Skocz do zawartości

Gasnące moto w czasie postoju


crasch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hello :-).

 

Powiedzcie mi jak możecie czemu moto mi gaśnie jak śmigam, stanę (np. na jedynce) i trzymam sprzęgło? Przez chwilkę chodzi i potem spadają obroty i gaśnie. Dziwne, tak być nie powinno prawda? Moto nie było jeszcze do końca rozgrzane i śmigałem bez ssania (bo wajcha od ssania u mnie spada po podniesieniu od razu na dół, trzymam ją tylko przy odpalaniu, ale to chyba normalne?) i jeszcze jedno, właśnie skończyło mi się paliwko i ustawiłem kranik na rezerwę ale to raczej nie ma nic wspólnego ;).

 

Podro bracia,

crasch.

:icon_biggrin: :D :crossy:

:icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello :-).

 

Powiedzcie mi jak możecie czemu moto mi gaśnie jak śmigam, stanę (np. na jedynce) i trzymam sprzęgło? Przez chwilkę chodzi i potem spadają obroty i gaśnie. Dziwne, tak być nie powinno prawda? Moto nie było jeszcze do końca rozgrzane i śmigałem bez ssania (bo wajcha od ssania u mnie spada po podniesieniu od razu na dół, trzymam ją tylko przy odpalaniu, ale to chyba normalne?) i jeszcze jedno, właśnie skończyło mi się paliwko i ustawiłem kranik na rezerwę ale to raczej nie ma nic wspólnego ;).

 

Podro bracia,

crasch.

:crossy: ;) :crossy:

:D

 

 

No z tym ssaniem to jest tak ze spada, jesli sie wyrobi tam taka pierdólka w gazniku :icon_biggrin: (nie wiem dokladnie jak to nazwac) i ten dzyndel opada, ale nie wplywa to na nic, tyle ze sie nie wygodnie odpala, to jest jakby wada KTM-ow bo u moich ziomkow tez tak jest

 

masz rezerwe??

z tego co wiem w crossowkach nie ma rezerwy :icon_biggrin:

 

a co do gasniecia to moze byc wina ciagnacego sprzegla( mozesz wrzucic luz jak stoisz na właczonym silniku??) lub wina zlej regulacji gaznika

jak moto stoi na luzie odpalone to tez gasnie czy nie??

Edytowane przez damian-kmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy na luzie też gaśnie?? Czy tylko na biegu jak masz sprzęgło wciśnięte??

Bo jeśli na biegu to prawdopodobnie ze względu na niską temperaturę powietrza olej w skrzyni zgęstniał (bo moto jeszcze nie rozgrzane było jak sam napisałeś) i przez to sprzegło było sklejone troszkę i nie dało sie w 100% wysprzęglić.

 

Druga opcja jest taka ze trzeba by wyregulowac sprzęgło przy klamce. A konkretnie trzeba regulację troszkę wykręcić tak zeby wciśnięcie dźwigni spowodowało pełne wysprzęglenie.

Inna sprawa jest taka ze to są objawy skończonego sprzęgła i ktoś tak to ustawił żeby nie ślizgało podczas jazdy. Koszt EBC to ok 330zł komplet tarcze przekładki i sprężynki wiec nie ma tragedii.

 

Ja jednak bardziej bym obstawiał pierwszą opcje z gęstniejącym olejem :icon_biggrin: Rozgrzej go porządnie i wedy zobacz jak bedize.

 

Kolejna sprawa jest taka ze wyczynowym motocyklem po prostu nie wolno Ci odjechać jak jest zimny. To właśnie jak motor jest nie dogrzany a ludzie dają mu w pytę zeby jechał a on przerywa pękają pierścienie, tłoki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Druga opcja jest taka ze trzeba by wyregulowac sprzęgło przy klamce. A konkretnie trzeba regulację troszkę wykręcić tak zeby wciśnięcie dźwigni spowodowało pełne wysprzęglenie.

 

 

 

Ja sie borykam z tym ze sprzeglo wlasnie nie wysprzegla(tj. jak stane na na biegu to moto gasnie i nie moge wrzucic luzu) ale myslalem ze to zupelnie co innego. Jesli wszystko jest ok to wystarczy tylko pokrecic tym czerwonym dzyndzlem przy klamce w prawo?? :icon_biggrin: :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rezerwe??

z tego co wiem w crossowkach nie ma rezerwy :P

Prawdopodobnie ma bak założony od EXC które mają rezerwę i są o 1l pojemniejsze niż od SX, w moim jest z kolei od SX'a założony to mieści sie 7,5l i nie ma rezerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola (troszku się tego nazbierało, już odpowiadam na Wasze pytanka :-):

 

- tłok jest ok

- na luzie nie gaśnie

- rezerwy nie ma w wyczynach? cosik mi się wtedy popieprzyło, znaczy się kranik da się ustawić w dół, górę i bok (wyłączony) to jak to jest, góra to nie czasami rezerwa?

- nie mogę jechać jak moto jest nie rozgrzane? dobrze wiedzieć! a w jakim stopniu musi być by zacząć śmigać? :-)

- co to znaczy 'sprzęgło się wysprzęgla'? sorki jestem zielony w mechanice dopiero się uczę.

 

Wybaczcie, że piszę jakieś bzdury (bo zapewne pisze) ale to mój pierwszy wyczyn i muszę parę rzeczy się dowiedzieć na początku dlatego każdą niepokojącą rzecz będę starał się zdiagnozować ;-).

 

Wszystko jest ok (pali ładnie, po dniu stania w garażu [nie za ciepło] zakumał od drugiego), tylko chodzi mi o to właśnie gaśnięcie na postoju na biegu, czyli co - za zimne moto? :-)

POZDRO :]

 

FAŁSZYWY ALARM :P.

Męczyło mnie to, poszedłem do garażu wyciągnąłem i odpaliłem moto przejechałem sie kawałeczek po podwórku, stanąłem, sprzęgło i wszystko cycuś-glancuś hehe, za lekko wciskałem, teraz wcisnąłem do końca i wszystko gra :-)))).

Czyli wszystko oki, za szybko się przejąłem ;-).

 

Niemniej proszę bardzo o odpowiedzi na pozostałe moje pytanka (typu jak to jest z rezerwą i kranikem, co to wysprzęglone sprzęgło hehe i w jakim stopniu moto musi być rozgrzane by śmigać, wszystko opisane u góry ^^)

 

Pozdro bracia!! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- rezerwy nie ma w wyczynach? cosik mi się wtedy popieprzyło, znaczy się kranik da się ustawić w dół, górę i bok (wyłączony) to jak to jest, góra to nie czasami rezerwa?

http://bikepics.com/pictures/1089256/

 

Tak to wygląda w OWNERS HANDBOOK KTM'a z 2002r.

 

Jeśli twój bak jest koloru czarnego to jest od SX'a, a szary od EXC(gdzieś na forum o tym czytałem), a pomarańczowe to nie wiem jak :D

Edytowane przez piterq1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. Z tym Kranikiem to ciekawa sprawa. Tak naprawde to ktoś mogł wymienić sam kranik bo chciał mieć rezerwe :buttrock: Jaki masz rozmiar tylnego koła?? Był na forum taki link do strony gdzie po nr ramy mozna było dojść jaki to model KTMa i z którego roku itp.

 

Motocykl ja grzeje przy pierwszym odpalaniu (np.rano) ok 8min. Stoje sobie i na ssaniu chodzi chwilkę a potem to juz delikatnie go gazem utrzymuje zeby nie zgasł. Jak odjeżdżam to na początku nigdy mu na maxa nie odwijam (ta faza kiedy motor przerywa zamiast wkrecic sie na obroty). Dopiero jak większy kawałek ujade to go rozkręcam.

 

Wysprzęglone = sprzęgło wciśnięte

 

piterq1991 ta metoda rozpoznawania po baku nie dotyczy KTM 98-99r :flesje: wszystkie miały czarne baki. A nowsze EXC nie mają szarych baków tylko "żółkło - przeźroczyste" :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ktmcyclehutt.com/checkvin.htm

 

na tej stronie możesz to sprawdzić ;]

 

Nie wiedziałem jak określić ten kolor bo w rzeczywistości go nigdy nie widziałem, myślałem, że również to się tyczy 98-99 :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawron - czyli na początku po odpaleniu moto musi chwilkę pochodzić i dopiero potem można co najwyżej powolutku jechać np. na tor (po drodze się rozgrzeje)? :)

 

Pitereq1991 - ej brachu, weź mi podaj jak mam to sprawdzić, bo próbuję ale nic z tego nie kumam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawron - czyli na początku po odpaleniu moto musi chwilkę pochodzić i dopiero potem można co najwyżej powolutku jechać np. na tor (po drodze się rozgrzeje)? :icon_mrgreen:

 

Ja zawsze odpalam moto jak zaczynam sie przebierać.Oczywiście na ssaniu :buttrock: wsiadam kilka razy rozklejam sprzęgło i w droge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawron - czyli na początku po odpaleniu moto musi chwilkę pochodzić i dopiero potem można co najwyżej powolutku jechać np. na tor (po drodze się rozgrzeje)? :)

 

Pitereq1991 - ej brachu, weź mi podaj jak mam to sprawdzić, bo próbuję ale nic z tego nie kumam ;-)

bierzesz nr ramy spisujesz i po nim możesz sprawdzić model, rok swojego moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...