Skocz do zawartości

Bajerki w naszych maszynach


M@łpa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Mam dowas pytanie czy ktos z was uzywa stozkowego filtra powietrza?

Jezeli tak jest widoczny efekt ?

 

Ja zaozyłem taki filtr do auta to musze przyznac ze silnik lepiej wchodzi na obroty a przy wyprzedzaniu przy redukcji idzie wrecz znakomicie a co wazniejsze spalanie w trasie prawie wogule nie wzrosło. Bez stozka 6 L z stozkiem 6,2 wiec wzrost jest prawie niezauwazalny. Wiec jak ten bedzie miał sie do 2T ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo ! zależy gdzie go zamontujesz , jezeli go schowasz to napewno Ci nic nieda. Jeżeli zrobisz coś zeby był na zewnątrz i bedzie w niego ostro "waliło " powietrze no to moze cos .... ale wtedy bedzie "buczał" . Wydaje mi sie , ze to zbedny wydatek. Aha jeśli zrobisz filtr na zewnątrz to napeno zmienisz tym samym dł ukł ssącego który jest dobrany do tego silnika, więc raczej zrezygnuj z tego . Ale moze ktoś się wypowie pozytywnie na ten temat ???? Pozdrawwiam i słoneczka na trasie zycze !!! :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jezeli chodzi o rozbieznosci pomiedzy elektronikiem, a wskaznikiem analogowym, to jest to po prostu blad oryginalnego predkosciomierza. Ja u siebie zalozylem Sigme BC800, obwod kola zmierzylem w miare dokladnie i efekt jest podobny jak u Ciebie. Kiedy skalibrowalem licznik tak, zeby pokazywal rowno z analogiem, to ten wykazywal bardzo duze rozbieznosci w ilosci przejechanych kilometrow.

 

Jezeli chodzi o inne bajerki w mojej eci to z tych potrzebnych mam:

 

- elektroniczny przerywacz kierunkowskazow od Trabanta

- elektroniczny regler alternatora od Żuka

 

A z tych mniej potrzebnych mam:

 

- elektroniczny licznik rowerowy Sigma BC800

- podswietlanie do tegoz licznika diodą superjasną wedlug wlasnego pomyslu

- podswietlanie zegarow w kolorze niebieskim za pomoca 12 diod suoperjasnych...

 

byl jeszcze troszke wiekszy i glosniejszy klakson od nie wiem czego, ale po miesiacu sie urwal... nie wytrzymal psychicznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam 188 i jak mam na blacie 50 to na cyfraku mam tesh 50 czyli ok ale np przy 70 to licznik mi pokazuje np 30 - 20 podejrzewam ze czujka nie lapie wszystkich impulsow. Ale to da rade zrobic :lol: i bedzie ;) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez zalozylem licznik rowerowy obwod kola obliczylem ze wzoru "dwapier" porownania do analogowego za bardzo nie mam bo nie dziala analogowy. Ale Vmax jaki udalo mi sie osiagnac to 102,5 km/h :cry: (pocieszam sie ze ten licznik zaniza :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A z tych mniej potrzebnych mam:

 

- elektroniczny licznik rowerowy Sigma BC800

- podswietlanie do tegoz licznika diodą superjasną wedlug wlasnego pomyslu

 

możesz podsunąć ten pomysł, bo mam problem z wymyśleniem czegoś sensownego... jeszcze jakby fotka tego wszystkiego sie znalazła to by było słodko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety fotki tegoz ustrojstwa na poczekaniu nie moge zrobic, ale postaram sie mniej wiecej wytlumaczyc jak ja to wymyslilem

 

oczywiscie cala lampeczka jest podlaczona pod przewody doporowadzajace prad do podswietlenia licznika. aby mozna ja bylo zamocowac na kierownicy to przewody (ciniutkie, z kabla telefonicznego) wsadzone sa w troche grubszy kawalek izolacji z jakiegos innego, grubszego przewodu i usztywnione dodadkowo wsadzonym tam elastycznym drutem. takie ramie do lampki, oczywiscie odpowiedniej dlugosci, mozna nawet owinac wokol rurki kierownicy i tak wyprofilowac, zeby znajdujaca sie na koncu lampka swiecila w odpowiedznie miejsce (wiadomo - dioda LED posiada swiatlo punktowe, wiec trzeba to ustawic w miare dokladnie). pod takie ramie zawiniete np dwoma zwojami wokol rurki kierownicy trzeba jeszcze podlozyc "cos", zeby lampka nie leslizgiqwala sie z chromowanej rurki kierownicy.

 

na koncu ramienia znajduje sie lampka w ktorej sklad wchodza:

- dioda LED supejasna (aktualnie w kolorze bialym)

- rezystor ograniczajacy prad diody (aby ta zyla jak najdluzej, a nie rozblysnela przy uruchomieniu jak supernowa i zgasla na wieki :P )

- i takie male gumowe "cos" zalozone na diode, zeby ja troche zamaskowac

 

nozki diody z przylutowanym rezystorem do jednej, z kablem do drugiej spokojnie zmiescily sie (zostaly wsuniete) do izolacji calosci

 

dobrze ustawiona lampka oswietla licznik bardzo dobrze, a w dzien nie rzuca sie w oczy jako jakis wynalazek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...