Skocz do zawartości

Pomoc z wynikiem pomiaru geometri ramy POTRZEBNA!


piotro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanko :icon_evil:. Jak wstepnie ocenic czy rama jest prosta czy nie??? Wiadomo podstwa to sprawdzenie czy moto jest jednosladowy-czyli 2 litry wody, udawana kałuża i prosta jazda motongiem. Sprawdzenie ramy można przeprowadzić w serwisie przy pomocy urządzenia laserowego-ale to wydatek kilku stówek od każdego ogladanego moto(a takich mozna obajerzeć nawet kilka podczas poszukiwanai maszynki dla siebie) wiec na taki pomiar bardziej opłaca sie jechac już wstenie obejrzaną maszynką. Moje pomysły to:

-sprawdzanie czy rury nosne nie sa lekko zaokrąglone-poprzez próbe ich obkręcenia w lagach i półkach

-zmierznie odleglosci suwmiarką pomiedzy pólkami(z obu stron)

-obejrzenie ramy(oklice główki po zdejceiu baku, filtra itp)

-obejrzenie chłodnicy

Co możecie zaproponowac jeszcze???? porsze o porade bo niedlugo bede szukał moto (raczej nowej VFR-ki dla siebie)

Przepraszam za off-topa

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolna jazda, wbicie luzu i sprawdzenie czy znosi na którąś stronę, sprawdzenie czy podnóżki są na równej wysokości i nie są krzywe. Odnośnie sprawdzenia czy moto nie jest po wyp. : sprawdzenie czy lagi przedniego amortyzatora nie są wsunięte za bardzo w półki (żeby zasłonić ewentualne spawy), sprawdzenie ograniczników skręty na półce (każdy mocniejszy wypadek zostawia na nich ślady)

Edytowane przez SuleY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...