Skocz do zawartości

kawa kmx pali olej z skrzyni


kubus2905
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jeszcze miałem nikasil i dozownik to po każdej ostrzejszej jeździe miałem tablicę rejestracyjną, tłumik, światło , kierunki w plamkach oleju. Przez zawór wydechowy też nieraz dużo leciało... Nie ma się czym martwić, sprawdzałem u siebie olej w skrzyni i nie ubywało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfuzor i tłumik do zdjecia i nalac kreta potem zalac goraca woda pomachac troche i wylac ten caly syf :rolleyes: Ja tak robie co jaksi czas zebym nie mial takich poroblemow jak Ty :) bo nie lubie jak nowa koszulka na moto jest w kropkach oleju :icon_mrgreen: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest cieply to na wolnych obrotach powinien bardzo malo kopcic lub wogle, jak dodasz gazu to przy zchodzeniu z obrotow powienien dopiero wtedy kopcic. Moim zdaniem masz zle ustawiony dozownik tzn podaje ci za duzo oleju. Ile robisz km na 1l oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kopceniem jest dokładnie tak jak piszesz, na ciepłym silniku na biegu jałowym wcale nie kopci, Jeżeli chdzi o dozownik to nie wiem ile km zrobię na 1L, ale gdy go kupiłem w zbiorniczku było prawie MAX. Teraz po przejechaniu równo 200km jest połowa. Czyli z tego wynika że cały zbiorniczek wystarcza na ok.400 km (jeżeli pojemność zbiorniczka wynosi 1L).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kopceniem jest dokładnie tak jak piszesz, na ciepłym silniku na biegu jałowym wcale nie kopci, Jeżeli chdzi o dozownik to nie wiem ile km zrobię na 1L, ale gdy go kupiłem w zbiorniczku było prawie MAX. Teraz po przejechaniu równo 200km jest połowa. Czyli z tego wynika że cały zbiorniczek wystarcza na ok.400 km (jeżeli pojemność zbiorniczka wynosi 1L).

 

To sporo za dużo.

 

W jakim stosunku powinna być mieszanka w twojej TDR. Strzelam że 1:50. Licząc że pali średnio 5 l. benzyny na 100 km to litr oleju powinien Ci starczyć na około 1000 km.

Myślę że masz źle ustawioną pompkę sterującą podawaniem oleju do dozownika (za dużo go podaje).

Ja na twoim miejscu zrobił bym tak- odłączył bym dozownik (nic trudnego), i wlał bym olej bezpośrednio do paliwa, w jakim stosunku jest w TDR nie wiem, musisz sam sprawdzić. Potem będziesz widział czy wali Ci z tłumika czy nie.

 

 

Pozdr.

Edytowane przez michal.051
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jak wyregulować tę pompkę ( za pewne trzeba jej szukać w gaźniku,tylko gdzie), nie chcę od razu odłączać dozownika. Co do proporcji benzyny z olejem, to też znam tych wartości, ale spytam kumpla co lata na MTX on też odłączyl dozownik ( ciekawe dlaczego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jak wyregulować tę pompkę ( za pewne trzeba jej szukać w gaźniku,tylko gdzie), nie chcę od razu odłączać dozownika. Co do proporcji benzyny z olejem, to też znam tych wartości, ale spytam kumpla co lata na MTX on też odłączyl dozownik ( ciekawe dlaczego).

Poniewaz bal sie ze jak mu sie dozownik zatka albo zepsuje to zatrze motor :icon_mrgreen: Mieszanka powinna bys w proporcjach 1:50 :icon_mrgreen: Odlacz dozownik lej do baku benzyne i zobacz czy dalej kopci :icon_mrgreen:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jak wyregulować tę pompkę ( za pewne trzeba jej szukać w gaźniku,tylko gdzie), nie chcę od razu odłączać dozownika. Co do proporcji benzyny z olejem, to też znam tych wartości, ale spytam kumpla co lata na MTX on też odłączyl dozownik ( ciekawe dlaczego).

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?ac...lacja+dozownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...