Skocz do zawartości

Tico, Kadett, Astra czy co?


Aster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myślisz? może i coś w tym jest...ale lepiej dmuchać na zimne, mimo wszystko liczy się sprawdzanie stanu silnika, a nie jeżdżenie do zapalenia kontrolki oleju; pożyczenie kumplom; ruszanie odrazu po odpaleniu przy niskich temp. itd itp.

Dobrego mialas nauczyciela :D

Moja Baba tez nauczyla sie nie deptac do dechy zaraz po odpaleniu silnika-ale ile mi to czasu zajelo zeby to przetlumaczyc :P

Ale jak dla mnie jedno nie pasuje do tego co powyzej wymienilas:instalacja LPG. Ale mna sie nie przejmuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj facet zawsze się wkurza i tekst: ,, czemu nie jedziesz!? ", ,, na co czekasz!? " wiec nie tylko baby ;-)

Od 21 lat uczy mnie mój kochany tato, nawet podwórka nie miałam tylko plac z autami hehe :D

A tak na poważnie to przez nasze ,,łapki" rodzinne przechodziło wiele samochodów bedące napędzane gazem- przez wiele lat i nie zauważyłam żadnej różnicy- oprócz oczywiście mniejszej mocy, ale coś za coś .No ale ile ludzi tyle opinii. A twoim zdaniem - w jaki sposób gaz niszczy silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociazby takie, ze wzrasta ilosc zamontowanych urzadzen-wiecej mozliwych awarii. Wielu gazowikow wykonuje swoja robote byle jak, instalacje sie rozregulowuja, nie trzymaja parametrow. Na gazie duzo szybciej padaj swiece, czesciej trzeba wymieniac przewody wysokiego napiecia, filtry . Ze wzgledu na zawartosc siarki i H20koroduje wydech.Wyzsza temperatura spalania. Rozregulowana instalacja to strzaly w kolektor, zbyt bogata mieszanka/wypalanie zaworow. I pewnie jeszcze kilka by sie znalazlo :D

Ale za to ilu ludzi ma dzieki temu prace ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze się z Tobą nie zgodzić... sam sobie odpowiedziałeś na pytanie--> to nie jest wina instalacji a jej złe założenie przez tzw. pseudo-mechaników! Jest to kwestia dbania przede wszystkim o układ zapłonowy, paliwowy i filtry.Wszystko co napisałeś jest wynikiem złego założenia i serwisowania tak jak właśnie świece, przewody, kopułka,oleje itd.Jeszcze powiedz, że gaz to bomba ;) Ale to jest moja osobista opinia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze się z Tobą nie zgodzić... sam sobie odpowiedziałeś na pytanie--> to nie jest wina instalacji a jej złe założenie przez tzw. pseudo-mechaników! Jest to kwestia dbania przede wszystkim o układ zapłonowy, paliwowy i filtry.Wszystko co napisałeś jest wynikiem złego założenia i serwisowania tak jak właśnie świece, przewody, kopułka,oleje itd.Jeszcze powiedz, że gaz to bomba :P Ale to jest moja osobista opinia :D

Ja wole jezdzic samochodem, a nie go ciagle naprawiac/serwisowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Coś to długo kupujez tą brykę. Wybij sobie z głowy koreańsie ......... ;) .

Jak chcesz ekonomiczne auto to VW II 1,6 D. Ople, ...dobre ale jak się blacha nie sypnie, to uuuuuuuuuuuuu, a jak chcesz coby sie kobicie podobał szukaj coś z MADE IN JAPAN.

Osobiście polecił bym Hondę CIVIC 1,3 lub 1,4 za tą kaske powinieneś wyrwać coś ok 92-94r.

http://moto.allegro.pl/item313380343_honda...estrowany_.html

Drogi servis, ...nieprawda, jest dużo zamienników, a poza tym sporo rozebranych na części na szrotach. Sam jeżdżę Civikiem (coprawda sporo młodszym) i bardzo sobie chwalę.

Mazda 323F, też całkiem fajne autko.

http://moto.allegro.pl/item313953931_mazda...iej_cenie_.html

Może jeszcze Ford Fiesta, choć trudno znaleść takie, coby rudy go nie zżerał.

Ktoś wcześniej pisał o Poldonezie, dlaczego nie, choć dziewczynie się nie spodoba :D , hehehehe.

Czym dłużej będziesz się zastanawiał, tym większy bedziesz miał kłopot. Przeszukaj ogłoszenia, obejrzyj (WAŻNE: przejedź się) i kupuj.

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Olej do gazu" to dobry jest do Poloneza i do Żuka :) Zajc ma rację -LPG jest dobry ale do zasilnaia kuchenki gazowej.

Hehehehehe, racja, ...kiedyś zagazowałem LeoPolda i chodziło to tak , że na piechty był bym szybciej. LPG do "gazu" :) .

Ekonomia, ..Diesel, zabava ETYLINA. Nie po to FABRICA dała ci KM , żeby LPG to ograniczał. .

..Ale bez żartów, autko spali tyle ile chcesz , żeby spaliło. Ciężka noga to wróg portfela.

...pzdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jak już kupiłeś Tico to woź ze sobą jakiś sznurek, może być rolniczy :-D

Oki, zainwestuję w parę metrów sznurka i drutu :)

Pogadałem dzisiaj z wujaszkiem bardziej odnośnie tego, co jest w tym cudzie koreańskiej myśli technicznej do roboty. Wychodzi, że wujcio nawet na zmianę świec i oleju jeździł do serwisu :crossy: i w kosztach, jakie mi podał jest również robocizna za takie pierdoły. U mnie taczka tak dobrze mieć raczej nie będzie, bo łap upaprać w smarze się nie boję a i kluczami się posługiwać potrafię. A więc wizja dwukołowego przedstawiciela japońskiej myśli technicznej coraz bliżej ;).

Jak dobrze pójdzie to dziś ostatni raz na dłuuugo jechałem zatłoczonym PKSem.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia tego toczydelka jest zawila i wywodzi sie od suzuki alto. Pozniej miala swoj indyjski epizod az w koncu trafila do Deju ;)

Sorrry, mój błąd.

Ale to powinno pomóc, ...dlaczego suzuki nie chciało produkować TICO????? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociazby takie, ze wzrasta ilosc zamontowanych urzadzen-wiecej mozliwych awarii. Wielu gazowikow wykonuje swoja robote byle jak, instalacje sie rozregulowuja, nie trzymaja parametrow. Na gazie duzo szybciej padaj swiece, czesciej trzeba wymieniac przewody wysokiego napiecia, filtry . Ze wzgledu na zawartosc siarki i H20koroduje wydech.Wyzsza temperatura spalania. Rozregulowana instalacja to strzaly w kolektor, zbyt bogata mieszanka/wypalanie zaworow. I pewnie jeszcze kilka by sie znalazlo :)

Ale za to ilu ludzi ma dzieki temu prace :biggrin:

Dobrze założona instalacja i jej odpowiednia regulacja co jakiś czas spowoduje samo z siebie, że własciciel będzie zadowolony.

Czy benzyniak/diesel nie może być rozregulowany?, może.

Szybciej padają świece, o jejku tragedia, 10 tys. już moje świece zrobiły na gazie i tadam - działają, a nawet jesli padną - stać mnie wydać 3-4 zł za jedną świece.

Awarii... hmm, może ujmę to tak: jestem, w trasie, jakimś cudem pada pompa paliwa (zdarza się). Zaczynają się kłopoty, a mając gaz jade dalej na LPG... taki dziwny przykład ale znam taki przypadek.

 

A, że wielu gazowników to cymbały (innego określenia nie mam) to sobie sam reguluje swoją instalacje, kosztowało mnie to 50 zł, jednorazowy wydatek ale już się zwrócił.

 

Ja wole jezdzic samochodem, a nie go ciagle naprawiac/serwisowac :D

Chyba jestem jednym z nielicznych, którym własnie tak się udaje.

 

Witam.

Coś to długo kupujez tą brykę. Wybij sobie z głowy koreańsie ......... :biggrin: .

Jak chcesz ekonomiczne auto to VW II 1,6 D. Ople, ...dobre ale jak się blacha nie sypnie, to [...]

 

Twój wybór, ale TICO nie jest japoński. Korzenie tej bryki sa z Korei.

Nie jest Japoński, no Ameryka odkryta :crossy:

Powiem tak, znajomek miał Lanosa 1,6. To co ten samochód przeszedł to BMW by nie wytrzymało (bracia, mieli też BMW - padło wcześniej). Może malutki przykład - wyrwanie filtra oleju razem z gwintem..., zrobiło 340 tys. (z czego jakieś 70% na gazie) teraz już jest wykończone ale to wiadomo, jak się przy -25 nie zaleje do chłodnicy płynu, a wode to tak już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...