Skocz do zawartości

Wymiana filtra oleju


dżej_si
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcę po raz pierwszy w moim Drag Starze XVS 650 wymienić filtr oleju. Filtr chciałbym zamówić w Louisie. Niestety do filtra do mojego modelu nie jest dołączany oring (do innych Drag Starów jest). Szukałem także możliwości zamówienia osobno oringu, niestety jest tylko do modelu YAMAHA XVS 650 DRAG ST (4VR) (nota bene do filtra do tego modelu oring jest dołączany). Pytanie może lakoniczne, ale czy jest pod filtrem uszczelka? Mało prawdopodobnym się wydaje, żeby nie było, ale ...

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS. Przy okazji pytanie z innej beczki: gdzie w moim motorze jest zamontowany sygnał dźwiękowy migaczy? Wydaje mi się, że gdzieś w okolicach reflektora, ale za cholerę nie mogę go zlokalizować. Muszę się do niego dobrać, bo nie zawsze daje sygnał podczas migania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sklepy zamawiają wszystko, byle najtaniej. Trudno jest kupić w Polsce filtr oleju do DS-a z O-ringami (są dwa O-ringi). Ale gdy nie są uszkodzone, wymiana jest niekonieczna.

Jeśli uzbroisz się w cierpliwość, a gdybym zapomniał - przypomnisz, znajdę sklep w którym kupiłem te uszczelki po... 7zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sklepy zamawiają wszystko, byle najtaniej. Trudno jest kupić w Polsce filtr oleju do DS-a z O-ringami (są dwa O-ringi). Ale gdy nie są uszkodzone, wymiana jest niekonieczna.

Jeśli uzbroisz się w cierpliwość, a gdybym zapomniał - przypomnisz, znajdę sklep w którym kupiłem te uszczelki po... 7zł za sztukę.

 

Jak napisałem w pierwszym poście, chciałbym złożyć zamówienie w Louisie (zamawiam tam m.in. olej i inne drobiazgi). Problem w tym, że w żadnej specyfikacji nie ma oringów do mojego modelu. Mógłbym zamówić go jako osobną pozycję, ale po prostu nie ma takiej możliwości. Do DS 1100 są, a do 650 niet. Stąd moje pytanie. Może jestem człowiekiem starej daty, ale lubię razem z filtrem wymienić też uszczelkę, nawet jeśli nie jest uszkodzona. I jeszcze przy okazji: czy pod zakrętką wylewu oleju wymienia się uszczelkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To aluminiowa podkładka. Nie wiem pod jaką śrubę, chyba gdzieś takie mam, ale można je kupić w hipermarketach z narzędziami.

I rzeczywiście, tę podkładkę należy wymienić.

Myślę, że w takim razie będzie można dopasować zwykłą podkładkę do korka miski olejowej samochodu. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...