kasa. Nie mozna wysłać czegoś ze 200 czy 500 dolców jako gift. Oficjalnie - mozna zaryzykować , ale to łamanie prawa.

 

pzdr

 

 

no dobra,ale to co ciocia ci wysyła prezent,warty dużo kasy załóżmy,ale nie ty płacisz za to,no i co wtedy pałacisz cło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...