Skocz do zawartości

Pościg za r6 2006


piechur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hehehe. To jest zajebiste, naprawde.

Niech mi ten koleś pokaże (nie, ja nie chce aby mi mówił lub pisał, tylko niech pokaże) w jaki sposób starać się, sunąć jak najdalej od motocykla po asfalcie? widział ktoś kiedyś jakieś kursy tego manewru?, gdzie tego uczą?.

 

jest to możliwe - tylko potrzebne jest doświadczenie (czyt. praktyka) - i jest to moim zdaniem bardzo cenna umiejętność. Niestety nie wszystkiego można się nauczyć z teorii...

 

pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to możliwe - tylko potrzebne jest doświadczenie (czyt. praktyka) - i jest to moim zdaniem bardzo cenna umiejętność. Niestety nie wszystkiego można się nauczyć z teorii...

Acha, a ile trzeba przerobić szlifów aby się już czegoś nauczyć?.

 

Jedno wiem napewno - nie stać mnie na takie coś ;-D

(ciekawe kogo stać nie tylko finansowo ale zdrowotnie)

 

Chyba jednak wolę nauczyć się perfekcyjnie hamować. Wyjdzie taniej, dla mnie, dla motocykla, dla wszystkich. Ciekawe po jakim czasie zwraca się ABS (po 1, max 2 lekcji).

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, a ile trzeba przerobić szlifów aby się już czegoś nauczyć?.

 

Jedno wiem napewno - nie stać mnie na takie coś ;-D

(ciekawe kogo stać nie tylko finansowo ale zdrowotnie)

 

Chyba jednak wolę nauczyć się perfekcyjnie hamować. Wyjdzie taniej, dla mnie, dla motocykla, dla wszystkich. Ciekawe po jakim czasie zwraca się ABS (po 1, max 2 lekcji).

 

 

No mnie też za bardzo nie stać ale stara prawda głosi jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz :bigrazz:

 

Nie chcę ropoczynać tu kolejnej dyskusji o ABS ale ja tem wolę umieć niż zdawać się na elektornikę.

 

Dzięki nowak za info, będe śledził temat i napewno się pojeawię.

 

Jest też dość dobry tor gokardowy koło Biłgoraja, na innym forum ludzie z Wawy nawet tam się umawiali, też ma blisko ale jakoś nie miałem okzaji zajechać. Cięglę czegoś brakuje, albo kasy albo czasu, ale trzeba jakość godzić to wszytko :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, a ile trzeba przerobić szlifów aby się już czegoś nauczyć?.

 

Jedno wiem napewno - nie stać mnie na takie coś ;-D

(ciekawe kogo stać nie tylko finansowo ale zdrowotnie)

 

Chyba jednak wolę nauczyć się perfekcyjnie hamować. Wyjdzie taniej, dla mnie, dla motocykla, dla wszystkich. Ciekawe po jakim czasie zwraca się ABS (po 1, max 2 lekcji).

 

jak już będę wiedział to dam znać :bigrazz:

ja generalnie mam takie podejście, że wolę sprawdzić - najwyżej sie przewrócę ;) - ale będę wiedział :bigrazz:

 

pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozak

ano :icon_twisted: :icon_twisted:

 

PS: enzo lublin lepsiejszy a 60zl to jeden bak paliwa. jak posmakujesz to bedziesz chcial wiecej i czesciej, nie mniej jednak po tych 5godzinach gwarantuje, ze nie bedziesz zalowal tych 60zlotowek.

Edytowane przez nowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tor jest doskonaly do tego by poznac mozliwosci jakie sie ma w zlozeniu

 

Ale takie mozliwosci masz tylko na torze, gdzie nie ma piasku, oleju, kolein, znakow poziomych, studzienek kanalizacyjnych i innych udoskonalen znacznie zmniejszajacych przyczepnosc opon i stabilnosc moto. Mozna nabrac wtedy zludnego przekonania o bezpieczenstwie glebokich zlozen ale na zwyklych drogach moga one okazac sie za glebokie.

Trenowac trzeba ale nie zapominajac ze tor to laboratorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie mozliwosci masz tylko na torze, gdzie nie ma piasku, oleju, kolein, znakow poziomych, studzienek kanalizacyjnych i innych udoskonalen znacznie zmniejszajacych przyczepnosc opon i stabilnosc moto. Mozna nabrac wtedy zludnego przekonania o bezpieczenstwie glebokich zlozen ale na zwyklych drogach moga one okazac sie za glebokie.

Trenowac trzeba ale nie zapominajac ze tor to laboratorium.

 

fakt nie ma recepty... ale tam jest najbezpieczniej a na ulicy nie musisz skladac sie do nozek czesto wystarczy odpowiednia pozycja a motocykl prawie w pionie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... dlatego montuje się ABS w niemal wszelkich pojazdach mechanicznych (teraz własnie czekam na rower z ABSem) i jest w tym dużo racji. Poza hamowaniem na lodzie, to ABS pomaga, nie ma dyskusji...

 

Jesli ABS taki jest niezastapaiony to dlaczego nie montuje sie go w wyscigowych autach/motocyklach tylko w seryjnych modelach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ABS taki jest niezastapaiony to dlaczego nie montuje sie go w wyscigowych autach/motocyklach tylko w seryjnych modelach?

 

Bo w wyscigowych jezdzi inna nacja, jakby lepiej technicznie wyszkolona? Nie montuje sie tez roznych ASC, EBD etc ani poduszek powietrznych.

Moze dla A D R E N A L I N Y ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w wyscigowych jezdzi inna nacja, jakby lepiej technicznie wyszkolona? Nie montuje sie tez roznych ASC, EBD etc ani poduszek powietrznych.

Moze dla A D R E N A L I N Y ?

 

 

No właśnie, i nie chcę widzieć tego wszystkiego w typowo sportowych maszynach, bo to tylko odbiera przyjemność z jazdy.

 

 

Choppery, cruisery, turystyki proszę bardzo, ale do R1,CBR 1000,GSX-R czy 1098 nigdy nie powinni tego wsadzać, bo jak ktoś decyduję się na takie moto to chyba wie co robi i kupuję to właśnie dla emocji i adrenaliny a nie bezpieczeństwa. A jak nie wie to mogiła i tyle.

 

STOP ABS W SPORTOWYCH MOTO!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom... profanacja jakby nie patrzyl. Wez teraz zrob stopala z abs-em... :biggrin: albo spal gume czy postaw na kolo jak wladuja jeszcze ASC

 

 

abs jest dla mientkich siurkow :P

Edytowane przez nowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...