Skocz do zawartości

DT 50


KUBAS007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z glowica szal nie bede tak jak mowi rajdowiec o pare mm.NO ale co do szlifu ile on moze kosztowac i gdzie go moge zrobic w kolicach lodzi najlepiej

Szlif możesz zrobić w jakimś zakładzie. Poszukaj, napewno jest w twojej okolicy. Ceny są różne. +-50zł

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytaj jakiegos zaprzyjaznionego mechanika w okolicy, napewno ktos to robi, jak u mnie w malej miejscowosci jest szlifierz to u Ciebie napewno tez. :crossy:

 

 

Ej a moze ja samo sobie wyszlifuje szlifierke mam tak rowno zjade i bedzie ok :icon_biggrin: No dobra to popytam a co do szlifu to na czym to polega ??No bo tulrjowanie to sie wbija tuleje nowa a szlif to co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej a moze ja samo sobie wyszlifuje szlifierke mam tak rowno zjade i bedzie ok :biggrin: No dobra to popytam a co do szlifu to na czym to polega ??No bo tulrjowanie to sie wbija tuleje nowa a szlif to co??

Usunięcie rys itp, poprzez zwiększenie średnicy cylindra o np 0,25 mm.

Generalnie żeliwo przy każdej wymiane tłoka powinno się szlifować.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie rys itp, poprzez zwiększenie średnicy cylindra o np 0,25 mm.

Generalnie żeliwo przy każdej wymiane tłoka powinno się szlifować.

 

W mojej miejscowosci nie ma jadnak szlifiarza.Ej a moge zrobic tak ze kupie tlok nadwymiar nie szlifiuajc tloka.Mozna tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze można, ale wtedy nie dotrzesz go właściwie, nie będzie odpowiedniej kompresji, nie będzie miał mocy. Jeżeli masz nie szlifować to lepiej nierób nic, bo to nie ma najmniejszego sensu. Aha i nie szlifuje sie tłoka tylko cylinder(tuleje)

Edytowane przez Damiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze można, ale wtedy nie dotrzesz go właściwie, nie będzie odpowiedniej kompresji, nie będzie miał mocy. Jeżeli masz nie szlifować to lepiej nierób nic, bo to nie ma najmniejszego sensu. Aha i nie szlifuje sie tłoka tylko cylinder(tuleje)

 

Wiem ze sie szlifuje cylinder jakos tak zawsze mowie tlok :buttrock: sory.Ja bym bardzo chetnie zrobil szlif bo to kosz nie duzy i ogolniej lepiej by bylo.A tak apropo to dlaczego nie dotre go dobrze i ebdize mniejsza kompresja i znowu jak z tym tlokiem zebym nie kupil za duzego alo znow nie za malego.Gdzie jest rozmiar tloka na gore na dekielku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sory ze znow wygrzebuje ten temat ale mowie po co bede zakladal nowy.Bo chodzi mi o sprzeglo.Klamka jest lunza do pewnego momentu i poznije juz jest dobrze i nawetgdybym chcial naciagnac to nie moge bo to do wykrecania juz sieskonczylo wysuniete na maxa jest i czy to oznacza ze musze wymienic tarcze sprzeglowe??Bo gdzies tak slyszalem i jezeli wymienie to bedize lepiej bo teraz ono jest baaaaaardzo czule znaczy na poczatku nie ma nic i pozniej juz jest "cały"bieg.Na poczatku to mi nawetc zesto gasl przez to ale teraz jakos doszedlem do wprawy.To jak z tymi tarczami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tylko tyle ze jak zalozylem cylinder poliniego 65 to po miechu siadlo sprzeglo. W DT 80 MX jest calkiem inne sprzeglo, duzo mocniejsze. Zmieniasz same tarczki jesli reszta ok. I ile razy mam powtarzac ze wal w DT 50 MX i wal w DT 80 MX jest identyczny ? Robili tylko jeden rodzaj walu i dawali tutaj i tutaj.

Ja szukalem na allegro kilka tygodni, az wkoncu trafila sie RD 80 MX na czesci i polecialem i nie patrzylem na stan tylko kupilem. Aha i na tym cylku z allegro z tajwanu to pisze nawet 49cc... Tosz to jakis wał albo cos ... Moze uzywka rozwiercona i odnowiona ? :P

Pozdro

Edytowane przez Litrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tylko tyle ze jak zalozylem cylinder poliniego 65 to po miechu siadlo sprzeglo. W DT 80 MX jest calkiem inne sprzeglo, duzo mocniejsze. Zmieniasz same tarczki jesli reszta ok. I ile razy mam powtarzac ze wal w DT 50 MX i wal w DT 80 MX jest identyczny ? Robili tylko jeden rodzaj walu i dawali tutaj i tutaj.

Ja szukalem na allegro kilka tygodni, az wkoncu trafila sie RD 80 MX na czesci i polecialem i nie patrzylem na stan tylko kupilem. Aha i na tym cylku z allegro z tajwanu to pisze nawet 49cc... Tosz to jakis wał albo cos ... Moze uzywka rozwiercona i odnowiona ? :icon_evil:

Pozdro

 

Jz nie hce kupowac cylka jednak zrobie szlif i nowy tlok ale mowie jak juz sie wezme to moze sprzeglo wymienie bo znalazlem takiehttp://www.sklepmotocyklowy.pl/index.php?site=produkty&dzial=tarcze_sprzzogceowe i mowie moze bym wymienil tarcze.CO wy o tym sadzicie??

SOry dopiero zauwarzylem ze ten link sie nie otwiera ale wejdzcie na sklep motocyklowy i zobatrzcie czy te tarzcze moga byc bo zalezy mi na czasie ajak bym juz kupowal to bymm kupil pare rzeczy i spieszy mi sie ja mam Yamahe DT 50 R rocznik 91

Edytowane przez KUBAS007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...