Jump to content

Ciekawe miejsca wokół Piły.


Przemek PbS
 Share

Recommended Posts

Witam,

wiosna coraz blizej , a gdy za oknem mamy to co widac fajnie jest marzyc o przyszlych wojazach , eskapadach tych dalszych i tych 'wkolo komina'. Kieruje wiec do Was pytanie , gdzie sa w naszych okolicach jakies piekne miejsca, do ktorych mozna dojechac motocyklem ( choc niekoniecznie :biggrin: )

Dla mnie jednym z ciekawych miejsc jest droga ze skrzatusza do pily (jadac od skrzatusza) w pewnym momencie mozna natknac sie z lewej strony na piekny widok ,piekna panorame Pily i okolic, kto przejezdzal tamtedy z pewnoscia nie uszlo to jego uwadze...

Link to comment
Share on other sites

Rozruszasz, rozruszasz - spokojnie! Misie, świstaki i kosonóżki z braku atrakcji zimę spędzają otulone snem. Nie trzeba się dziwić, że nasza aktywność gwałtownie opadła... Ale, nawiązując do twojego wątka mam w planach ciekawą trasę szlakiem drewnianych, zabytkowych budowli (najczęściej o konstrukcji szachulcowej) w naszym byłym województwie pilskim i okolicach. Co w tym atrakcyjnego? Ano to, że przemieścić się można do wielu miejsc praktycznie nie odjeżdżając zbyt daleko od komina. Jest zamysł, są plany i szkice i teraz tylko do wiosny. Inną ciekawą IMHO wycieczką, ale to już poza Piłę mogłaby być trasa w lubuskie - Międzyrzecz, Łagów itp. Wiele dawnych pałacyków i fortyfikacji z XIX i XX wieku i to samo co wyżej - rozsianych po malutkich, zapomnianych miejscowościach gdzie klimat fajny i ludzie ciekawi motocyklistów...

Link to comment
Share on other sites

Z miedzyrzecza Wojtek koniecznei do wolsztyna - nullek zapowaida sie jako przewodni po parowozowni. No i Mamy zaproszenie od Piotra do Torunia. Chlopak sie stara - kupil i juz studiuje ksiazke nt. ciekawych miejsc. Tak ze oprocz jazdy zaliczymy jeszcze jakies zwiedzanie. Bedzie troche pochodzic - ale chyba o to chodzi :notworthy:

Link to comment
Share on other sites

Kapitalne miejsce w okolicy Pily - bo w Ujsciu to gorka z ktorej rozprosciera sie piekny widok na okolice z wiezy widokowej, a ponadto na dojezdzie na wieze kapitalne metalowe 'motory' jako zabawki- cos ala plac zabaw dla dzieci :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z miedzyrzecza Wojtek koniecznei do wolsztyna - nullek zapowaida sie jako przewodni po parowozowni. No i Mamy zaproszenie od Piotra do Torunia. Chlopak sie stara - kupil i juz studiuje ksiazke nt. ciekawych miejsc. Tak ze oprocz jazdy zaliczymy jeszcze jakies zwiedzanie. Bedzie troche pochodzic - ale chyba o to chodzi :)

 

Koniec kwietnia Początek Maja na dni Wolsztyna jest zawsze organizowny zlocik motocyklistów. Dodatkowo jest też zlocik lokomotyw. :) W ubiegłym roku były lokomotywy z Niemiec, Austri, po 1 sztuce Węgry oraz Wielka Brytania. Do tego kilka sztuk z całej Polski + cały park lokomotyw na chodzie z Wolsztyna jest na co popatrzec. Jak będzie znany dokładny termin poinformuje całe sznowne towarzystwo z okolic Piły.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Waldas - 3mam cie za slowo - juz kilka razy wybieralem sie na ta impreze ale zawsze dowiadywalem sie o niej z dziennika. A to juz bylo za pozno. Wiec jezeli w przyszlym roku nie zobacze tego to chyba juz wiesz kto bedzie winny :-)

Link to comment
Share on other sites

:notworthy: warto sie wybrać nieopodal Wałcza a dokładniej trasa Strączno-Tuczno jest super górka pod która sam samochód podjezdza... a wiec zapraszam na "czary" ;) hehe

no własnie o czyms takim slyszlama ale nigdy nie wiem gdzi to jest wiec pwenie na wiosne niestety samochodem bedzie okazja sie wybrac :D

Hangaround AMAZONS WMC

Link to comment
Share on other sites

no własnie o czyms takim slyszlama ale nigdy nie wiem gdzi to jest wiec pwenie na wiosne niestety samochodem bedzie okazja sie wybrac :D

;) wiesz zawsze możemy się tam wybrać.. warto zobaczyć..w okolicy także jest wiele pieknych widoków.. wiec zapraszam :notworthy:

Link to comment
Share on other sites

Waldas - 3mam cie za slowo - juz kilka razy wybieralem sie na ta impreze ale zawsze dowiadywalem sie o niej z dziennika. A to juz bylo za pozno. Wiec jezeli w przyszlym roku nie zobacze tego to chyba juz wiesz kto bedzie winny :-)

 

Daję słowo i obiecuję, że conajmniej 2 tygodnie wcześniej dam wam znac dokładny termin Parady Parowozów w Wolsztynie.

 

Pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...