Skocz do zawartości

Kupno motoru


caratoskar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z racji,że własnie od jakiegoś czasu pracuje w Chinach dodam coś od siebie.

W miejscowości w której mieszkam,a właściwie trzeba by to było nazwać chińską wsią (co prawdza ma 300 tyś mieszkańców,ale wieś) jezdzi wiele motocykli.Wszystkie są rodzimej produkcji i u nie jednego widziałem spore przebiegi - oczywiście jak na pojemność 125,bo to zdecydowana większość.Niestety trzeba jednak przyznac,że jakość wykonania i kultura jazdy na tych motocyklach nawet nowych to coś zupełnie innego czego oczekuje zapewne każdy z Was.Sprzedawane także są tutaj motocykle Suzuki i Yamaha,co prawda składane w Chinach ,ale to już jest normalny sprzęt,któremu można zaufać.Warsztaty(rowerowe,motocyklowe,samochodowe) znajdują się wszędzie,hehe,dosłownie wszędzie bo co kilkaset metrów można zobaczyć jak na chodniku-o ile istnieje,chińscy "mechanicy" coś naprawiają.Ja osobiście mieszkając w Naszym kraju nie kupiłbym chińskiego sprzętu.Ciekawostką dla mnie było,bo spotkałem sie z tym pierwszy raz właśnie tutaj, jeżdząc na ich sprzęcikach,że wszystkie biegi mają "na dól",skrzynie 5 (przy poijemności 125),po wrzuceniu piątki,aby zapodać luz po prostu znowu "na dół" i mamy luz.Może to zrobili pod nich, bo inaczej trudno byłoby im sie połapać i pewnie skrzynie by "leciały".

Co do cen to np nowe Suzuki GN 125 kosztuje w przeliczeniu na złotówki ok 2200zł po długim targowaniu sie ze sprzedawca i podobne ceny mają również wspomniane przeze mnie Yamaczy czy inne modele Suzuki o pojemności 125cm.Chińskie sprzety mozna tutaj wyrwac ze sklepu za jakies 1700zł.Nie wiem czy jakość wykonania wysyłanych motocykli jest lepsza, dlatego nie moge niczego sugerować w sprawie kupna.Podejrzewam jednak ,że jesli nawet coś poprawią w stosunku do tego co sie tutaj widzi to ja osobiście zakupiłbym jakąś używaną japonie.To by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich i dziękuję za dobre rady.Tymczsem do lutego przetestuję swój nowy nabytek (JINLUN 150) z ,którego i tak się bardzo cieszę.W końcu po wielkiej mordędze wylądował w moim garażu.W lutym natomiast jadę do Szwecji i zobaczę co można w rozsądnej cenie kupić.Chyba jednak joko 2 motor to będzie VIRAGO 535 a potem zobaczymy.

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz wielkie dzięki dobre rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm virago 535 znajomek obok mniema i "troche" male :icon_razz:

 

no i a chinach to nie wspomnie - nie ma co brac.

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w temacie powiedział Ci Krasnal, a jakby Cię interesowała virówka 535 to na pw jestem do dyspozycji. :lalag:

A co tak raisz gdzie możesz tę swoją virówkę?

To forum motocyklowe a nie giełda. Weź zmień dział a najlepiej przenieś na allegro i nie spamuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...