Skocz do zawartości

"Firmowy" alarm w motorowerze ??


m16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno wytrzyma...

 

Dodam że robie alarm samodzielnie, będe mósiał zostawiac go na bocznej stopce i jak ktoś postawi go w pionie lub delikatnie podniesie ze stopki to się alarm włancza, będe miał podłączoną pod to syrene na 6V i sterowanie pilotem kupione w sklepie tjuninkowym dedykowane do zdalnie otwieranych drzwi tylko jeszcze nie wiem czy da rade pod 6V to zrobić, jak nie to będzie na przełącznik ale wtedy to lipa.

 

Jest jedna wada mojego systemu... jak ktos odstawi spowrotem motor na stopke to przestaje działać alarm ale mam nadzieje że gość drugi raz nie podejdzie i wszyscy będą sie na niego patrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co by było, gdyby zrobić swój alarm ? Zamiast syreny wykożystać standardowy klakson, do kierunków wsadzić mocne LEDY, po kilka sztuk do jednego, a żeby ledy mrugały i klakson niewył bezprzerwy wykożystać przyrywacz do kierunkowskazów. Do czujnika do uruchomienia alamrku można chociaz by wykożystać taki włącznik którego jak sie naciśnie to zamyka obwód, mozna było by go wsadzić jakoś pod kanape, że jak ktoś siada na motorze to włącza sie alarm. CO wy nato ? Może to troche głupie, ale po dopracowaniu moze było by całkiem niezłe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co by było' date=' gdyby zrobić swój alarm ? Zamiast syreny wykożystać standardowy klakson, do kierunków wsadzić mocne LEDY, po kilka sztuk do jednego, a żeby ledy mrugały i klakson niewył bezprzerwy wykożystać przyrywacz do kierunkowskazów. Do czujnika do uruchomienia alamrku można chociaz by wykożystać taki włącznik którego jak sie naciśnie to zamyka obwód, mozna było by go wsadzić jakoś pod kanape, że jak ktoś siada na motorze to włącza sie alarm. CO wy nato ? Może to troche głupie, ale po dopracowaniu moze było by całkiem niezłe ?[/quote']

Pewnie że będzie dobre...

 

...tylko nie wiem czy te ledy się opłacają, kiedys myslałem żeby zrobić takie cos do światła stopu zrobić tyle że żeby to łądnie świeciło to by trzeba było ponad 40 tych ledów , więc zdaje mnie się że jak włożysz jedną diodę do kierunka to nie będzie widac, może 7, ale ona sa drogie....

 

Z3US... ja chce cos takiego zrobić tylko właśnie wyrene żeby ładnie wyło i zdalny wyłącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do max to u kumpla 70 w dwie osoby. Jak jechalismy na zlot z ekipa to zamykalem stawke i przed mna jechali na simku w 2, to na liczniku od Cagivi bylo 70 km/h wiec to realna predkosc.

 

A ostatnio jezdzilismy po lesie na simku w 4 osoby :mrgreen: to byla jazda, jakos sie pomiescilismy :lol: , a simek i tak super ciagnal nawet nie wiedzialem ze ten skurczybyk ma taki dobry silnik. Jechalismy 40 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...